Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Duże zmiany w L4. ZUS walczy z symulantami. Trudniej będzie pójść na zwolnienie lekarskie. Rząd szuka oszczędności [23. 1. 2020 r.]
  Zdrowie

  Zwolnienie lekarskie będzie trudniej dostać. To kosztuje

  Zwolnienie lekarskie będzie trudniej dostać? Wszystkich, których dotknie choroba, mogą spotkać trudności z pójściem na L4. Zasiłek chorobowy ma być trudniejszy do uzyskania w świetle przepisów nad którymi pracuje rząd. Mają one objąć także zasiłki macierzyńskie i wychowawcze. Chodzi o kwotę 5 mld złotych oszczędności. Zmiany mają objąć tzw. okres wyczekiwania, czyli czas, po jakim można uzyskać zasiłek chorobowy.

 2. Szczególnie mało ofert sprzedaży mieszkań w betonowych blokach znajdziemy w miastach, gdzie za lokale trzeba płacić relatywnie najwięcej.
  Z kraju i ze świata

  Brakuje mieszkań w wielkiej płycie. Ceny mocno w górę

  Mieszkania w starych betonowych blokach sprzedają się jak ciepłe bułeczki. W największych miastach ofert takich po prostu brakuje. Wszystko przez przystępną cenę, dobrą lokalizację i rozwiniętą infrastrukturę.

 3. Pani Katarzyna tłumaczy, że musi trochę zwolnić
  Firma

  Pani Kasia sprzedaje Słodką Dziurkę. Spróbuje czegoś innego

  Słodka Dziurka - mały, osiedlowy sklep na wrocławskim Gaju przestaje istnieć. Pani Kasia, jego właścicielka wystawia go na sprzedaż. Nie, nie przegrała z zakazem handlu. Sklep wciąż przynosi przyzwoite zyski. Ale jego właścicielka skończyła studia i zmienia branżę. - Po sześciu latach prowadzenia Słodkiej Dziurki czas spróbować czegoś nowego - tłumaczy nam Katarzyna Jaworska.

 4. Złota 44. Apartament w chmurach sprzedany za siedem milionów złotych. Z okien widać całą Warszawę
  Dom

  Złota 44. Apartament w chmurach sprzedany za siedem milionów...

  Sprzedano kolejne mieszkanie w najdroższym apartamentowcu w Polsce. Nowy właściciel jednego z mieszkań w Złotej 44 zapłacił aż siedem milionów złotych. W zamiast otrzymał mieszkanie w chmurach - o powierzchni 220 mkw. Co jeszcze otrzymują mieszkańcy Złotej 44?

 5. Na początku nadal przysługiwać im będzie „ulga na start”, następnie 24 miesiące preferencyjnych składek, a dopiero po tym Mały ZUS Plus.
  Wiadomości

  Już od lutego mały ZUS Plus

  Już od 1 lutego 2020 roku zacznie obowiązywać Mały ZUS Plus, dzięki któremu poszerzy się grono przedsiębiorców, którzy będą mogli płacić niższe składki, co dotychczas było możliwe dzięki Małemu ZUS-owi.