Super Seniorzy są online! Korzystaj ze smartfona i Internetu, zobacz jakie to proste!

Materiał partnera zewnętrznego Play
Rok 2020 przyniósł ze sobą nowe wyzwania. Na szczęście powoli świat wraca do norma, dlatego dziś na zaistniałą sytuację możemy spojrzeć optymistycznie. Jeszcze nigdy nie byliśmy ze sobą tak blisko! Wszystko to za sprawą potrzeby stałego kontaktu z bliskimi. Wiele osób, które dotąd z niechęcią podchodziło do tematu Internetu i smartfonów zdecydowało się do podjęcia pierwszych kroków w wirtualnym świecie. Czy ty jesteś jednym z nich? Zostań super seniorem i bądź online! Play wraz z Zosią Zborowską i jej mamą Marią Winiarską pokazuje seniorom, że obsługa smartfona oraz surfowanie w sieci może być banalnie proste.

Zacznijmy od podstaw: Jak włączyć Internet w smartfonie!

Dobrze, zacznijmy od podstaw. Czas włączyć internet w telefonie i poznać jego nieograniczone możliwości. Czekają na Ciebie wideo rozmowy na chacie z wnukami, przesyłanie zdjęć oraz ogromna ilość wiedzy i rozrywki! Nie możesz się już doczekać?Zaczynamy!

Podłączenie się do sieci internetowej jest naprawdę proste, wystarczy trochę cierpliwości. Istnieją dwa sposoby włączania internetu w telefonie:

Wi-Fi w smartfonie

Na pewno już wcześniej słyszałeś o Wi-Fi. W szybki sposób możesz połączyć się z routerem we własnym domu lub np. Centrum handlowym. Będzie Ci potrzebnie jedynie hasło. Z reguły znajduje się ono na odwrocie routera. Jeśli masz wątpliwości, najlepiej zapytać domowników. Następnie w górnym pasku menu przytrzymujesz przycisk oznaczony trzema falami, potem odnajdujesz Twoją sieć, wpisujesz hasło i gotowe!

Internet w telefonie

Drugą opcją jest tzw. Internet w telefonie to rodzaj pakietu, który wykupiłeś przy okazji wyboru oferty Twojego operatora. To bardzo wygodna opcja, ponieważ możesz z niej skorzystać niemal wszędzie! Nie potrzebujesz do tego router.

Jak odnaleźć “Internet w telefonie”?

Znajdziesz go pod nazwami takimi jak: dane, transmisja danych, dane mobilne lub dane komórkowe. Zazwyczaj kryją się pod ikonką oznaczoną dwoma strzałkami. Po włączeniu przycisku, u góry ekranu powinno pojawić się jedno z następujących oznaczeń: 2G, 3G, 4G, LTE lub E. To wszystko, już jesteś online!

Jak wyłączyć internet w smartfonie?

Jeśli włączyłeś internet z pewnością przyda Ci się wskazówka jak go wyłączyć. Nic prostszego! Wystarczy przytrzymać ikonę Wifi (trzy rozchodzące się falę), znajdującą się w górnym menu. Jeżeli wybrałeś korzystanie z transmisji danych analogicznie, wystarczy stuknij w przycisk z dwoma odwróconymi strzałkami. Po wyłączeniu internetu ikonki się wygaszą.

Jeśli masz wątpliwości jak poradzić sobie z połączeniem się z internetem koniecznie zajrzyj do poradnika Play dla seniorów. W pierwszym odcinku Zosia Zborowska wraz z mamą Marią Winiarską przybliżą Ci tajniki internetu!

Bez tych aplikacji nie możesz się obyć! Chatuj z wnukami i wysyłaj zdjęcia już dziś

Czas na instalację aplikacji w telefonie. Wystarczy kilka kroków, by cieszyć się możliwością wideo rozmów z rodziną czy wysyłaniem zdjęć i filmików. Na początek należy wejść do sklepu z aplikacjami, kryje się on pod ikoną z kolorowym trójkątem oraz napisem Sklep Play. To tam znajdziesz wszelkie potrzebne Ci aplikacje.

Wystarczy, że zalogujesz się do sklepu i już możesz zacząć zakupy! Jeśli obejrzałeś z uwagą powyższy film z pewnością nie będziesz mieć z tym problemu. Potrzebujesz wskazówek jak zainstalować aplikację, odwiedź Poradnik Seniora Play.

Super Senior

Wideochat z wnukami? Zacznij już dziś!
Zastanawiasz się co porabiają Twoje wnuczki albo przyjaciele sprzed lat mieszkający w innym mieście? W dobie smartfonów za pośrednictwem jednego kliknięcia możesz połączyć się z nimi online! Wystarczy zainstalować odpowiedni komunikator! Rozmowa wideo poprzez aplikację, czat na Whatsappie, przesyłanie zdjęć i filmików pozwoli Ci być w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi:

Na początku zadbaj, by w Twoim telefonie nie zabrakło aplikacji takich jak:

 • Whatsapp czy Messenger. Możesz wybrać również uproszczoną wersję, czyli Messenger Lite.
 • Do rozmów wideo dobrze sprawdzą się Google Duo lub Skype.

Aplikacje, które ułatwią Ci życie

Jeżeli podstawowe funkcje smartfona posiadasz w małym palcu, można przejść do nieco bardziej zaawansowanych opcji:

 • Sklep Play lub w zależności od systemu operacyjnego Apple Store. Dzięki temu narzędziu z łatwością będziesz mógł pobrać potrzebne aplikacje.
 • Pills Reminder, to aplikacja, która przypomni o zażyciu leków.
 • Aplikacja Latarki zainstalowanie latarki na ekranie głównym będzie bardzo pomocne.
 • Wszyscy kochają oglądać filmiki z zabawnymi kotami i uroczymi szczeniakami. Aplikacja YouTube to nie tylko gwarancja frajdy, ale i źródło wiedzy, znajdziesz tam niezliczoną ilość przepisów oraz filmów instruktażowych.
 • Storytell i Audioteka. Świetnym rozwiązaniem będzie zainstalowanie aplikacji, które pozwolą im na słuchanie niezliczonej ilości powieści.
 • Google Maps. To wirtualna mapa, która pozwoli Ci odnaleźć, każde miejsce, które jest Ci potrzebne: przychodnia, sklep, najbliższa apteka. Podróże nigdy nie były prostsze.
 • Sudoku i krzyżówki. Kochasz rozwiązywać krzyżówki albo głowić się nad matematycznymi zagadkami? W Sklepie Play znajdziesz mnóstwo aplikacji, dzięki którym będziesz mieć dostęp do niezliczonej ilości krzyżówek i zagadek o różnym stopniu trudności.

Głodny internetowej wiedzy? Zostań Super Seniorem wraz z Play!

Masz więcej pytań? Chcesz poznać dodatkowe funkcje Twojego smartfona? Koniecznie zajrzyj na stronę Playa i sprawdź sam co jeszcze przygotował dla głodnych technologicznej wiedzy seniorów: Play dla Seniorów.

Maria Winiarska wraz z Zosią Zborowską-Wroną stworzyły serię krótkich filmikach instruktażowych, które ułatwią Ci zapoznanie się tajnikami smartfona i Internetu. Sympatyczne panie w prosty i przystępny sposób pomagają zapoznać się seniorom z najpotrzebniejszymi funkcjami. Zastanawiasz się:

 • Jak ściągnąć aplikacje na smartfona?
 • Jak przeprowadzać wideo rozmowy za pośrednictwem aplikacji Whatsapp?
 • Jak zrobić zdjęcia smartfonem?
 • Jak zapłacić fakturę i doładować konto w Play24?

Nie czekaj i już dziś odwiedź internetowy poradnik Play dla seniorów!

Dzisiejsi seniorzy pragną podążać za technologią, wystarczy jedynie odrobinę im w tym pomóc. Wystarczy chwila cierpliwości, by w mig pojąć wszystkie funkcje i tajniki drzemiące w smartfonach. To nic trudnego! Z pewnością już niedługo umówisz się ze swoimi dziećmi czy wnukami na wideochat! Umiejętność obsługi smartfona nie tylko ułatwi Ci życie, ale pozwoli na utrzymanie stałego kontaktu z najbliższymi.

Wideo

Dodaj ogłoszenie