Świat zobaczy nowy obraz Polski

  Świat zobaczy nowy obraz Polski

  Sebastian Kucharski

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Pod koniec września ruszy kampania wizerunkowa Polski w amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN.
  Nasz kraj ma być promowany na dwa sposoby. Po pierwsze: jako ważny punkt na turystycznej mapie Europy. A po drugie: wiarygodny partner gospodarczy i dogodne miejsce dla inwestycji. W tym samym czasie w CNN pojawią się oddzielne reklamy polskich miast - Gdańska, Warszawy i Łodzi - oraz warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

  W spotach migawki z Polski pokazywane są oczami zagranicznego biznesmena, który przylatuje do naszego kraju.
  W Warszawie zwiedza Łazienki i spaceruje Nowym Światem, Morze Bałtyckie ogląda z plaży na Helu, w Tatrach odpoczywa, siedząc na kamieniu nad Morskim Okiem, a potem leci na paralotni nad Podhalem. Pojawią się także kadry z Łodzi, Wrocławia i Krakowa. - Reklama ma spokojne tempo, ma być oddechem dla widza telewizji informacyjnej - zdradza Michał Nykowski, ekspert ds. promocji z Polskiej Organizacji Turystycznej. Całość uzupełnia muzyka Fryderyka Chopina.

  To będzie jedna z największych kampanii promujących Polskę. Spoty powstają na wspólne zamówienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polskich Linii Lotniczych LOT i Polskiej Organizacji Turystycznej. Według nieoficjalnych informacji kampania ma kosztować ok. 0,5 mln dol. (1,2 mln zł).

  Kampania jeszcze nie ruszyła, ale POT już ma plan na kolejne akcje promocyjne. - Chcemy się w przyszłości reklamować w takich stacjach jak brytyjska BBC czy Eurosport - mówi Nykowski. - Kotwicami medialnymi będą ważne wydarzenia, dzięki którym na świecie będzie głośno o Polsce, jak Rok Chopinowski w 2010 roku, prezydencja Polski w Unii Europejskiej w 2011 roku oraz organizacja Euro 2012 - dodaje.

  Jak przyznaje Aleksandra Piątkowska z departamentu dyplomacji publicznej i kulturalnej MSZ, Polska musi poprawić swój wizerunek, bo jest on bardzo słaby. - Czas najwyższy na taką kampanię - ocenia Piątkowska. MSZ chce w przyszłości umieścić reklamy Polski także w brytyjskim "The Economist". O takiej formie promocji przekonany jest także Adam Łaszyn, prezes Alert Media, agencji zajmującej się public relations. - Takie elementy mają wpływ także na zainteresowanie naszym krajem przez zagranicznych inwestorów. A najlepszym miejscem do reklamowania są stacje informacyjne, jak BBC czy CNN - kończy.

  Najpierw nasz wizerunek mają poprawić spoty pokazywane przez CNN. 12-tygodniowa kampania w amerykańskiej stacji rusza w piątek 26 września. Spoty zostaną wyemitowane 625 razy. Oprócz kampanii promocyjnej CNN między 6 a 12 października pokaże także serię programów - poświęconych polskiej gospodarce, polityce oraz turystyce - pod tytułem "Eye on Poland".

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo