2 1 połowa

Wisła Płock

1

0 1 połowa

• Stal Mielec na własne życzenie doprowadziła do nerwowej końcówki, ale ostatecznie pierwszy raz w historii ligowych rywalizacji pokonała Wisłę Płock (2:1). W ligowej tabeli mielczanie awansowali na siódme miejsce.

• Koniec meczu! Stal Mielec pokonała u siebie Wisłę Płock 2:1!

• Z boiska wyleciał Dominik Furman! Pomocnik Wisły obejrzał żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

• Dawid Kort został napomniany żółtą kartką.

• Arbiter napomniał również Marko Kolara.

• Rafał Strączek otrzymał żółtą kartkę.

• Rafał Strączek interwencją na refleks odbił strzał głową Marko Kolara, ale wobec dobitki był już bez szans. Futbolówkę wybił jeszcze Mateusz Żyro, jednak wcześniej piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

• GOOOOL! Marko Kolar! Wisła Płock przegrywa 1:2!

• Dla Michaela Wyparły (rocznik 2003) to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej.

• Michael Wyparło wszedł w miejsce Albina Granlunda.

• Aleksandar Kolew zastąpił na boisku Fabiana Piaseckiego.

• Dawid Kort wszedł za Hinokio.

• Gerbowski minął Flisa na prawej flance i dograł w pole karne. Oddalił zagrożenie defensor Stali.

• Kontra gości. Szybka piłka na lewą stronę pola karnego. A tam Jorginho uderza tuż obok słupka!

• Gerbowski zacentrował piłkę na Sekulskiego. Ten minimalnie trącił futbolówkę, którą wyłapał Strączek.

• Adrian Szczutowski zmienił Maksymiliana Sitka.

• Maciej Urbańczyk wszedł za Mateusza Maka.

• Po kornerze Kolar strzelił tuż zza pola karnego. Po rykoszecie piłka wyszła poza boisko.

• Damian Zbozień opuścił plac gry. W jego miejsce pojawił się Jorginho.

• Filip Lesniak wszedł w miejsce Damiana Rasaka.

• Gerbowski dośrodkował na dziewiąty metr na głowę Sekulskiego. Napastnik Wisły strzelił metr obok słupka.

• Kolar uderzył zza pola karnego. Na raty łapie futbolówkę Strączek.

• Tomasik dogrywał w kierunku dalszego słupka. Żaden z piłkarzy Wisły nie zamknął tej akcji.

• Sekulski przymierzył z pola karnego w światło bramki, ale uderzył zbyt centralnie. Piłka w "koszyczku" Strączka.

• Godzina gry za nami. Stal utrzymuje dwubramkowe prowadzenie i pewnie podąża w kierunku trzech punktów.

• Strączek wyłapał piłkę po ostrej wrzutce z rzutu wolnego. Sędzia odgwizdał jeszcze ofensywny faul Tuszyńskiego.

• Patryk Tuszyński wszedł w miejsce Rafała Wolskiego.

• Marko Kolar zastąpił Kristiana Vallo.

• Fryderyk Gerbowski wszedł w miejsce Cielemęckiego.

• Reaguje trener Bartoszek. Potrójna zmiana w ekipie Wisły.

• Groźnie w polu karnym Wisły po wrzutce Maka z lewej strony. Wyjaśnił sytuację Lagator.

• "Stempel" Furmana na stopie Maka. Pomocnik Wisły obejrzał żółtą kartkę.

• Sekulski strzela tuż obok słupka. Wcześniej prosty błąd popełnił Matras, który źle obliczył tor lotu piłki.

• Początek drugiej połowy!

• +6 Koniec pierwszej połowy! Stal Mielec schodzi do szatni z dwubramkową przewagą.

• +4 Furman zagrywał z prawej strony w pole karne. Pewnie łapie piłkę Strączek.

• Aż sześć minut doliczył do pierwszej połowy sędzia Sylwestrzak.

• Maksymilian Sitek kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił wbiegającego w pole karne Mateusza Maka. Skrzydłowy Stali dopadł do piłki i efektowną podcinką skierował ją do bramki!

• GOOOOOOL! Mateusz Mak! 2:0 dla Stali!

• Krywociuk nadepnął na stopę Piaseckiemu. Żółta kartka, która dla obrońcy oznacza pauzę w kolejnym spotkaniu.

• Kolejna żółta kartka. Arbiter napomniał Maksymiliana Sitka.

• Żółta kartka. Lagator powstrzymując Piaseckiego zagrał ręką.

• Ucierpiał w tej sytuacji Strączek. Sztab medyczny udziela pomocy golkiperowi Stali.

• Skaczący do piłki Strączek ostro zaatakowany w powietrzu przez Lagatora.

• Tomasiewicz obrócił się w kierunku bramki i oddał strzał z ostrego kąta. Łapie piłkę Kamiński.

• Flis zacentrował w pole karne w kierunku Piaseckiego. Napastnika Stali uprzedził obrońca Wisły.

• Granlund wrzucił piłkę w pole karne po przechwycie Sitka. Radzi sobie defensywa gości.

• W natarciu gospodarze. Piasecki za mocno zagrywał do Maka.

• Ostry faul Tomasika na Sitku blisko bocznej linii boiska.

• Grzegorz Tomasiewicz oszukał bramkarza Wisły i pewnie uderzył po ziemi. To szóste trafienie pomocnika Stali w tym sezonie.

• GOOOOOL! 1:0 dla Stali! Z rzutu karnego trafił Grzegorz Tomasiewicz!

• Będzie rzut karny dla Stali! Cielemęcki ukarany jeszcze żółtą kartką.

• Po dośrodkowaniu i kontakcie z Cielemęckim w polu karnym Wisły upadł Flis. VAR kolejny raz w akcji!

• W analizowanej sytuacji wcześniej na pozycji spalonej znalazł się Sekulski. Nie będzie zatem rzutu karnego.

• VAR bardzo długo analizuje sytuację, w której mogło dojść do przewinienia.

• Prostopadła piłka Rasaka do Sekulskiego. Wślizg Żyry w polu karnym uratował gospodarzy. Ale czy obrońca Stali nie faulował rywala?

• Flis dynamicznie pociągnął z piłką lewą stroną, ale dośrodkował bardzo niedokładnie.

• Flis z lewej strony wystawił piłkę Sitkowi na 16. metr. Po strzale gracza Stali futbolówka po poprzeczce wyszła poza boisko!

• Piasecki przymierzył z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Łapie piłkę Kamiński.

• Odważne wejście Wolskiego w pole karne Stali. Skutecznie zablokował go Granlund.

• Ostry faul Vallo na Flisie. Sędzia oszczędził zawodnika Wisły.

• Tomasik groźnie wrzucił piłkę z lewej strony. Główkował Krywociuk, na posterunku Strączek.

• Spotkanie w Mielcu już się rozpoczęło!

• W zeszłej kolejce Stal uległa Śląskowi Wrocław 1:2, przez co dobiegła końca passa siedmiu meczów bez porażki. Wisła Płock tradycyjnie zapunktowała u siebie, pokonując Cracovię 2:1. W piątek powalczy o drugie w sezonie zwycięstwo w delegacji.

• Ostatnie tygodnie w Mielcu to powiew optymizmu; zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym. Stal zaczęła regularnie punktować dzięki wypracowanemu stylowi. A grupa lokalnych biznesmenów uzbierała właśnie 5 mln złotych, bez których nie udałoby się dopiąć budżetu.

• To szczególny mecz dla Adama Majewskiego. Trener Stali urodził się w Płocku, grał dla Wisły, a całkiem niedawno jako trener jej rezerw wypłynął na szerokie wody: odszedł do pierwszoligowego Stomilu Olsztyn, by w lipcu podjąć pracę w ekstraklasowej Stali Mielec.

• Stal Mielec rozpocznie w następującym składzie:

• Oto wyjściowy skład Wisły Płock:

• W pierwszym spotkaniu 17. kolejki PKO Ekstraklasy dziesiąta w tabeli Stal Mielec zmierzy się z siódmą Wisłą Płock. Początek meczu o godzinie 18:00. Witamy w relacji LIVE!