Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Nowy abonament RTV: 13.11.2018. Kto musi płacić abonament, kto jest zwolniony z abonamentu, jakie kary za niepłacenie
  Wiadomości

  Nowy abonament RTV: 13.11.2018. Kto musi płacić abonament, kto jest...

  Nowy Abonament RTV. Dzięki płaceniu za abonament RTV w terminie unikniesz odsetek za zwłokę. A płacą przed terminem - dostaniesz zniżkę i zapłacisz mniej! Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała stawki opłat obowiązujące w przyszłym roku. Będą zniżki dla tych, którzy zapłacą z góry za więcej niż jeden miesiąc. Zobacz zasady Abonamentu RTV 2019.

 2. Afera KNF. Czy doszło do próby korupcji przy restrukturyzacji Getin Noble Banku?
  Wiadomości

  Afera KNF. Czy doszło do próby korupcji przy restrukturyzacji Getin...

  Wtorek 13 listopada, po trzydniowej przerwie, zapowiada się burzliwie dla polskich rynków finansowych. Wszystko za sprawą tzw. taśm Czarneckiego - jednego z najbogatszych polskich biznesmenów, kontrolujący kilka spółek – w tym banków – notowanych na GPW, które mają świadczyć o rzekomej próbie skłaniania do korupcji ze strony szefa Komisji Nadzoru Finansowego.

 3. Mała firma - mały ZUS: 13.11.2018. Ile i dla kogo? Wyższe składki małego ZUS od 2019 roku, kto jest zwolniony z ZUS - sprawdź!
  Wiadomości

  Mała firma - mały ZUS: 13.11.2018. Ile i dla kogo? Wyższe składki...

  Mała firma mały ZUS. Zgodnie z tym hasłem firmy o niewielkich obrotach zapłacą od stycznia 2019 obowiązkowe składki ZUS naliczane od niższej podstawy. Jednak dotyczy to tylko niewielkiej stosunkowo grupy osób prowadzących działalność gospodarczą. A co z resztą? Składki ZUS dla nich wzrosną od nowego roku - w tym także dla przedsiębiorców uprawnionych do korzystania z tzw. małego ZUS przez dwa lata działalności. O ile?

 4. Nowa płaca minimalna: 13.11.2018. Wzrastają nie tylko najniższe wynagrodzenia, ale różne świadczenia. Sprawdź jak wzrosną twoje dochody
  Wiadomości

  Nowa płaca minimalna: 13.11.2018. Wzrastają nie tylko najniższe...

  Podwyżka minimalnego wynagrodzenia za pracę –w tym także jej skala – ważna jest nie tylko dla kilku milionów Polaków, którzy otrzymują najniższą płacę lub wynagradzani są przez zleceniodawców według minimalnej stawki godzinowej. W polskim prawie pracy minimalne wynagrodzenie odgrywa bardzo ważną rolę w ustalaniu wysokości różnych świadczeń, odszkodowań, a nawet kar.

 5. 13.04.2018 gdansk. skwer kobzdeja. wiosna w miescie. nasadzenia w centrum gdanska. fot. karolina misztal / polska press/dziennik baltycki
  Wiadomości

  Podwyżka emerytur: 12.11.2018. Emeryci wciąż nie wiedzą -...

  Rząd zapowiedział kwotową waloryzację emerytur. Najniższa emerytura ma od marca 2019 roku wynieść 1 100 złotych, a osoby otrzymujące obecnie najniższe świadczenie dostaną waloryzację z podwyżką o 70 złotych. Na razie jednak obowiązują stare zasady, które zkładają waloryzację procentową. Jednak niezależnie od wariantu według którego ostatecznie zostanie zmieniona wysokość emerytur i tak największym dla niej zagrożeniem jest wysoka inflacja.