Super Bowl 2019 [ZDJĘCIA] New England Patriots pokonali Los Angeles Rams [WYNIK] W przerwie meczu wystąpili m.in. Maroon 5 i Travis Scott

KJ
Super Bowl 2019
Super Bowl 2019 TIMOTHY A. CLARY/AFP/East News
New England Patriots zdobywcami Super Bowl 2019! W najważniejszym meczu sezony pokonali Los Angeles Rams 13:3. W przerwie sportowego widowiska wystąpili Maroon 5, Travis Scott i Big Boi.

SUPER BOWL 2019

Nie było niespodzianki. Mecz finałowy Super Bowl 2019 zakończył się zwycięstwem faworytów. Ale nie był to porywający mecz. Na pierwsze punkty kibice czekali aż 20 minut. Wtedy właśnie Stephen Gostkowski dał "Patriotom" prowadzenie. Rywalom udało się wyrównać dopiero po przerwie, a wynik 3:3 po 45 minutach to niechlubny rekord meczów o Super Bowl.

Akcja decydująca o losach meczu miała miejsce dopiero na 7 minut przed końcem meczu finałowego Super Bowl 2019. Świetne podanie od Brady'ego złapał dwa metry przed polem punktowym Rob Gronkowski. Przy kolejnym rozegraniu przyłożenie zaliczył Sony Michel, a Gostkowski dołożył punkt z kopnięcia. W ten sam sposób ustalił chwilę potem wynik meczu na 13:3.

MVP spotkania finałowego Super Bowl 2019 został Julian Edelman. Z kolei Tom Brady zdobywając szósty pierścień mistrzowski stał się najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii NFL.

SUPER BOWL 2019 WYNIK

New England Patriots - Los Angeles Rams 13:3 (0:0, 3:0, 0:3, 10:0)
3:0 - Stephen Gostkowski - celne kopnięcie z 42 jardów (Patriots)
3:3 - Greg Zuerlein - celne kopnięcie z 53 jardów (Rams)
10:3 - Sony Michel - 2-jardowy bieg oraz podwyższenie Gostkowskiego za 1 pkt (Patriots)
13:3 - Stephen Gostkowski - celne kopnięcie z 41 jardów (Patriots)

CO TO JEST SUPER BOWL

Mecz finałowy Super Bowl to jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń w USA, ale i na całym świecie. Futbol Amerykański zyskuje z każdym rokiem coraz więcej fanów, a transmisje z Super Bowl biją wszelkie rekordy oglądalności. Biznes ten wart jest miliardy dolarów, a reklamodawcy wręcz zabijają się o to, żeby ich spot poleciał właśnie w trakcie Super Bowl.