STARTUJĄ ZAPISY DO PUCHAR ZAKOPANEGO AMATORÓW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

Materiał informacyjny Zakopiańskie Centrum Kultury
Udostępnij:

Od 15 grudnia br. na stronie www.zakopane.pl/pucharzakopanego można zapisać się do ósmej już edycji popularnego wśród narciarzy amatorów wydarzenia sportowego jakim jest Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim.
Pierwsze zawody już 9 stycznia!

W tym organizowanym przez Miasto Zakopane, cyklicznym wydarzeniu najważniejsze są pozytywne emocje, adrenalina i dobre sportowe współzawodnictwo.
Jeśli chcesz poczuć to i Ty? Nic prostszego… wystartuj w Pucharze Zakopanego Amatorów
w Narciarstwie Alpejskim. Nasze zawody to impreza, stworzona dla narciarzy
z dużym apetytem na świetną zabawę i tych, których mobilizuje sportowa rywalizacja. Aby walczyć o główne trofeum, trzeba wziąć udział w trzech biegach, rozgrywanych na najlepszych zakopiańskich stokach. Na początek - 9 stycznia 2022 r. - wymagająca Harenda, nieco później – 12 lutego 2022 r. - „święta góra narciarzy” czyli Kasprowy Wierch, finał 19 lutego 2022 r. rozegramy na widokowej Polanie Szymoszkowej. W zawodach udział mogą wziąć osoby pełnoletnie, które nie są czynnymi zawodnikami. Punkty zdobyte podczas zmagań, wliczane są do punktacji Pucharu Polski Amatorów i Mistrzostw Polski Amatorów, Polskiego Związku Narciarskiego.

Zawodom dorosłych po raz kolejny towarzyszyć będą zmagania dzieci w ramach 44. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim, której ideą jest propagowanie narciarstwa wśród najmłodszych entuzjastów białego szaleństwa. Dodatkowo w zawodach udział wezmą podopieczni Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.

Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury.

Imprezę współorganizują: Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa oraz MOSiR Zakopane.

Już w niedzielę, 9 stycznia 2022 r., rozpoczną się zmagania narciarzy z całej Polski w pierwszych konkurencjach kolejnej edycji Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim w Zakopanem.

Puchar Zakopanego, świetnie znany i ceniony przez społeczność narciarzy-amatorów już od lat, jest koniecznym punktem w kalendarzu każdego entuzjasty tego sportu zimowego w Polsce.Turniej składa się w tym roku z trzech edycji – SG oraz Szkolnej Ligi Sportów Zimowych - rozgrywanych w styczniu i lutym 2022 r., z czego pierwsza odbędzie się 9 stycznia na terenie Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda Zakopane, kolejna – 12 lutego - na ukochanym przez wszystkich narciarzy Kasprowym Wierchu, a finałowa – 19 lutego - na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa. Zawody przygotowane są zawsze na najwyższym poziomie i odbywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym MPA (Mistrzostw Polski Amatorów) oraz PPA (Pucharu Polski Amatorów) Polskiego Związku Narciarskiego. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe i ambitnie walczą o punkty w kolejnych przejazdach. Współzawodnictwo odbywa się w bardzo przyjaznej, często wręcz rodzinnej atmosferze. Zawodnikom entuzjastycznie kibicują zgromadzeni na stoku bliscy znajomi oraz członkowie rodziny.

Każda edycja Pucharu Zakopanego jest nie tylko świetną okazją do towarzyskich spotkań w malowniczej scenerii ośnieżonych stoków narciarskich, ale też do zdobycia trofeów i wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów. Zawodom dorosłych po raz drugi towarzyszyć będzie w tym roku również Puchar Zakopanego Dzieci – Szkolna Liga Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskiej, której ideą jest propagowanie narciarstwa alpejskiego wśród najmłodszych entuzjastów białego szaleństwa. Dodatkowo udział w zawodach wezmą podopieczni Fundacji Handicap Zakopane.

Chętni do wzięcia udziału w 8. Pucharze Zakopanego, zarejestrować swoje uczestnictwo online będą mogli już od 15 grudnia 2021r.

Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa, MOSiR Zakopane.

Dodaj ogłoszenie