Strzelanina w Cleveland: Naukowiec zastrzelił kolegę z...

  Strzelanina w Cleveland: Naukowiec zastrzelił kolegę z uczelni, a następnie popełnił samobójstwo

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Shannon Lamb - zabójca
  1/7
  przejdź do galerii

  Shannon Lamb - zabójca ©Rogelio V. Solis

  Naukowiec z amerykańskiego Uniwersytetu Stanowego Delta w Cleveland w Mississippi zastrzelił na kampusie profesora historii. Podczas pościgu mężczyzna popełnił samobójstwo. Na terenie uczelni, na której uczy się 3,5 tysiąca studentów, wybuchła panika.
  Do zdarzenia doszło w poniedziałek, po godzinie 10 rano czasu lokalnego (około godziny 16 czasu polskiego). Kiedy na kampusie rozległy się wystrzały, wybuchła panika, a studenci i profesorowie zabarykadowali się w salach. - Do drzwi dobijali się ludzie, krzyczeli, aby ich wpuścić do środka - relacjonował 18-letni Noah Joyner. Na miejsce wezwano policję, nad kampusem w Cleveland krążyły helikoptery.


  Funkcjonariusze znaleźli w jednym z uniwersyteckich budynków martwego profesora historii Ethana Schmidta. Jak podaje BBC, o morderstwo został podejrzany inny pracownik uczelni, profesor geografii Shannon Lamb. 45-letni mężczyzna został również powiązany z zabójstwem, do którego doszło kilka godzin wcześniej. W domu w Gautier, oddalonym od Cleveland o 480 km, znaleziono ciało 41-letniej Amy Prentiss. Kobieta mieszkała z Lambem.

  Po zdarzeniu na uniwersytecie policjanci ruszyli za geografem w pościg. W pewnym momencie Lamp zatrzymał samochód, wyskoczył z niego i zaczął uciekać. Jak podaje Associated Press powołujące się na lokalną policję, funkcjonariusze usłyszeli pojedynczy strzał z pistoletu i znaleźli mężczyznę martwego. Wcześniej 45-latek mówił policjantom, że "nie zamierza iść do więzienia".

  Zastrzelony Ethan Schmidt specjalizował się w historii kolonialnej Stanów Zjednoczonych oraz w historii rdzennych Amerykanów. Przez pracowników był określany "jako dżentelmen w każdym znaczeniu tego słowa" oraz "cudowny, rodzinny człowiek" - relacjonuje BBC.

  Jego prawdopodobny zabójca, Shannon Lamb, pracował na uczelni w Mississippi od 2009 roku. Zdaniem kolegów, był człowiekiem "łatwym w obejściu". Obecnie przyczyny zdarzenia bada policja.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo