Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Huawei: „uroczysty protest” Chin przeciwko USA
  Fakty

  Huawei: „uroczysty protest” Chin przeciwko USA

  Chiny protestują w sprawie Huawei

 2. Eksperci przekonują, że kapitał zamrożony w mieszkaniu można spieniężyć i żyć dostatniej na emeryturze.
  Wiadomości

  Jak zarabiać na mieszkaniu na emeryturze

  Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że 80 proc. polskich seniorów posiada na własność nieruchomość. Dzięki uwolnieniu kapitału zamrożonego w tej nieruchomości osoby starsze mogłyby poprawić swoją sytuację finansową, zwłaszcza, że nie mają zbyt wielu oszczędności, a polskie emerytury są jednymi z najniższych w Europie. Sposobów jest kilka. Pierwszy z nich to podnajęcie pokoju lub części domu. Drugi: renta dożywotnia, czyli przekazanie prawa własności do nieruchomości w zamian za dożywotnie świadczenia pieniężne. Trzeci: sprzedaż mieszkania lub domu oraz przeprowadzenie się do mniejszego lokum.

 3. Abonament mobilności to totalna rewolucja w myśleniu o benefitach pozapłacowych. Oprócz dofinansowania tak prozaicznej czynności, jaką jest codzienny
  Wiadomości

  Wynagrodzenia 2019. Abonament na dojazdy - nowy rodzaj dodatkowych...

  Powszechnie systemy motywacyjne nie uwzględniają potrzeb pracowników związanych z dojazdem do pracy. Abonament mobilności oferowany przez Vooom w dobie rekordowo niskiego bezrobocia to nowe narzędzie w walce o utrzymanie i zdobycie pracowników. Czy zyska na popularności przynajmniej podobnej do tej jaką w ciągu kilkunastu ostatnich lat zyskały abonamenty medyczne czy karnety na siłownię lub basen?

 4. Nie ma górnego ograniczenia kosztów kredytu zaciąganego przez małego lub średniego przedsiębiorcę.
  Z kraju i ze świata

  Dofinansowanie na OZE. Gwarancja kredytu do 2,5 mln euro

  Zgodnie z wymogami unijnej polityki klimatycznej do 2020 roku Polska musi zwiększyć udział odnawialnych źródeł w końcowym zużyciu energii do 15 proc. Jedną z metod osiągnięcia tego celu są inwestycje w fotowoltaikę. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się lub rozważa taką inwestycję. BGK wesprze taką inwestycję poprzez gwarancje spłaty kredytu. Maksymalna kwota gwarancji to 2,5 mln euro.

 5. Biedronka i Lidl wreszcie będą miały konkurencję? Rosyjski dyskont Mere wchodzi na polski rynek.
  Firma

  Biedronka i Lidl wreszcie będą miały konkurencję?

  Biedronka i Lidl mogą jednak obawiać się dużej konkurencji. Rosyjski dyskont „Mere” wejdzie na polski rynek. Sklep może sprzedawać produkty o wiele taniej od Biedronki lub Lidla przez wzgląd na to, że produkty będą ustawione wprost na paletach. Mere otwarcie deklaruje, że będzie sprzedawać o 30% taniej niż konkurencja.