Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Od kwietnia wzrasta kwota wolna od podatku, także dla Polaków, ale niestety nie w Polsce
  Wiadomości

  Od kwietnia wzrasta kwota wolna od podatku, także dla Polaków, ale...

  Jak co roku na początku kwietnia Wielka Brytania podnosi kwotę wolną od podatku do 12500 funtów (w przeliczeniu na złotówki około 62 tys.). W Polsce możemy liczyć efektywnie jedynie na 3091 złotych kwoty wolnej od podatku. Przepaść dzieląca Polskę i Wielką Brytanię w kontekście wysokości kwoty wolnej od podatku powiększy się jeszcze bardziej.

 2. Rewolucja w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Pieniędzmi z OFE będzie można swobodnie dysponować. Kiedy i na jakich warunkach?
  Wiadomości

  Rząd prywatyzuje OFE

  Z początkiem 2020 roku z rynku mają zniknąć Otwarte Fundusze Emerytalne. Zgromadzone w nich pieniądze – obecnie około 162 miliardów złotych – mają trafić w całości bądź do ZUS, bądź na Indywidualne Konta Emerytalne (IKE) obecnych posiadaczy OFE. Taką decyzję rządu przekazał dziś, w poniedziałek 15 kwietnia premier Mateusz Morawiecki. Nie ma jeszcze projektu ustawy, szczegóły fuzji środków będą znane dopiero za kilka tygodni, ale w oparciu o informacje przekazane przez premiera i ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego można zbudować pewien obraz reformy.

 3. W marcu br. pierwszy raz od 6 lat użytkownicy serwisu najchętniej przeglądali oferty mieszkań trzypokojowych
  Z kraju i ze świata

  Nowy trend na rynku mieszkaniowym - szukamy większych lokali

  Zgodnie z szacunkami Eurostatu ponad 40 proc. Polaków żyje w zbyt ciasnych mieszkaniach, a Polska jest w czołówce rankingu europejskich państw jeśli chodzi o przeludnienie lokali. Jak informuje Domiporta.pl, w marcu br. pierwszy raz od 6 lat użytkownicy serwisu najchętniej przeglądali oferty mieszkań trzypokojowych. W porównaniu do stycznia wzrost zainteresowania większym metrażem wyniósł aż 40 proc. kosztem mniej popularnych kawalerek.

 4. Funkcjonariusze służby więziennej otrzymają podwyżki. Jest szansa na to, że wyrównanie ich uposażeń od 1 stycznia 2019 r. zostanie wypłacone jeszcze
  Praca

  Podwyżki płac dla służby więziennej od kwietnia

  Funkcjonariusze służby więziennej otrzymają podwyżki. Jest szansa na to, że wyrównanie ich uposażeń od 1 stycznia 2019 r. zostanie wypłacone jeszcze przed Wielkanocą.

 5. Duże zmiany w PIT: 18.04.2019. Zwolnienie z podatku dla młodych, niższa stawka podatku, wyższe limity kosztów. Kto zyska, ile i od kiedy
  Wiadomości

  Będzie niższy PIT, wyższe koszty uzyskania przychodów

  Ministerstwo Finansów przedstawiło plany dotyczące zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych – PIT. Poza zapowiadaną już wcześniej ulgą podatkową dotyczącą młodych pracowników zmiany dotyczą kosztów uzyskania przychodów oraz obniżenia stawki podatku. W intencji resortu finansów mają one służyć obniżeniu kosztów pracy.