Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Drożeje Hot dog w IKEA. Cena 100 proc. w górę. Już nie kosztuje 1 zł. Koniec legendy. Winna inflacja? Oświadczenie IKEA [20.09.2019 r.]
  Aktualności

  Hot dog w IKEA już nie za 1 zł. Upada legenda

  Hot dog z IKEI już nie będzie kosztował 1 zł. To koniec pewnej epoki, gdyż w menu bistro popularnej szwedzkiej sieci już nie zobaczymy hot doga za złotówkę. Jaki jest powód? Koszty produkcji i inflacja. Stąd decyzja o wycofaniu tej przekąski. Czy kupimy jeszcze w IKEI hot dogi? Tak, ale klientów czekają zmiany.

 2. Ile pieniędzy obiecują wyborcom wszystkie partie? Rząd PiS daje 2600 zł brutto od 1 stycznia 2020 r. Co proponują inni?
  Wybory

  Płaca minimalna: Sprawdź, ile pieniędzy obiecują politycy

  Płaca minimalna stała się w kampanii wyborczej do Sejmu 2019 tematem numer jeden. PiS, który rządzi, wprowadził od 1 stycznia 2020 r. płacę minimalną na poziomie 2600 zł brutto. Główny konkurent, czyli KO, proponuje automatycznie połowę przeciętnego wynagrodzenia. Niektóre komitety wyborcze nie uznały za słuszne, by wpisać temat płacy minimalnej do programu. Zobaczmy też, jak nasze stawki wyglądają na tle innych krajów europejskich.

 3. fot. archiwum
  Aktualności

  Ceny paliw. Za benzynę, olej napędowy i gaz zapłacimy więcej

  Po kilkutygodniowych spadkach cen na stacjach paliw czekają nas podwyżki spowodowane atakiem na saudyjską rafinerię. Koszt jednego litra paliwa może pójść w górę nawet o 10 groszy. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Polsce nie ma co spodziewać się obniżek, ceny mogą się jedynie ustabilizować – przekonują eksperci.

 4. Inpost przestanie wysyłać SMS-y w sprawie paczkomatów. Dlaczego?
  Aktualności

  Paczkomaty na nowych zasadach. InPost wycofuje się z SMS-ów

  „Paczkomaty” to znana wszystkim Polakom usługa firmy Inpost polegająca na tanim przesyłaniu paczek. Specjalne urządzenia, zwane paczkomatami, są ustawiane w różnych miejscach w całej Polsce. Odbiorcy przesyłek mają możliwość wybrać najbliższy tego typu agregat. Jednym z udogodnień Inpostu były powiadomienia SMS-owe o tym, że paczka została już dostarczona do najbliższego automatu. Firma rezygnuje jednak z tej usługi. Wszystko przez przestępców.

 5. W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Regionalnej Izbie Gospodarczej
  Wybory

  Katowice: premier Morawiecki o 4000 zł płacy minimalnej

  W środę 18 września 2019 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Regionalnej Izbie Gospodarczej. Padły pytania m.in. o projekt podwyższenia pensji minimalnej do 4000 zł.