Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:1
Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:1 Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok zremisowała z Cracovią 1:1, z którą sąsiaduje w tabeli. Strzelali tylko zawodnicy z Podlasia. Samobój Tarasa Romanczuka poprzedziła bramka z połowy boiska autorstwa Jesusa Imaza.

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:1

Widowisko śledziło 16 251 widzów w tym skromna grupa z Krakowa. Dzięki punktowi Jagiellonia oficjalnie utrzymała się w ekstraklasie.

Jagiellonia dobrze zaczęła, po czym kompletnie zgasła. Prowadzenie strzałem dosłownie z połowy boiska dał Jesus Imaz. Hiszpan po podaniu rodaka Israela Puerto zobaczył, że Lukas Hrosso jest daleko od linii bramkowej, więc po przyjęciu od razu go przelobował. To mocna kandydatura do trafienia sezonu, a przynajmniej rundy. - Czy to David Beckham wrócił z emerytury?! - zapytał profil Canal+ Sport, dołączając do wpisu nagranie bramki.

Zaraz potem Imaz trafił w lewy słupek. Ze złości kopnął więc nogą... prawy słupek. Akcja była rzeczywiście obiecująca. Na linii strzału znalazł się jeszcze Marc Gual, który próbował uderzenia piętką.

od 16 lat

Cracovia lepsza po golu Jagiellonii

Następne minuty należały do Cracovii. Jeszcze przed przerwą drużyna Jacka Zielińskiego stworzyła dwie okazje na gole. Słabo główkował Mateusz Bochnak. Szansy nie wykorzystał też Michał Rakoczy.

W drugiej połowie Cracovia jeszcze bardziej naciskała. I w 58 minucie dopięła swego. Po dośrodkowaniu Rakoczego z rzutu rożnego Michał Pazdan tak niefortunnie interweniował, że piłka odbiła się od głowy Tarasa Romanczuka i ostatecznie zatrzepotała w siatce.

Cracovia powinna była nawet wygrać mecz, lecz w jednej akcji słupek obił Patryk Makuch, a szansę na dobitkę z czystej pozycji zmarnował Rakoczy.

Remis sprawił, że Cracovia nadal jest dziewiąta i tym samym utrzymuje dwa punkty przewagi nad dziesiątą Jagiellonią.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Cracovia (w skali 1-6):