STRAŻAK WARMII I MAZUR Zgłoś strażaka OSP do nagrody w...

  STRAŻAK WARMII I MAZUR Zgłoś strażaka OSP do nagrody w wielkim strażackim plebiscycie!

  Akcja specjalna STRAŻAK WARMII I MAZUR

  Aktualizacja:

  Polska

  STRAŻAK WARMII I MAZUR Zgłoś strażaka OSP do nagrody w wielkim strażackim plebiscycie!
  W każdym warmińsko-mazurskim powiecie zostaną przyznane tytuły Strażak Ochotnik Roku 2019 i medale Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Laureaci z powiatów odbiorą nagrody podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka i awansują do wojewódzkiego finału, w którym powalczą o nagrody finansowe. Zwycięzca z Warmii i Mazur weźmie udział w ogólnopolskim finale i odbierze nagrodę 18 maja w Warszawie podczas ogólnopolskiej gali FLORIANY 2019.
  STRAŻAK WARMII I MAZUR Zgłoś strażaka OSP do nagrody w wielkim strażackim plebiscycie!

  KLIKNIJ i zobacz aktualne wyniki głosowania


  Tegoroczna edycja strażackiego plebiscytu jest wyjątkowa. Akcja zyskała szczególną rangę i prestiż, ponieważ zwycięzcy z każdego województwa odbiorą nagrody w Warszawie podczas gali finałowej konkursu FLORIANY 2019, w którym przyznawane są tzw. strażackie Oscary.

  Głosowanie będzie prowadzone jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostaną wybrani na każdym poziomie - powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Nasi strażacy, poza zwycięstwem w powiecie i w regionie, będą mogli także zdobyć tytuły najlepszych w Polsce i dodatkowe nagrody finansowe w ogólnopolskim finale akcji!

  Plebiscyt jest prowadzony nie tylko pod patronatem Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP woj. warmińsko-mazurskiego, lecz także we współpracy z Zarządem Głównym ZOSP RP i pod patronatem Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.


  - Z przyjemnością obejmujemy ten plebiscyt patronatem - mówi Waldemar Pawlak, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. - Znakomicie przyczynia się on do promocji chwalebnej idei ochotniczej straży pożarnej. Cieszymy się także, że szesnastu najpopularniejszych strażaków i szesnaście jednostek OSP, a także trzy najpopularniejszej młodzieżowe drużyny pożarnicze z całej Polski zostaną nagrodzone podczas gali konkursu FLORIANY 2019.

  List od Prezesa Waldemara Pawlaka


  Trzy etapy głosowania na strażaków OSP

  Najpierw mieszkańcy każdego powiatu zgłoszą do nagrody strażaków OSP, którzy ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. W czwartek, 4 kwietnia rozpocznie się głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Strażak Roku zostaną przyznane osobno w każdym powiecie województwa warmińsko - mazurskiego. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu będzie trwać do wtorku, 23 kwietnia.

  Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. W czwartek, 25 kwietnia rozpocznie się głosowanie na wojewódzkim szczeblu akcji, które potrwa do wtorku, 30 kwietnia. Laureaci z powiatów powalczą w nim o wojewódzkie tytuły i nagrody finansowe, które zostaną wręczone w sobotę, 4 maja, podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Stoczku Klasztornym.

  Specjalną nagrodą dla zwycięzcy w województwie w kategorii Strażak Roku będzie dwuosobowe zaproszenie do Warszawy na uroczystą galę rozdania strażackich Oscarów - nagród w konkursie FLORIANY 2019, gdzie laureaci naszego plebiscytu także odbiorą nagrody i wyróżnienia.

  Na tym jednak nie skończy się rywalizacja. Strażak Roku Warmii i Mazur awansuje do ogólnopolskiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w sobotę, 4 maja - w Dniu Strażaka i potrwa do wtorku, 14 maja. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu akcji finalista zachowa głosy zdobyte od początku akcji.

  Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Strażak Ochotnik Roku 2019 w Polsce. Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je także zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskim rankingu strażaków.


  Konkurs FLORIANY 2019

  III Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019 jest organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przez redakcję pisma "Strażak". Głównym przesłaniem i celem inicjatywy jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.

  Wielka gala konkursu FLORIANY 2019

  Strażackie Oscary są wręczane podczas uroczystej gali, która w tym roku odbędzie się w sobotę, 18 maja w Warszawie. To największe wydarzenie i święto ZOSP RP w Polsce. Na galę przybywają setki gości z całego kraju.

  W tym roku, oprócz laureatów konkursu FLORIANY 2019 na scenie zostaną nagrodzeni także laureaci naszego plebiscytu - zwycięzcy z każdego województwa w kategoriach Strażak Ochotnik Roku, którzy zdobędą najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu.

  Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka


  Na szczeblu wojewódzkim laureaci z każdego powiatu odbiorą dyplomy, medale i nagrody z rąk Grzegorza Matczyńskiego, dyrektora Zarządu Wykonawczego ZOSP RP województwa warmińsko-mazurskiego w sobotę, 4 maja, podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka w Stoczku Klasztornym.

  Ważne terminy

  • Na zgłoszenia kandydatów czekamy do piątku, 5 kwietnia.
  • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie rozpocznie się w czwartek, 4 kwietnia i potrwa do wtorku, 23 kwietnia, do godz. 21.
  • Do etapu wojewódzkiego zakwalifikują się zwycięzcy głosowania z każdego warmińsko-mazurskiego powiatu. Przechodząc do finału zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie.
  • Etap wojewódzki głosowania rozpocznie się w piątek 25 kwietnia i potrwa do wtorku, 30 kwietnia, do godz. 22:30.
  • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania.
  • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja.


  Na zwycięzców czekają nagrody!


  Strażacy, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Strażaka Roku w powiecie
  • dyplom i medal Strażak Roku
  • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas gali w Stoczku Klasztornym
  • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
  • album z limitowanej edycji z okazji 100-lecia Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP, przekazany przez ZW ZOSP RP woj. warmińsko-mazurskiego  Strażak, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Strażaka Roku Warmii i Mazur 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
  • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Strażacy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu


  Strażak, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Strażaka Roku Polski 2019
  • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych


  Strażacy, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Informacji o akcji udziela
  Krystyna Kujawa
  tel. 502 499 058 (w godz. 9-17)
  e-mail: krystyna.kujawa@polskapress.pl

  Regulamin plebiscytu
  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo