Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni
  Z kraju i ze świata

  Przedsiębiorcy masowo zawieszają działalność gospodarczą

  W ostatnich dniach dosłownie eksplodowało zawieszanie działalności gospodarczych! W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami tylko we wtorek 31 marca działalność gospodarczą zawiesiło w Polsce aż 9151 przedsiębiorców, a 1353 zamknęło ją. W środę było to odpowiednio 4662 i 661 przedsiębiorców. Okazuje się, że w ubiegłym miesiącu z działalności gospodarczej zrezygnowało dwa razy więcej przedsiębiorców niż w analogicznym okresie rok temu. Firmy od kilku dni informują urzędy pracy o planowanych zwolnieniach grupowych, wiele przedsiębiorstw wstrzymało działalność. Przedsiębiorcy bardzo krytycznie oceniają rządową Tarczę antykryzysową. Zobacz nasz raport dotyczący trudnej sytuacji firm i pracowników.

 2. Przedsiębiorców zagoniono w ślepy zaułek. Jeśli firma stoi, to nie zarabia. Jeśli wygląda na to, że firma postoi długo, przez pandemię, to nie ma ani
  Wiadomości

  W kwietniu firmy szykują masowe zwolnienia pracowników

  A co dziesiąta firma zredukuję zatrudnienia nawet o jedną trzecią. W marcu skala zwolnień nie była jeszcze wielka, ale teraz gdy przedsiębiorcy znają już przepisy tzw. Tarczy Antykryzysowej, nie zamierzają zwlekać. W ciągu trzech najbliższych miesięcy poważnej redukcji zatrudnienia nie przewiduje ledwie co czwarta firma. Pokazuje to ankieta przeprowadzona w poniedziałek i wtorek przez Pracodawców RP.

 3. mec. Maciej Priebe, partner kancelarii Chałas i Wspólnicy.
  Z kraju i ze świata

  Wszystko o składkach ZUS w kontekście Tarczy Antykryzysowej

  Czy składając odpowiedni wniosek do ZUS mogę uzyskać całkowite zwolnienie z opłacania składek? Muszę spełnić dodatkowe wymagania formalne aby uzyskać zwolnienie z opłacania składek? Na te i inne odpowiada ekspert.

 4. Rząd zamyka kolejne miejsca pracy. Osoby do 18. roku życia muszą pozostać w domach
  Wiadomości

  Rząd zamyka kolejne miejsca pracy i ogranicza nastolatków

  Rząd wprowadza nowe ograniczenia dla pracowników oraz dzieci i młodzieży. Przepisy wzbudzają wiele wątpliwości, zwłaszcza zakaz wychodzenia z domu przez nastolatków bez opieki osoby dorosłej. Nowe przepisy mogą utrudnić pracę wielu Polakom.

 5. #Wspieramy Lokalny Biznes! Zapisz się do bazy firm i daj się poznać naszym Czytelnikom
  Koronawirus

  Zapisz się do bazy firm i daj się poznać naszym Czytelnikom!

  Sytuacja ekonomiczna jest trudna, dlatego w naszych serwisach wystartowaliśmy z akcją "Wspieramy Lokalny Biznes". W jej ramach chcemy też przybliżyć Państwa firmy naszym Czytelnikom, którzy mogą stać się potencjalnymi klientami. Zapisz się do naszej bazy lokalnych przedsiębiorstw i daj się pokazać!