Świąteczne przygotowania – gdzie kupić najlepsze mięso i wędliny od lokalnych dostawców?

Materiał promocyjny Grupy Eurocash
Nadchodzące święta będą dla wielu z nas pierwszą od miesięcy okazją do spotkania z najbliższymi osobami. Świętować będziemy w tym roku aż cztery dni, od czwartkowej Wigilii, aż do niedzieli. Warto zatem uczcić te chwile, stawiając na stole nie tylko ryby, ale i soczyste mięsa oraz aromatyczne wędliny. Podpowiadamy, gdzie i jak je kupić, by były świeże i pyszne

Kupuj mądrze

Świąteczna pieczeń będzie lepiej smakować, gdy samodzielnie wybierzesz najładniejszy kawałek wieprzowiny. Na stoisku mięsnym z ladą wybór jest ułatwiony – wszystko widać, można dopytać sprzedawcę o pochodzenie mięsa, a także sprawdzić jego świeżość. Kupowanie mięsa i wędlin z lady ma też inne plusy: obsługa ukroi dokładnie tyle plasterków wędliny, ile potrzebujesz, poporcjuje schab na kotlety, pokroi wołowinę na gulasz, na świeżo zmieli wybrany kawałek mięsa.

Świeże, znaczy dobre

Po mięso i wędliny na świąteczny stół wybierz się do lokalnego sklepu. Osiedlowy sklep może mieć zaskakująco bogaty asortyment. Zajrzyj i przekonaj się, jakie różnorodne i jakościowe produkty oferują regionalni dostawcy. Jednocześnie masz pewność, że skoro mięso przebyło krótka drogę od producenta do sklepu, będzie ono jak najświeższe.

Lokalnie i ze sprawdzonego źródła

W ogromnych sklepach zazwyczaj nie ma czasu na rozmowy ze sprzedawcami. Tymczasem taka drobna pogawędka to ważny element zakupów. W osiedlowym sklepie miło porozmawiasz ze sprzedawcą o pogodzie, a przy okazji wypytasz, skąd pochodzą produkty, które chcesz zaserwować gościom w święta. W Delikatesach Centrum mięso pochodzi wyłącznie od lokalnych producentów mięs. Dzięki temu łatwiej przywołasz w święta smaki dzieciństwa, bo w ofercie sieci są także tradycyjne wyroby, oparte na dawnych recepturach.

Dzięki zakupom w lokalnym sklepie świąteczny obiad zmieni się w prawdziwą ucztę. Ale to nie wszystko! Kupując w lokalnych sklepach i innych sklepach franczyzowych, wspierasz ich właścicieli i sprzedawców – to Twoi bliscy, znajomi i sąsiedzi. Wesołych, zdrowych i spokojnych świąt dla nas wszystkich!

Sieć Delikatesy Centrum jest zrzeszona w ramach Grupy Eurocash.

Dodaj ogłoszenie