Strażnicy miejscy i gminni w 2014 r. wystawili mandaty na...

  Strażnicy miejscy i gminni w 2014 r. wystawili mandaty na ponad 200 mln zł

  Damian Dragański (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Strażnicy miejscy i gminni w 2014 r. wystawili mandaty na ponad 200 mln zł
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Pawel Lacheta/ Polska Press/ Express Ilustrowany

  205 mln zł to suma mandatów, które w 2014 roku wystawili funkcjonariusze straży miejskich i gminnych w całej Polsce. Według raportu sporządzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych strażnicy nałożyli na obywateli ponad 1,3 miliona mandatów, z czego większość dotyczyła przekroczeń drogowych.
  W 2014 roku strażnicy miejscy i gminni interweniowali w sumie 2 683 186 razy. 1 384 095 interwencji zakończyło się wystawieniem mandatów przez funkcjonariuszy. Łączna suma mandatów wyniosła blisko 205 mln złotych.

  Większość wykroczeń dotyczyła zdarzeń w ruchu drogowym (ok. 67 proc.). Same wpływy z fotoradarów wyniosły 130 mln zł. Znaczny wpływ do budżetu zapewnili również obywatele, którzy spożywali alkohol w miejscach niedozwolonych.
  Ponad 106 tys. osób otrzymało mandaty, których na łączą kwotę ponad 7,8 mln zł. Z kolei o ponad dwa miliony mniej wyniosła liczba mandatów za zakłócanie porządku. Ukarano nimi ponad 37 tys. obywateli.

  Działania strażników to nie tylko wręczanie mandatów. W ubiegłych 12 miesiącach ujawnili oni blisko trzy tysiące przestępstw oraz ujęli i przekazali policji blisko 6,5 tysiąca osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa.

  W 2014 roku strażnicy wystawili o ponad 250 tys. mniej mandatów w porównaniu z 2013 r. W ubiegłym roku w Polsce działało 466 jednostek straży miejskiej i 122 oddziałów gminnych.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gnidy Dworskie

  OLo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Straż miejska gminna to zgraja nieudolnych i chciwych funkcjonariuszy, którzy zamiast pomagać Obywatelom własnego miasta karali za wykroczenia w tym i drogowe.
  Trzeba zlikwidować i dać im...rozwiń całość

  Straż miejska gminna to zgraja nieudolnych i chciwych funkcjonariuszy, którzy zamiast pomagać Obywatelom własnego miasta karali za wykroczenia w tym i drogowe.
  Trzeba zlikwidować i dać im kuroniówkę a najlepiej niech sami sobie szukają pracy. Nie należy litować się nad ich losem.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo