Stoch przed Ga-Pa: Nie wiem, co zrobić, by grało lepiej

AIP
Pawel Relikowski / Polska Press
Żaden z Polaków nie skakał w kwalifikacjach do noworocznego konkursu w Ga-Pa od Kamila Stocha. Skoczek z Zębu skoczył 136 metrów, ale dało mu to dopiero jedenastą pozycję. Szanse na walkę o podium 68. TCS ma niewielkie. W pierwszym konkursie w Oberstdorfie zajął 19. miejsce. - Nie wiem, co trzeba zrobić, żeby grało lepiej - przyznał przed reporterem Eurosportu.

Rozkręca się 68. edycja Turnieju Czterech Skoczni. W Nowy Rok - tradycyjnie - skoczkowie powalczą o zwycięstwo w drugim konkursie turnieju w Garmish-Partenkirchen. W sylwestrowe popołudnie odbyły się kwalifikacje. Najlepszy z Polaków - Dawid Kubacki - zajął dziesiąte miejsce. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch.

Trzykrotny mistrz olimpijski oddał świetny skok. Doleciał do 136 metra, ale nie dało mu to wielkich szans w rywalizacji z Karlem Geigerem, zwycięzcą wtorkowych kwalifikacji (Niemiec skoczył 139 m).

- Jeszcze nie wszystko gra tak, jakbym chciał. Ale nie wiem, co trzeba zrobić, żeby grało jeszcze lepiej. Na razie więc po prostu sobie skaczę. Tu jest trochę inny profil rozbiegu. Trzeba się w niego wczuć, później już wszystko było w porządku - przyznał w rozmowie z Eurosportem

Po pierwszym konkursie 68. TCS liderem imprezy jest Ryoyu Kobayashi. W kwalifikacjach zajął trzecie miejsce. Jeśli wygra zawody w Ga-Pa, będzie pierwszym skoczkiem, który wygra sześć konkursów TCS z rzędu. Przed rokiem zgarnął Złotego Orła i Wielki Szlem za wygranie wszystkich czterech konkursów.

Konkursy i kwalifikacje 68. TCS tylko w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.