Wisła Kraków

6

3 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pojedynek Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin. Życzymy miłej niedzieli!

• Koniec spotkania w Mielcu! Wisła Kraków rozbija rywala aż 6:0, ale wynik jest zupełnie zasłużony. Gospodarze nie sprawili żadnych problemów "Białej Gwieździe", która z łatwością zdobywała kolejne bramki.

• Zmiana w szeregach "Białej Gwiazdy". Boisko opuszcza Vullnet Basha, a na nim pojawia się Daniel Hoyo-Kowalski.

• Michał Mak zagrał w pole karne, gdzie był Chuca, ten sytuacyjnym strzałem uderzył niecelnie.

• Lewą stroną boiska popędził Dawid Abramowicz, dośrodkował w pole karne Stali, tam jednak żaden z graczy gości nie zdołał dopaść do piłki.

• Ofensywna akcja Wisły prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, gdzie był Fatos Beciraj. Ten jednak uderzył bardzo niecelnie.

• W końcówce meczu Wisła zwolniła grę i oddała inicjatywę przeciwnikom. Stal nieco dłużej może utrzymać się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Zmiana w Wiśle Kraków. Jeana Carlosa na boisku melduje się Michał Mak.

• Mateusz Żyro pojawia się w miejsce Marcina Flisa w szeregach Stali Mielec.

• Jean Carlos wpadł w pole karne Stali, ale oddał bardzo lekki strzał, który z łatwością złapał bramkarz gospodarzy.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Łukasz Zjawiński.

• Konrad Gruszkowski za Dawida Szota.

• Dwie zmiany w szeregach Wisły Kraków. Z boiska zszedł Felicio Brown Forbes, a na nim pojawił się Fatos Beciraj.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Jean Carlos.

• Fatalne pudło Dawida Abramowicza. Po strzale Jeana Carlosa, piłkę świetnie obronił Rafał Strączek, ale dobitka z najbliższej odległości Dawida Abramowicza powędrowała wysoko nad bramką gospodarzy.

• Jeszcze jedna zmiana w barwach Stali MIelec. Za Pawła Tomczyk na boisku melduje się Łukasz Zjawiński.

• Wreszcie groźna sytuacja pod bramką Wisły, Mateusz Lis wyszedł na przedpole swojej bramki, skąd został przelobowany. Jednak na posterunku był Maciej Sadlok, który spokojnie przyjął piłkę przed linią własnej bramki.

• Kolejna zmiana w szeregach Stali Mielec. Jakub Wróbel wchodzi w miejsce Petteriego Forsella.

• Świetnie z dystansu uderzył Jean Carlos, ten strzał jeszcze świetnie obronił Rafał Strączek, ale z dobitką Patryka Plewki nie miał już żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Kolejny strzał i kolejna bramka! Tym razem do siatki Rafała Strączka trafił Patryk Plewka!

• Yaw Yeboah przyjął piłkę piłkę przed polem karnym Stali, oddał precyzyjny strzał, który zatrzymał się dopiero w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Coś nieprawdopodobnego! Yaw Yeboah zalicza dublet, a Wisła prowadzi już 5:0!!!

• Rezultat spotkania jest już raczej rozstrzygnięty, a zespół z Mielca wciąż nie potrafi nawiązać rywalizacji z przeciwnikami. To Wisła wciąż rozgrywa piłkę i zdecydowanie przeważa nad Stalą pod każdym względem.

• Po wydawało się wybiciu na uwolnienie przez Vullneta Bashy do piłki dopadł Yaw Yeboah, minął przeciwnika i z łatwością wpakował piłkę do bramki Rafała Strączka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Wisła Kraków strzela już czwartego gola, a do siatki bramki Stali trafia Yaw Yeboah!

• Początek drugiej połowy meczu w Mielcu!

• Oraz za Macieja Domańskiego na murawę wchodzi Martin Sus.

• Dwie zmiany w przerwie meczu w szeregach Stali Mielec. Z boiska schodzi Krystian Getinger, na nim melduje się Andreja Prokić

• Piłkarze jednej i drugiej drużyny wracają już powoli na murawę stadionu w Mielcu. Za moment wracamy do rywalizacji.

• Za kilkanaście minut zapraszamy Państwa na drugą połowę meczu.

• Jeśli gospodarze znacząco nie zmienią swojej gry w drugiej połowie, może to się skończyć dla nich bardzo źle. Na razie jest 0:3, ale Wisła mogła zdobyć jeszcze więcej bramek. Szczególnie groźni są Felicio Brown Forbes i Yaw Yeboah, z którymi nie potrafią poradzić sobie obrońcy Stali.

• Arbiter nic nie doliczył do pierwszej połowy meczu. Wisła Kraków zasłużenie prowadzi do przerwy ze Stalą Mielec aż 3:0!

• Dobra szansa dla gospodarzy na zmniejszenie rozmiarów porażki. Paweł Tomczyk dostał piłkę w polu karnym Wisły, ale zamiast oddawać strzał, zdecydował się na podanie, które zostało zablokowane.

• Yaw Yeboah popędził prawą stroną, minął dwójkę rywali i dograł w pole karne, gdzie odnalazł się Hiszpan Chuca. Ten plasowanym strzałem pewnie umieścił piłkę w bramce gospodarzy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Wisła Kraków zdobywa trzecią bramkę a jej autorem jest Chuca!

• Świetne prostopadłe podanie do Pawła Tomczyka, ten minął bramkarza Wisły, ale wygonił się z piłką poza światło bramki. Gdy ustawił sobie piłkę do strzału, Mateusz Lis zdołał wrócić do bramki i obronić strzał napastnika Stali.

• Po raz kolejny piłka w polu karnym Stali, Yaw Yeboah jednak wyszedł z piłką poza linię końcową boiska.

• Wisła nie zwalnia tempa. "Biała Gwiazda" nie schodzi z połowy gospodarzy i kwestią czasu wydają się kolejne bramki.

• Świetnie prawą stroną boiska popędził Patryk Plewka, zagrał w pole karne, gdzie cudownym sytuacyjnym strzałem piętą piłkę do bramki skierował Felicio Brown Forbes!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Felicio Brown Forbes podwyższa wynik spotkania na 2:0!!!

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul w środku pola ukarany Marcin Flis.

• Piłka w polu karnym Stali trafiła do Felicio Brown Forbesa, ten upadł po starciu z przeciwnikiem. Arbiter jednak nie zdecydował się na użycie gwizdka.

• Znakomicie kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Wisłę, piłka trafiła do Macieja Sadloka, ale ten oddał niecelny strzał.

• Kolejna stuprocentowa szansa Wisły na zdobycie bramki! Dawid Szot dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, piłka przeszła przez całe pole karne i trafiła pod nogi Dawida Abramowicza, ten jednak niepotrzebnie przyjmował piłkę, co pomogło w skutecznej interwencji bramkarzowi Stali.

• Potężne uderzenie z dystansu Krystiana Getingera, jednak w sam środek bramki Wisły Kraków. Mateusz Lis pewnie interweniował.

• Wreszcie odgryza się Stal. Paweł Tomczyk zagrał w pole karne do Petteri Forsella, ten oddał sytuacyjny strzał, który na rzut rożny wybił Mateusz Lis.

• Vullnet Basha zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka po jego strzale powędrowała wysoko nad bramką Rafała Strączka.

• Kolejna stuprocentowa akcja Wisły! Po koronkowej akcji gości piłka trafiła do Felicio Brown Forbesa, ten jednak niepotrzebnie przyjmował piłkę i oddał bardzo łatwy do obrony strzał.

• Teraz nieco uspokoiła nam się gra w tym spotkaniu. Wisła wycofała się i pozwoliła pograć gospodarzom. Jednak Stal nie potrafi przedrzeć się nawet na połowę rywali.

• Kolejna akcja Wisły! Teraz Jean Carlos wpadł w pole karne Stali, oddał strzał, który jednak zdołał obronić Strączek.

• Po wrzutce piłki z autu Dawida Abramowicza, najlepiej w polu karnym gospodarzy odnalazł się Michał Frydrych, który sytuacyjnym uderzeniem otworzył wynik meczu w Mielcu!

• GOOOOOOOL!!!!!!!!!! Wisła Kraków obejmuje prowadzenie po bramce Michała Frydrycha!

• Kolejna znakomita okazja Wisły! Ponownie Yaw Yeboah pociągnął prawą stroną, dograł w pole karne, gdzie oddał strzał inny zawodnik Wisły, ale świetną interwencją popisał się Rafał Strączek!

• Bardzo zmotywowany jest w dzisiejszym meczu Felicio Brown Forbes. Napastnik Wisły faulował rywala w ofensywie.

• Świetna akcja Wisły! Prawą stroną boiska ruszył Yaw Yeboah, dograł do Felicio Brown Forbesa, a ten oddał mocny strzał. Piłka powędrowała jednak minimalnie obok słupka bramki gospodarzy.

• Akcja gości lewą stroną boiska. Dośrodkowanie do Brown Forbesa, jednak obrońcy Stali zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

• Teraz Wisłą przejęła inicjatywę, jednak an razie "Biała Gwiazda" rozgrywa jedynie w środku pola.

• Piłka w polu karnym Wisły trafiła do Pawła Tomczyka, ale ten zagrał futbolówkę ręką.

• Ofensywnie spotkanie rozpoczęli gospodarze, akcja lewą stroną boiska i Stal wywalczyła aut na wysokości pola karnego rywali.

• Początek spotkania w Mielcu! Liczymy na dobry mecz!

• Piłkarze jednej i drugiej drużyny pojawiają się już na murawie stadionu w Mielcu.

• Już za kilkanaście minut początek pierwszej połowy meczu w Mielcu.

• Wisła Kraków ponownie gra w zupełnie innym składzie, co na pewno nie wpływa dobrze na zgranie zespołu.

• Ławka rezerwowych Stali Mielec: Gliwa (Br.), Dadok, Prokić, Sadłocha, Stasik, Sus, Wróbel, Zjawiński, Żyro.

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Buchalik (Br.), Beqiraj, Gruszkowski, Hoyo-Kowalski, Klemenz, Mak.

• Przed przerwą na reprezentację Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1, natomiast Wisła Kraków pauzowała z powodu wykrycia kilku przypadków zakażenia Covid-19. W ostatnim ligowym meczu "Biała Gwiazda" bezbramkowo zremisowała w Zabrzu z Górnikiem.

• Zarówno Stal Mielec jak i Wisła Kraków spisują się w tym sezonie PKO Ekstraklasy bardzo słabo. Zwłaszcza "Biała Gwiazda", która zgromadziła na swoim koncie zaledwie trzy punkty po trzech remisach. Natomiast Stal odniosła jedno zwycięstwo po zwycięstwie w Mielcu z Piastem Gliwice.

• W drugim niedzielnym spotkaniu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec na własnym stadionie podejmie Wisłę Kraków. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.