Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Anima – elektroniczny lisek przypominajka – zadebiutuje na Kickstarterze. Podlaski projekt idzie po szansę na masową produkcję
  Strefa biznesu

  Anima – elektroniczny lisek przypominajka – idzie na Kickstarter

  Już 29 października na międzynarodowej, społecznościowej platformie crowdfundingowej Kickstarter zadebiutuje Anima – urządzenie skonstruowane przez zespół białostockich informatyków Mateusza Bajko, Mateusza Markiewicza i Michała Jaszczuka. To rodzaj przypomninajki – elektronicznego pomocnika w organizacji naszego codziennego życia. Może stać w domu, w biurze – gdzie tylko zechcemy je umieścić, żeby – jak przyjazny kamerdyner czy dobra niania – zadbać o organizację życia w naszej pracy czy domu.

 2. Pożar to według ubezpieczeniowej definicji działanie ognia, który powstał bez przeznaczonego do tego celu paleniska lub przedostał się poza palenisko
  Z kraju i ze świata

  Rozpoczął się sezon grzewczy. Liczba pożarów systematycznie rośnie

  W październiku rozpoczął się sezon grzewczy. Ten trwający kilka miesięcy okres to czas największego zagrożenia pożarowego. Ze statystyk KG PSP wynika, że prawie połowa pożarów obiektów mieszkalnych w Polsce spowodowanych jest nieprawidłową eksploatacją lub wadami urządzeń grzewczych.

 3. Chcesz rozpocząć działalność gospodarczą, ale brakuje ci na to pieniędzy? Na pewno? Finansowanie pozyskać można łatwo. Jak?
  Z kraju i ze świata

  Chcesz rozpocząć działalność gospodarczą, ale brakuje ci na to...

  Coraz więcej osób postanawia zostać „swoim szefem” i rozpocząć własny biznes. Jak pokazują statystyki, co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio ok. 24 tys. nowych firm. Które produkty finansowe są najbardziej „bezpieczne” dla młodego przedsiębiorcy i jakie wsparcie może uzyskać „od ręki”?

 4. 15.02.2008..warszawa tabletki tabletka rozpuszczanie lekarstwo witaminy leki lek fot. maciej jeziorek / polskapresse
  Z kraju i ze świata

  Suplementy diety: już co drugi Polak spożywa je codziennie. Czy to...

  Trzech na czterech Polaków kupuje suplementy diety. A co drugi spożywa takie specyfiki codziennie. Czy to zdrowe? Czy na tle innych nacji jesteśmy hipochondrykami?

 5. Kilka miesięcy temu Wizz Air wstrząsnął branżą lotniczą, wprowadzając nowe zasady przewozu bagażu. Teraz robi to po raz kolejny.
  Z kraju i ze świata

  Od listopada zapłacisz za bagaż podręczny w tanich liniach

  1 listopada zmienia się polityka bagażowa w liniach Ryanair i Wizz Air. To kolejne zmiany ogłoszone przez przewoźników w przeciągu kilku ostatnich miesięcy. Czy objęcie podstawowych usług dodatkowymi kosztami to jedyna opcja, która pozwoli tanim liniom utrzymać atrakcyjne ceny biletów?