Super Seniorzy na Instagramie i Facebooku. Czas włączyć smartfona i być online!

Materiał partnera zewnętrznego Play
Czy zastanawiałeś się, dlaczego Twoje wnuki godzinami potrafią wpatrywać się w ekrany telefonów? Czas przekonać się, że smartfony nie gryzą, a internet pozwoli Ci być w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi! Sieć Play razem z Marią Winiarską i Zosią Zborowską przybliżą Ci tajniki portali społecznościowych i Internetu. Już niedługo Facebook czy Instagram nie będą mieć przed Tobą najmniejszych tajemnic!

Chcesz założyć konta w popularnych serwisach społecznościowych takich jak Instagram czy Facebook? Twoje profile powinny być opatrzone zdjęciami, zastanawiasz się jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pomoże Ci rozpocząć przygodę z internetowym światem.

Jak robić i przesyłać zdjęcia smartfonem?

Lubisz robić zdjęcia? Chcesz pochwalić się uroczą fotografią wnuczka, selfie wykonanym w Twoim ogrodzie lub fotką ukochanego pupila? Nic prostszego! Robienie zdjęć nigdy nie było tak proste jak teraz, za pomocą jednego przycisku w smartfonie. Wystarczy jedynie nacisnąć na charakterystyczną ikonę Aparatu. Gdy zobaczysz ekran wystarczy nakierować telefon na obiekt, który chcesz sfotografować oraz kliknąć na niego tak by ustawiła się ostrość. Teraz wystarczy jedynie przycisnąć duży okrągły przycisk i jest! Mamy zdjęcie!

Teraz możesz wysłać je znajomym lub rodzinie. Istnieje kilka możliwości. Najprościej będzie wybór pomiędzy jedną z dwóch opcji:

  • Przesłanie zdjęcia MMSem,
  • Użycie aplikacji Whatsapp lub Messenger.

Masz wątpliwości jak to zrobić? Koniecznie odwiedź wideo-poradnik przygotowany przez Zosię Zborowską-Wronę i jej mamę, Marię Winiarską. Sympatyczne Panie z pewnością rozwieją Twoje wszystkie wątpliwości odwiedź Poradnik: Play dla Seniorów!

Super Senior

Album XXI wieku? Instagram, czyli galeria Twoich wspomnień

Rodzinne albumy to piękna pamiątka, która z pewnością znajduje się, w każdym domu. Zdjęcia pozwalają na utrwalenie historii, wspomnień i wydarzeń ważnych, dla każdego z nas. Chociaż czarno-białe fotografie sprzed lat to wspaniały ślad historii, warto pójść z duchem czasu tworząc internetowy album. Doskonałym narzędziem będzie aplikacja Instagram. Pozwoli Ci pochwalić się Twoimi zdjęciami oraz filmami rodzinie i przyjaciołom.

Jak zacząć korzystać z Instagrama?

W sklepie Google Play musisz odnaleźć tęczową ikonę Instagrama, pobrać i zainstalować aplikację. Następnym krokiem będzie założenie konta. To bardzo proste, w prosty i przystępny sposób opowiada o tym Maria Winiarska w internetowym poradniku:

Jakie funkcje znajdziesz na Instagramie?

Udało Ci się zrobić ciekawą fotografię ukochanego wnusia? A może upiekłeś pyszne ciasto, które wygląda tak znakomicie, że ślinka cieknie już na sam widok? Pochwal się swoimi zdjęciami na Instagramie. Z każdym kolejnym wstawionym zdjęciem będziesz tworzyć swoją własną małą galerię. Inni użytkownicy serwisu mogą komentować oraz dodawać serduszka do Twoich zdjęć lub filmów, które im się spodobają.

Ty również możesz odnaleźć swoich znajomych i przyjaciół w serwisie Instagram. Za pośrednictwem tej aplikacji możesz dowiedzieć się co u nich słychać, wysłać im wiadomość, zdjęcie lub napisać kilka miłych słów pod ich fotografią. Instagram zbliża ludzi.

Dodatkowo Instagram posiada również funkcję Stories. W górnym pasku aplikacji znajdziesz okrągłe ikony. Pierwsza z nich należy do Ciebie, pozostałe do Twoich znajomych. Za ich pośrednictwem możesz dodawać zdjęcia oraz filmy, które będą się wyświetlać dla innych użytkowników przez 24 godziny. To doskonały sposób na spontaniczne utrwalenie wyjątkowego momentu z Twojego dnia, np. rodzinnego spaceru lub szybkie podzielenie się z Twoimi znajomymi jakąś ważną informacją.

Jeśli interesujesz się kwiatami, kochasz gotować lub uwielbiasz konkretną rasę psów Instagram to idealne miejsce dla Ciebie. Użytkownicy aplikacji codziennie zasypują ją pięknymi zdjęciami związanymi z wszelkimi dziedzinami. To nieprzebrane źródło zabawnych filmików, pięknych widoków i uroczych zwierzaków. Świetne miejsce na odstresowanie się i podzielenie z szerszą publicznością ulubionymi zdjęciami.

Super Seniorze, załóż konto na Facebooku!

Czy słyszałeś o portalu społecznościowym Facebook? Na pewno tak! Ta aplikacja jest także dla Ciebie, każdy Super Senior powinien założyć swój profil. Od czego zacząć? Oczywiście jak zawsze od zainstalowania aplikacji, ikona Facebooka charakteryzuje się niebieskim kolorem ora białą literą “F”. Następnie musisz założyć konto. Jeśli już je masz możemy zaczynać!

Dlaczego warto mieć Facebooka?

Konto na Facebooku pozwoli Ci obserwować internetowe działania Twojej rodziny i przyjaciół. Wystarczy, że naciśniesz lupę umieszczona w górnym pasku strony Facebooka, a następnie wpiszesz imię i nazwisko osoby, której szukasz. Potem należy dodać daną osobę do znajomych i już! Pierwszy przyjaciel dodany do Twojej Internetowej sieci kontaktów.

Na stronie startowej Facebooka, tzw. Wallu znajdziesz wszystkie zdjęcia, filmiki, artykuły i wiadomości, które udostępnili Twoi znajomi. Zakładając własny profil na Facebooku z pewnością przydają Ci się zrobione wcześniej zdjęcia, każdy z użytkowników posiada własną stronę, na której może zamieszczać wszelkie fotografie i informacje.

Co jeszcze znajdziesz na Facebooku?

Na Facebooku znajdziesz również mnóstwo Fanpage’y oraz grup, na których inny użytkownicy mogą rozmawiać na dany temat oraz wymieniać się przydatnymi informacjami. Jak wygląda to w praktyce? Jeśli jesteś fanem danego programu telewizyjnego, możesz znaleźć jego profil na Facebooku i na bieżąco śledzić poczynania uczestników oraz ulubionych jurorów. A może interesujesz się pielęgnacją roślin i ogrodu? Bez problemu odnajdziesz wiele grup, w których inni hobbiście wymieniają się uwagami czy ciekawymi fotografiami.

Więcej informacji dotyczących Facebooka znajdziesz oczywiście w filmiku poradnikowym Marii Winiarskiej i Zosi Zborowskiej-Wrony:

Bądź online już dziś! Posiadanie konta na popularnych portalach społecznościowych to prawdziwa frajda nie tylko dla młodych! Założenie profili na Facebooku czy Instagramie zajmuje zaledwie kilka minut. To kolejny sposób, który pozwali Ci być bliżej Twoich znajomych i rodziny. Dlatego Super Seniorze, nie ma na co czekać. Już dziś zaskocz swoje dzieci i wnuki, załóż profil na Facebooku!

Wideo

Dodaj ogłoszenie