Super Bowl 2020 [WYNIK] Kansas City Chiefs pokonali San Francisco 49ers [ZDJĘCIA]

Redakcja Warszawa
TIMOTHY A. CLARY/AFP/East News
Super Bowl 2020. W finale spotkały się drużyny Kansas City Chiefs i San Francisco 49ers. Był to mecz szczególny, wieńczył bowiem setny sezon NFL. Ostatecznie zwycięsko z rywalizacji wyszli zawodnicy Chiefs, którzy wygrali 31:20.

SUPER BOWL 2020

Mecz przedstawiany był jako starcie najlepszego ataku (Chiefs) z najlepszą obroną (49ers). O zwycięstwie zdecydowała ostatnia kwarta. Po trzech odsłonach prowadzili bowiem zawodnicy z San Francisco 20:10. Koniec końców puchar w górę unieśli futboliści z Kansas City.

Do historii przeszedł zawodnik Chiefs, Patrick Mahomes. 24-latek został najmłodszym w historii graczem, który zdobył mistrzostwo ligi i został wybrany MVP.

***

FINAŁ SUPER BOWL 2020

Mecz o Super Bowl to wielkie wydarzenie, głównie w Stanach Zjednoczonych. Futbol amerykański to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w USA. Finał ligi to ogromne wydarzenie sportowe, ale także kulturalne i biznesowe. O cenach reklam podczas meczu krążą prawdziwe legendy. Rywalizację obu drużyn okraszone są zawsze występami popularnych wokalistów i zespołów. Kto wystąpi w tym roku? Kto uchodzi za faworyta starcia Kansas City Chiefs - San Francisco 49ers?

Szynszyla Dandelion przewidziała, kto wygra Super Bowl LIV

Pół minuty za pięć milionów. 15 najbardziej kontrowersyjnych...

Finał Super Bowl 2020 zostanie rozegrany Hard Rock Stadium w Miami, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Dolphins. Jego pojemność to 65 tysięcy miejsc, co czyni go jednym z... najmniejszych stadionów NFL. To doskonale pokazuje, jaka jest skala zainteresowania tym sportem w USA.

Miami Hard Rock Stadium

Kiedy finał Super Bowl 2020?

Mecz finałowy zostanie rozegrany 2 lutego o godz. 16:30 czasu nowojorskiego. W Polsce będzie wówczas 2:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek. W Stanach wszyscy będą żyć tym meczem od wczesnych godzin porannych, a transmisja telewizyjna rozpocznie się na długo przed jego początkiem. Także przerwa między połowami jest dłuższa niż zazwyczaj. Ma to związek z liczbą reklam. Wiele firm chce się reklamować podczas Super Bowl, a ponieważ stawki są tak ogromne, przerwa reklamowa trwa o wiele dłużej.

Finał Super Bowl 2020. Transmisja na żywo

Niestety żadna polska telewizja nie będzie transmitowała meczu finałowego Super Bowl 2020. Trzeba liczyć na stacje zagraniczne. Wiadomo, że spotkanie będą transmitować niemiecka stacja ProSieben Maxx (początek już o 20:15) oraz brytyjskie BBC One i Sky Sports.

Istnieje także możliwość obejrzenia finału Super Bowl 2020 w internecie. Wszystko dzięki NFL Game Pass, specjalnemu serwisowi, który pozwala oglądać mecze osobom mieszkającym poza Stanami Zjednoczonymi. Jest to oczywiście opcja płatna, w dodatki nie najtańsza. Istnieją różne opcje, a ceny wahają się od 60 do aż 205 dolarów. Im więcej zapłacimy, tym więcej opcji dostaniemy. NFL Game Pass oferuje np. możliwość samodzielnego przełączania się między kamerami pokazującymi mecz.

Kto wystąpi podczas Super Bowl?

Oprócz meczu główną atrakcją finałowego starcia są występy gwiazd. Na scenie zawsze pojawiają się topowi artyści. W tym roku nie będzie inaczej. Na scenie pojawią się bowiem Jennifer Lopez i Shakira. Przewiduje się także, że dołączą do nich m.in. Pitbull, Beyonce i Wyclef Jean.

To wielkie wyróżnienie dla artysty, jako że finał rozgrywek ogląda ponad 100 mln ludzi. Gwiazdy mają misję i chcą, by ich osiągnięcie było przykładem dla dziewczynek na całym świecie. - Dwie Latynoski na scenie w tych czasach, w tym kraju. To daje nam ogromną siłę. Jestem dumna, że mogę tworzyć i szerzyć taką ideę - powiedziała Lopez na konferencji w Miami. - Kiedy jako mała dziewczynka żyłam w rodzinnym mieście Barranquilla, nikt by nie powiedział, że będę kiedyś występować na Super Bowl. Myślę, że to ewidentny dowód na to, że wszystko jest możliwe. Naprawdę. Jedyne, co się liczy, to wielkość twoich marzeń - dodała Shakira