reklama

Strajk włoski nauczycieli: Na Śląsku wiele szkół nie przystąpiło do akcji? Nauczyciele pracują normalnie

Aleksander Król
Aleksander Król
Protest włoski nauczycieli? Na Śląsku wiele szkół nie przystąpiło do akcji
Protest włoski nauczycieli? Na Śląsku wiele szkół nie przystąpiło do akcji A.Król
We wtorek w całej Polsce rozpoczął się protest włoski nauczycieli. Jednak jak się okazuje wiele szkół w województwie śląskim w ogóle nie przystąpiło do akcji. Uczniowie nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

We wtorek w całej Polsce ruszył protest włoski nauczycieli. Jednak jak się okazuje wiele szkół w województwie śląskim w ogóle nie przystąpiło do akcji.

Zarząd główny Związku Nauczycielstwa Polskiego z prezesem Sławomirem Broniarzem na czele uznał, że trwająca tydzień akcja informacja wystarczyła, by przygotować nauczycieli do strajku włoskiego. Akcja oficjalnie rozpoczęła się 22 października, w placówkach w całej Polsce, również w województwie śląskim. Od 23 października część nauczycieli ogranicza swoją pracę do statutowych obowiązków - w tym ogranicza wyjazdy na wycieczki, zielone szkoły czy zajęcia pozalekcyjne.

Czytaj także

Jednak jak się okazuje wiele szkół w województwie śląskim w ogóle nie przystąpiło do protestu włoskiego nauczycieli.

- Popieramy protest, ale nasza szkoła nie przystępuje do akcji. Nie ma u nas protestu włoskiego nauczycieli - mówi nam Aleksandra Matuszny, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach.

Dodaje, że szkoła pracuje normalnie, nauczyciele jeżdżą na wycieczki. Jedynie nie będzie organizowanych w tym roku zielonych szkół ale to nie ma nic wspólnego z protestem włoskim nauczycieli, a przepisami kodeksu pracy.

Podobnie w Rybniku wiele szkół nie przystąpiło do akcji.

- Nie przystępujemy do tego protestu - mówi nam Ewa Jankowska, dyrektor SP nr 2 w Rybniku.

Czy można mówić o fiasku akcji w województwie śląskim? Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć wśród przedstawicieli ZNP z przystąpienia do protestu włoskiego zrezygnowało wiele placówek. Niestety telefony kierownictwa śląskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach milczą. Jak dowiedzieliśmy się prezesi pojechali na spotkanie do Warszawy.

W śląskim Kuratorium Oświaty nie dysponują informacją ile szkół przystąpiło do protestu włoskiego nauczycieli.

- Nie dysponujemy takimi informacjami, nie zbieramy takich informacji - mówi Anna Kij, dyrektor Wydziału Jakości Edukacji
w Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Dodaje, że do kuratorium nie dotarły żadne informacje od rodziców, by w placówkach występowały jakiekolwiek problemy związane z akcją.

Nie przegapcie

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Materiał oryginalny: Strajk włoski nauczycieli: Na Śląsku wiele szkół nie przystąpiło do akcji? Nauczyciele pracują normalnie - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 6

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
anka

To do czego namawiały związki jest realizowane bez szyldu pod tytulem "strajk". Po prostu pracujemy normalnie, a nie w "obowiazkowym" wolontariacie...

G
Gość

Brawo Nauczyciele, którzy nie słuchają paranoika Broniarza. Nauczycielem jest się w sercu i rozumie. To szlachetna praca.

G
Gość

https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/galerie/848653,duze-zdjecie,1,karta-nauczyciela-urlopy-emerytury-przywileje.html

G
Gość
23 października, 13:04, Jaksa:

I brawo za taka postawę tych nauczycieli ,oni wiedzą ze ekipa Broniarza jeszcze nic dobrego nie zrobiła oprócz politycznych rozgrywek i wystawienie na smieszność zawodu nauczyciela

On zarabia 12 000 PLN i chce więcej

G
Gość

https://www.lexlege.pl/karta-nauczyciela/rozdzial-5-warunki-pracy-i-wynagrodzenie/6154/

J
Jaksa

I brawo za taka postawę tych nauczycieli ,oni wiedzą ze ekipa Broniarza jeszcze nic dobrego nie zrobiła oprócz politycznych rozgrywek i wystawienie na smieszność zawodu nauczyciela

Dodaj ogłoszenie