SSC Napoli

1

FC Barcelona

1

• Koniec spotkania! Barcelona bez zaliczki, ale z korzystnym wynikiem w kontekście rewanżu. Nas na pewno cieszy asysta Zielińskiego i przyzwoite wejście Milika.

• Trwa trzecia z czterech doliczonych minut.

• Na boisku zwija się z bólu Pique. Są obok niego medycy.

• A Vidal wylatuje z boiska za dwie żółte!

• Mieliśmy spięcie na boisku. Ruiz otrzymuje kartkę.

• Fati w miejsce Griezmanna.

• Zbliżamy się do końca meczu. Barcelona naciska. Ma kolejny rzut rożny.

• Griezmann przytrzymał Insigne. Żółta kartka - zasłużona.

• Zaskoczenie. Napoli oddało cztery celne strzały. Barcelona? Tylko jeden!

• W miejsce Demme pojawił się Allan. Napoli wykorzystało właśnie komplet zmian. Barcelona ma jeszcze dwie.

• Politano w miejsce Callejona.

• Tym razem Griezmann pogubił się w akcji. Stracił piłkę w polu karnym. Vidal niepocieszony. Czekał na zagranie.

• Barcelona wymieniła 573 podania. Dla porównania Napoli niecałe 300.

• Messi również został ukarany żółtą kartką.

• Ofiarna interwencja Ospiny! Jedną ręką wybił piłkę po płaskim zagraniu Vidala. Niestety ucierpiał.

• Ależ okazja dla Napoli. Ter Stegen broni groźny strzał Callejona z okolicy dziesiątego metra. Podawał Milik.

• Kartka dla Insigne.

• Griezmann dostał podanie w polu karnym od Semedo. Spalonego nie było, więc zaczynamy od środka!

• GOOOOOOOOOOOL! Wyrównanie. Griezmann!

• Arthur wszedł za Rakiticia.

• Na boisku pojawił się Milik! Zmienił Mertensa.

• Barcelona próbuje już wrzutek w szesnastkę. Dwie ostatnie okazały się nieudane. Piłka w rękach Ospiny.

• Gra się zaostrza. Kartkę otrzymał Busquets.

• Fatalna połowa w wykonaniu Griezmanna:

• Obraz gry raczej nie ulegnie zmianie. Barcelona dalej wymienia masę podań. A Napoli cierpliwie czeka...

• Gramy dalej. Od środka wznowiło Napoli. Szykują się wielkie emocje!

• Koniec pierwszej połowy. Piłkę miała Barcelona, ale gola strzeliło Napoli. Wraccamy za kwadrans z nadzieją na wejście Milika.

• Nie takie numery z Ospiną. Vidal próbował go lobować. Bez powodzenia.

• Niecelna próba ze strony gospodarzy. Dogrywał Callejon.

• Pressing ze strony Napoli. Akcję kończy gwizdek sędziego. Brych doszukał się faulu Busquetsa.

• Barcelona złapana na spalonym po wznowieniu z autu. Gra jej się dzisiaj w ogóle nie klei.

• Hamsik dogoniony. 121 bramek Mertensa:

• Chwila przerwy w grze. Ucierpiał Rui.

• Kapitalne sceny na San Paolo. Napoli wreszcie opuściło własną połowę i od razu objęło prowadzenie. Duża w tym zasługa Zielińskiego. Polak przechwycił piłkę, a potem dograł ją do Mertensa, który z okolicy pola karnego oddał precyzyjny strzał. 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mertens po podaniu Zielińskiego!

• Messi zatrzymany przed polem karnym! Próbował odgrywać na czystą pozycję do Griezmanna.

• 66 procent posiadania piłki po stronie Barcelony. Drużyna z Katalonii przebiegła 28 kilometrów. To o 3 mniej od Napoli.

• Faul Busquetsa na Demme. Kartki brak.

• Jeżeli oglądaliście Borussia - PSG to ten mecz jest zupełnie inny. Nie ma tu żadnej wymiany ognia. Napoli okopane, Barcelona niby naciera, zdobywa przestrzeń, ale nie oddaje strzałów.

• Vidal głową zgrywa do Griezmanna - niecelnie. Niewykluczone, że Barcelona wymieni dzisiaj z 1000 podań.

• Zablokowany strzał Barcelony. Przed polem karnym jest bardzo ciasno.

• Jęk zawodu na stadionie. Po akcji Callejona futbolówka ląduje w rękach ter Stegena.

• Pique w polu karnym przerwał akcję Mertensa. Czysty wślizg.

• Napoli ma duży kłopot z opuszczeniem własnej połowy. Piłkę traci nawet pod własną szesnastką.

• W odpowiedzi Mertens. Belg uderzył po koźle, lecz w bramkarza.

• Wysoko, daleko obok bramki. Fatalny strzał Messiego zza szesnastki. Uderzył tak jak nasi ligowcy!

• Posiadanie piłki mniej więcej w stosunku 80 - 20 na korzyść "Dumy Katalonii". Widowni się to nie podoba. Słyszymy gwizdy.

• Tempo na razie senne. Gospodarzom nie zależy na odkryciu się. Oglądamy więc atak pozycyjny w wykonaniu Barcelony.

• Napoli wyraźnie cofnięte. Nawet napastnik wrócił na własną połowę.

• Barcelona nie spieszy się. Cierpliwie wymienia podania. W akcji głównie stoperzy.

• Sędzia z Niemiec dał znak. Gramy! Od środka zaczęli goście.

• Wybrzmiał hymn Ligi Mistrzów. Napoli na niebiesko-biało. Barcelona w żółtym komplecie.

• Dla Messiego to pierwszy mecz w siedzibie boskiego Diego Maradony.

• Ławka Napoli: Meret, Elmas, Allan, Luperto, Hysaj, Politano, Milik. Ławka Barcelony: Neto, Arthur, Lenglet, Puig, Araujo, Akieme, Fati.

• Barcelona poprawiła sobie nastrój w weekend, wygrywając z Eibarem 5:0. Dzięki wpadce Realu powróciła na szczyt ligi hiszpańskiej. Ma dwa punkty przewagi.

• W ostatnim czasie Napoli odżyło. Na dziewięć ostatnich meczów siedem kończyło się zwycięstwami. Tylko po dwóch podopieczni Gattuso schodzili z boiska jako pokonani.

• Napoli oczywiście bez Ghoulama czy Koulibaly'ego. W Barcelonie brakuje L. Suareza, Alby czy Dembele.

• W składzie Napoli widzimy jednego Polaka - Piotra Zielińskiego. Na ławce zaczyna Arkadiusz Milik.

• We Włoszech szaleje koronawirus. Odwołano mecze Serie A, siatkówki i innych dyscyplin. Spotkanie Ligi Mistrzów odbędzie się jednak planowo. Za około 20 minut - na San Paolo u stóp Wezuwiusza.