Superpuchar Niemiec dla Bayernu Monachium. Lewandowski wypracował dwa gole

Krzysztof Kowalski
East News
Bayern Monachium sięgnął po piąte trofeum w tym roku! W starciu o Superpuchar Niemiec Bawarczycy ograli Borussię Dortmund 3:2 (2:0). Robert Lewandowski miał udział przy dwóch trafieniach. Łukasz Piszczek pojawił się na boisku w 77. minucie.

Superpuchar Niemiec: Bayern Monachium - Borussia Dortmund 3:2. Jak padły bramki?

• 19. minuta - Szybki kontratak Bayernu. Robert Lewandowski wyłożył piłkę Corentinowi Tolisso. Francuz ostemplował poprzeczkę, ale dobitka była już skuteczna.
  • 32. minuta - Alphonso Davies dośrodkował z lewej strony na piąty metr. W polu karnym najwyżej wyskoczył Thomas Mueller i głową skierował piłkę do siatki przy bliższym słupku.
  • 40. minuta - Bayern stracił gola po błędzie w rozegraniu. Erling Haaland dograł do Juliana Brandta, a ten precyzyjnie uderzył w długi róg z czternastu metrów.
  • 55. minuta - Thomas Delaney z głębi pola prostopadle podał do Erlinga Haalanda. Norweg nie zmarnował sytuacji sam na sam i pewnym strzałem zaskoczył Manuela Neuera.
  • 82. minuta - Robert Lewandowski przechwycił futbolówkę i zagrał do Joshuy Kimmicha. Marwin Hitz odbił strzał pomocnika Bayernu, ale Niemiec bardzo szczęśliwie dobił piłkę.
Letnie okienko transferowe trwało w tym sezonie wyjątkowo długo z wiadomych względów. Polacy nie byli bohaterami najgłośniejszych transferów, ale wybrało dość nieoczywiste kierunki. Zobaczcie transfery polskich piłkarzy za granicą.

WSZYSTKIE transfery Polaków za granicą w letnim okienku tran...