Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Grupa Morele.net ostrzega: wyciekły dane klientów! Jeśli robiłeś tam zakupy, informacje o tobie mogły dostać się w niepowołane ręce!
  Aktualności

  Robiłeś tu zakupy? Twoje dane mogły wyciec!

  Sklepy internetowe powinny strzec dostępu do danych swoich klientów, jednak co jakiś czas okazuje się, że doszło do problemów z bezpieczeństwem i informacje o klientach zostały przejęte przez nieuprawnione do tego osoby. Teraz swoich klientów o takim zdarzeniu informuje grupa Morele.net.

 2. Pan klient na zakupach do kasjerki: "Ty dz..ko!", "Niech cię piekło pochłonie!" Płacz w socjalnym [chamskie odzywki klientów]
  Wiadomości

  Pan klient w sklepie do kasjerki: - Ty dz..ko! [chamskie odzywki]

  W sklepach obowiązuje zasada „nasz klient, nasz pan”, a Pan Polak na zakupach bywa okropny. Podczas dyżuru, nasi Czytelnicy mówili o swoich spostrzeżeniach. Także pracownicy handlu.

 3. Wciągu pierwszych 11 miesięcy tego roku do Polski zostało sprowadzonych 864 678 używanych samochodów osobowych.
  Z kraju i ze świata

  Na VW Golfa Polak musi pracować 19 miesięcy, a Niemiec tylko 8

  Od stycznia do listopada 2018 r. Polacy zarejestrowali prawie 865 tys. używanych samochodów osobowych. Nowych było o połowę mniej – ponad 486 tys. Z kolei 54 proc. sprowadzonych aut ma ponad 10 lat. Skąd takie zainteresowanie używanymi pojazdami?

 4. Ceny prądu 2019: Nie będzie podwyżek cen energii od 1 stycznia. Kiedy zaczną obowiązywać nowe taryfy?
  Z kraju i ze świata

  Nie będzie podwyżek cen energii od 1 stycznia. Nie ma nowych taryf

  Nie będzie podwyżek cen energii elektrycznej od 1 stycznia. To jednak nie zasługa działań rządu. Wszystko przez brak decyzji prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie nowych taryf. Być może zaczną one obowiązywać dopiero pod koniec stycznia.

 5. Rodzice wielu dzieci musieli im w poniedziałek na własną rękę zapewnić opiekę.
  Prawo i podatki

  Zamknięte przedszkole? Masz wolne, dostaniesz zasiłek! [DRUKI]

  Przedszkole albo szkoła są zamknięte z powodu protestu nauczycieli? Możesz dostać wolny dzień w pracy, aby zająć się dzieckiem. A do tego dostaniesz zasiłek opiekuńczy - w takiej wysokości jak podczas choroby. Wystarczy wypełnić druki, które znajdziesz poniżej. A co w sytuacji, gdy formalnie przedszkole albo szkoła są czynne, ale proszą rodziców by ci zostali z dziećmi bo w placówce nie ma kto się nimi zająć? To zależy od Twojego szefa. Bo prawo nie precyzuje, co stanie się w takiej sytuacji. - To pracodawca weryfikuje czy nasze oświadczenie o zamknięciu placówki jest zgodne z prawdą. I to on ocenia, czy rzeczywiście musieliśmy zaopiekować się dzieckiem. Rodzic ma prawo złożyć oświadczenie, że musiał sprawować opiekę nad dzieckiem. Jeśli nasz szef uważa inaczej, musi to rodzicowi udowodnić - tłumaczą w ZUS.