Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

  1. Żubr znika z etykiet Żubra. Zastąpią go inne gatunki zwierząt
    Wiadomości

    Żubr znika z etykiet Żubra. Zastąpią go inne gatunki

    We współpracy z WWF, jedną z największych światowych organizacji zajmujących się ochroną przyrody, Żubr - mający swój "matecznik" w Browarze Dojlidy w Białymstoku - włącza się w akcję, której celem jest ochrona zagrożonych gatunków zwierząt. Aby uzmysłowić skalę zagrożenia, żubr zniknie z puszek i butelek piwa Żubr. W to miejsce wejdą: wilk, ryś i sóweczka.

  2. To ile zarabiamy jest zależne od wielu czynników - od naszego stanowiska, firmy, umiejętności. W tej charakterystyce można także przyjąć inne kryterium
    Wiadomości

    TUTAJ zarabia się najwięcej! Tobie też wpada tyle na konto? TOP 10...

    To ile zarabiamy jest zależne od wielu czynników - od naszego stanowiska, firmy, umiejętności. W tej charakterystyce można także przyjąć inne kryterium - miasta, w którym pracujemy. Znamy miejscowości, w którym zarobki są najwyższe. Jesteście ciekawi, które miasta znalazły się na podium? Nie jest to takie oczywiste, sprawdźcie!

  3. Jedną z konsekwencji funkcjonowania art. 9 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych jest istnienie furtki pozwalającej na zatrudnianie „tańszych” p
    Z kraju i ze świata

    Dlaczego państwo pozwala na nieozusowane umowy zlecenia?

    Uchylenie art. 9 i pełne oskładkowanie umów zleceń przełożyłoby się na chęć polskich pracowników na przedłużenie swojej aktywności zawodowej. Do pozostania na rynku pracy zachęciłby realny wpływ stażu na wysokość przyznawanej emerytury. Największe korzyści z tym związane uzyskałyby osoby młodsze, którym do osiągnięcia wieku emerytalnego pozostał jeszcze dłuższy okres. Elementami restytucji mającymi największy potencjalny wpływ na decyzje pracowników w sprawie dalszej aktywności zawodowej byłoby zaewidencjonowanie składek za przeszłe okresy zatrudnienia i zabezpieczenie okresów ubezpieczeniowych.

  4. Takie tendencje mamy już chociażby na rynku motoryzacyjnym, gdzie współdzielimy pojazdy.
    Z kraju i ze świata

    Rzeczy współdzielimy. Nie chcemy kupować na własność

    Prognoza wyników branży leasingowej pokazuje istotne wyhamowanie po 6 latach intensywnego rozwoju rynku. Dynamika branży leasingowej w 2019r. na poziomie 2,4 proc. będzie zgodna z prognozowanym wzrostem inwestycji prywatnych i scenariuszem rozwoju gospodarczego w Polsce. W 2019 r. branża leasingowa możne udzielić łącznego finansowania o wartości przekraczającej 84,6 mld zł.

  5. Na utrzymanie i wyposażenie dachu nad głową statystyczna trzyosobowa rodzina wydaje o 17 złotych więcej niż rok temu.
    Z kraju i ze świata

    Na utrzymanie domu wydajemy coraz więcej. Prawie 1 tys zł.

    Za wywóz śmieci trzeba dziś płacić o 24 proc. więcej niż przed rokiem, a wciąż najpewniej nie jest to kres podwyżek. Byłby to alarmujący wskaźnik, gdyby nie fakt, że opłaty te stanowią tylko niewielki ułamek (około 5 promili) kosztów ponoszonych przez statystyczne gospodarstwo domowe.