Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. - Prawda jest taka, że od 2015 roku zmniejszyliśmy lukę VAT o około połowę. To nie jest zmiana statystyczna- napisał premier Mateusz Morawiecki.
  Prawo i podatki

  Premier: Podjęto próbę zdyskredytowania polityki fiskalnej rządów...

  - Twórcy najnowszego wydania Superwizjera w telewizji TVN24 podjęli tyleż brawurową, co totalnie zafałszowaną próbę zdyskredytowania polityki fiskalnej rządów Zjednoczonej Prawicy- czytamy we wpisie premiera Mateusza Morawieckiego w mediach społecznościowych. Chodzi o reportaż "Kłamstwo vatowskie" wyemitowany w sobotę wieczorem w TVN 24. - To obok kłamstwa smoleńskiego jedno z tych, które miało manipulować Polakami. Kłamstwo trzeba nazwać kłamstwem- skomentował reportaż Cezary Tomczyk z PO.

 2. W bieżącym sezonie grzewczym zapotrzebowanie na ciepło będzie do końca lutego o ponad 17 proc. wyższe niż rok wcześniej.
  Pieniądze

  Za ogrzewanie zapłacimy więcej. "Rachunki nawet o 3 tys. zł wyższe...

  Bieżący sezon grzewczy tylko na początku obchodził się z nami łagodnie. Problemy zaczęły się w kolejnych miesiącach- zwraca uwagę ekspert. Z danych zebranych przez HRE Investments wynika, że w bieżącym sezonie grzewczym zapotrzebowanie na ciepło będzie do końca lutego o ponad 17 proc. wyższe niż rok wcześniej, a to oznacza, że za ogrzewanie zapłacimy więcej niż przed rokiem.

 3. Komisja Europejska pozywa Polskę do TSUE za... hałas. "Hałas powodowany przez ruch drogowy, kolejowy i lotniczy jest środowiskowym zabójcą&
  Kraj

  Komisja Europejska pozywa Polskę do TSUE za... hałas

  Hałas powodowany przez ruch drogowy, kolejowy i lotniczy, jest drugą - po zanieczyszczeniu powietrza - główną środowiskową przyczyną przedwczesnych zgonów, a narażenie na hałas jest coraz powszechniejszym zjawiskiem - ostrzega KE.

 4. Koronawirus. Katastrofalna sytuacja przewoźników i lotnisk w Europie. Połączenia lotnicze w styczniu 2021 r. - wszyscy są na dużym minusie
  Kraj

  Koronawirus. Katastrofalna sytuacja przewoźników i lotnisk w Europie!

  Rynek lotniczy w pandemii ma się bardzo źle. Liczby podane przez PANSA (Polish Air Navigation Services Agency) pokazują, że sytuacja jest dramatyczna. Pandemia nie ustępuje więc trudno się spodziewać, że z dnia na dzień sytuacja się poprawi. Poniżej liczby obrazujące skalę dramatu w powietrzu i nie tylko.

 5. - Mamy bardzo dynamiczny wzrost z dnia na dzień i w porównaniu do poprzedniego tygodnia– mówił rano minister zdrowia.
  Koronawirus

  Niedzielski: Restrykcje utrzymane w całym kraju, z wyjątkiem...

  - Trzecia fala się rozpędza - stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski. - Średnia dzienna liczona dla ostatniego tygodnia praktycznie osiągnęła poziom 8 tysięcy przypadków - mówił. Szef resortu zdrowia poinformował, że od najbliższej soboty nowe restrykcje będą dotyczyły wyłącznie województwa warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie dodał, że ministerstwo chce zrezygnować z możliwości zastępowania maseczek przyłbicami czy chustami.