Srogi rewanż siatkarzy PGE Skry Bełchatów w Lublinie

Dariusz Kuczmera
W 20. kolejce PlusLigi siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali w Lublinie LUK z rekordowo wysoką przewagą.

W żadnym secie gospodarze nie osiągnęli granicy 20 punktów. Mecz trwał 88 minut.
MVP meczu został wybrany Dick Kooy. Od początku bełchatowianie grali siatkówkę nie z tego świata dla rywali. W pierwszym secie prowadzili 10:3, zdobywając seryjnie punkty z zagrywki.

PGE Skra chciała się zrewanżować za pierwsze spotkanie w tym sezonie, kiedy to w hali Energia lublinianie okazali się lepsi po tie-breaku. I to się w pełni udało.
Z powodu drobnego urazu nie mógł wystąpić Milad Ebadipour, którego zastąpił Robert Taht.

Kolejny mecz bełchatowianie rozegrają 19 lutego z Asseco Resovią. Mecz odbędzie się w hali na Podpromiu.

LUK Lublin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 19:25, 18:25)
PGE Skra: Mateusz Bieniek 13, Aleksander Atanasijevic 10, Dick Kooy 14, Karol Kłos 8, Grzegorz Łomacz 2, Robert Täht 10, Kacper Piechocki (l) oraz Damian Schulz, Mikołaj Sawicki, Robert Milczarek (l). Trener: Slobodan Kovac.