Stanisław Gawłowski zrzekł się immunitetu. Żona działacza...

  Stanisław Gawłowski zrzekł się immunitetu. Żona działacza PiS przeszukiwała jego biuro

  Zdjęcie autora materiału
  Kacper Rogacin

  Aktualizacja:

  Polska

  Stanisław Gawłowski zrzekł się immunitetu. Żona działacza PiS przeszukiwała jego biuro

  ©Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press

  Zaplanowane na piątek głosowanie w sprawie odebrania Stanisławowi Gawłowskiemu immunitetu nie odbędzie się. Poseł Platformy Obywatelskiej sam zrzekł się bowiem immunitetu. - To nie jest przypadek, że ludzie związani z PiS-em zajmują się moją sprawą. To też nie jest przypadek, że osoby, które mnie pomawiają, to wszyscy osoby związane z PiS-em - powiedział polityk. Pojawiły się informacje, że biuro Gawłowskiego przeszukiwała żona działacza PiS.
  Stanisław Gawłowski zrzekł się immunitetu. Żona działacza PiS przeszukiwała jego biuro

  ©Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press

  - Nie ma najmniejszej wątpliwości, że cała ta akcja ma wymiar czysto polityczny. Mnie obciążają wyłącznie osoby, które same stoją pod poważnymi zarzutami. Nie ma tam ani jednego człowieka, który nie ma problemów z prawem - powiedział Gawłowski podczas briefingu w Sejmie.

  W piątek Sejm miał w głosowaniu podjąć decyzję dotyczącą wyrażenia zgody na uchylenie immunitetu i zastosowanie tymczasowego aresztu wobec posła Gawłowskiego.
  W związku z zakupem apartamentu w Chorwacji, prokuratura zamierza postawić Gawłowskiemu nowe zarzuty dotyczące korupcji i prania brudnych pieniędzy. Głosowanie ostatecznie nie było potrzebne, ponieważ polityk sam zrzekł się immunitetu.

  - To nie jest przypadek, że ludzie związani z PiS-em zajmują się moją sprawą. To też nie jest przypadek, że osoby, które mnie pomawiają, to wszyscy osoby związane z PiS-em - stwierdził Gawłowski.

  W piątek rano pojawiły się doniesienia, że biuro Stanisława Gawłowskiego mogła przeszukiwać... żona działacza Prawa i Sprawiedliwości. Do informacji dotarł portal Onet. Dokument potwierdzający przeszukanie podpisała prokurator Prokuratury Rejonowej del. do Prokuratury Krajowej Julita Dziedzic-Bogucka, która jest żoną Zbigniewa Boguckiego, adwokata Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 r. startował on z listy tej partii do Sejmu.

  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo