Świątek zagra w ćwierćfinale w Stuttgarcie. Polka pokonała Niemkę

fb
Sylwia Dabrowa
TENIS. W środę Iga Świątek (1.) pewnie pokonała Niemkę Evę Lys (342.) 2:0 (6:1, 6:1) w II rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie. Dla Polki było to 20. zwycięstwo z rzędu w tym roku.

Lys nie była w stanie postawić się Polce przez cały mecz. W pierwszym secie przegrała swoje dwa pierwsze gemy serwisowe i Świątek prowadziła już 5:0, zanim Niemka w końcu obroniła break-pointa i wygrała swoje podanie. Na nie wiele to się zdało, bo Polka następnie skończyła seta 6:1.

Druga odsłona to bliźniacza wersja pierwszej. Świątek wygrała pierwsze pięć gemów i dopiero widmo "rowera" zmotywowało Niemkę do wygrania gema. Tym razem jednak udało jej się przełamać Polkę, która chwilę później odwdzięczyła się tym samym i wygrała drugiego seta 6:1.

Świątek wygrała już 20. meczów z rzędu w tym roku kalendarzowym. Polka nie przegrała w Doha, Indian Wells i Miami, a ostatnio wygrała dwa mecze w Billie Jean King Cup. W ćwierćfinale turnieju w Stuttgarcie Świątek zagra z Emmą Raducanu, Storm Sanders lub Tamarą Korpatsch.