ŚWIADCZENIA RODZINNE 2018: Ile wyniosą? Zasiłek opiekuńczy, pielęgnacyjny, dla opiekuna. Wyższe kwoty | AKTUALIZACJA

MJ
Rząd przyjął rozporządzenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na mocy którego zostaną podniesione świadczenia rodzinne takie jak zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy i zasiłek dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej. Wyższe sumy będą wypłacane od 1 listopada 2018 roku. Sprawdź szczegóły
Świadczenie rodzinne wzrosną od listopada 2018. Podwyżka świadczeń stanie się faktem już jesienią. Rząd przyjął rozporządzenie przygotowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które zakłada podwyżki świadczeń rodzinnych. Od 1 11 2018 wyższe będą: zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy i zasiłek dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej. PODWYŻKI ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH: O ILE WZROSNĄ? ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY 2019, KRYTERIA DOCHODOWE ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH.

Świadczenia rodzinne 2018

Rząd przyjął rozporządzenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na mocy którego zostaną podniesione świadczenia rodzinne takie jak zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy i zasiłek dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej. Wyższe sumy będą wypłacane od 1 listopada 2018 roku. Podwyżki świadczeń rodzinnych będą dotyczyły:

 • zasiłku pielęgnacyjnego
 • specjalny zasiłku opiekuńczego
 • zasiłku dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej

ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY 2019 KWOTA JEST WYŻSZA

NAJNOWSZY PROGRAM 1000 PLUS TO PRAWDZIWA REWOLUCJA W POMOCY RODZINOM

Podwyżki świadczeń rodzinnych. O ile?

Na mocy rozporządzenia od 1 listopada wysokość świadczeń rodzinnych będzie następująca:

 • zasiłek pielęgnacyjny - 184,42 złoty (podwyżka o 31,42 zł)
 • specjalny zasiłek opiekuńczy - 620 złotych (podwyżka o 100 zł)
 • zasiłek dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej - 620 złotych (podwyżka o 100 zł)

SPRAWDŹ KONIECZNIE
PROGRAM 1000 PLUS DLA RODZIN

Zasiłek pielęgnacyjny 2019

Zasiłek pielęgnacyjny wzrośnie także w listopadzie 2019 roku. Rada Ministrów zdecydowała, że w przyszłym roku będzie wynosił 215,84 zł. Będzie to więcej o 31,42 zł.

Kryteria dochodowe świadczeń rodzinnych

Rozporządzenie nie zmieniło kryteriów dochodowych, które uprawniają do pobrania zasiłku rodzinnego. Od listopada:

 • ogólne kryterium dochodowe wyniesie - 674 zł
 • kryterium dochodowe rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym - 764 zł

Świadczenia rodzinne 2018

Pozostałe kwoty zasiłków pozostaną bez zmian.

Zasiłki 2018:

 • jednorazowa zapomoga związana z urodzeniem dziecka – 1922 zł
 • zasiłek na dziecko do 5 lat - 95 zł co miesiąc
 • zasiłek na dziecko w wieku 6-18 zł - 124 zł
 • zasiłek na dziecko w wieku 19-24 - 135 zł

Kwoty dodatków 2018:

 • dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka – 1 tys. zł;
 • dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego – 400 zł;
 • dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka – 193 zł, nie więcej jednak niż 386 zł na wszystkie dzieci.
 • dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej – 95 zł na trzecie i następne dzieci uprawnione do zasiłku;
 • dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego do 5. roku życia – 90 zł, a powyżej 5. roku życia do ukończenia 24. roku życia – 110 zł;
 • dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego – 100 zł;
 • dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania na pokrycie wydatków związanych z zamieszkaniem w miejscowości, w której znajduje się szkoła – 113 zł, a na pokrycie wydatków związanych z dojazdem do miejscowości, w której znajduje się szkoła – 69 zł;
 • jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka – 1 tys. zł,
 • świadczenie rodzicielskie – 1 tys. zł.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Antyterroryści na lotnisku w Pyrzowicach

Otwarcie Galerii Libero w Katowicach

Wideo

Materiał oryginalny: ŚWIADCZENIA RODZINNE 2018: Ile wyniosą? Zasiłek opiekuńczy, pielęgnacyjny, dla opiekuna. Wyższe kwoty | AKTUALIZACJA - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

i
itl

A wysokość dodatku pielęgnacyjnego pozostanie bez zmian? O niepełnosprawnych z orzeczeniem zusowskim już ministerstwo zapomniało?

G
Gość

kryminalistom, szmalcownikom, szabrownikom, konfidentom i zachodnim gangom dzięki czemu mają banki ciechy telewizje sieci handlowe itp. Naród co hahahaha chciał świetlanej przyszłości pod przywództwem kapitalistycznych błękitnokrwistych agentów dostał 2 wolne niedziele, niewolniczą harówkę za którą w nadliczbówkach nawet nie dostanie wypłaty. hahahahaha , ale świetlana przyszłość na zasiłku.

O
Oszuści górą

No i dalej kryterium dochodowe jest dla samotnych matek i rodzin, w których ojciec pracuje na czarno.
No bo bez żadnych przychodów cała rodzina musiała by mieszkać pod mostem i jeść trawę, jak krowy. A skoro mieszkają i nie wyglądają jak więźniowie Oświęcimia, to widać że jednak zarabiają jakąś kasę.

E
Ewa

Nawet tutaj żerują oszuści, ale karma powróci i sami będziecie wymagać opieki, zatryniając na wózku inwalidzkim.

E
Ela

Co tak PISOwi zależy na małych dzieciach, ped..... czy jak? A może dla kościoła hodują, przyszłe ich ofiary. Zboczeń i wynaturzeń. Rodzić i jeszcze raz rodzić, kasę dają ile tylko mogą na dzieci, a starzy mogą zdechnąć, bo księżą nie gustują w dorosłych.

B
Brusko

A miało być o 200zł podniesione i z czasem wyrównane z zasiłkami nad dziećmi. Rząd się tłumaczy, że opiekun ma łączyć swój zasiłek z dochodem np rentą osoby podopiecznej. Że wychodzi dużooooo na 2 osoby. Czyli mam ma rentę socjalną, powypadkową 500 zł Mój zasiłek 620. 1120 zł razem. A wystarczy mieć dziecko, i już dostanie się 1730 zł, 500+ i mąż może sobie pracować i zarabiać ile tylko chce. A opiekunowie mają kategoryczny zakaz pracy. Czyli albo praca albo bezrobocie i bieda.

Z
Zuzia

100 zł po 12stu latach. Normalnie szał w pisowskim wykonaniu. Na dzieci dostają się 1730 zł a na osobę dorosłą 620 zł. Czyli dorosły zje trzykrotnie mniej niż małe dziecko? Na PIS nigdy w życiu już nie zagłosuje, na każdą ale nie na nich.

D
Dorota

Zasiłek rodzinny od kilku lat ta sama kwota, ochlapy. W tym kraju zginiemy

J
Joanna

Witam ja starałam się na dziadka opiekuńcze i trzeba przejść najpierw wypełnić papiery później jak teściowa ma dzieci to pokoleniu będą wzywane żeby wyrazili zgodę żeby pani opiekowała się i będzie opiekuńcze i u nas rozmawiałem jeszcze z opieki radca potem dostaje się decyzję

B
Basia

Jestem opiekunem prawnym ubezwłasnowolnionej teściowej,opiekuję się nią dwa lata, nie należą mi się żadne świadczenia bo synowa to nie krewna.Nie mogę pracować bo opieka to 24h. Za 6 lat może doczeka na ośrodek opieki a wtedy nikt już mnie nie zatrudni

A
Anka

Np. dla mnie. Opiekuję się niepełnosprawną mamą za 520 zł z zakazem pracy i mam 2 dzieci. Kwalifikuję się. Jakoś się nie cieszę z tego. Wolałabym się nie kwalifikować i mnić ludzkie pieniądze.

G
Gosc

A może mi ktoś wyjaśnić dla kogo jest rodzinne ? Bo to jakaś paranoja. Kryterium dochodowego 674 zł. To pyt am dla kogo to jest. Samotna matka zarabia najniższa pensje i się na to nie łapie bo przekracza? To dla kogo ?dla nierobów? Jak podnosić ie najniższe wynagrodzenia to podnos cie tez kryterium dochodowe

e
ewa

Czy rewaloryzacja emerytur bedzie kwotowa ile wyniesie

N
Niepełnosprawny

Wszystkie zasilki pielęgnacyjne powinny być równe .

J
Ja

Poproszę o numer telefonu

Dodaj ogłoszenie