reklama

Sprzedawca aut Porsche i marek związanych z Volkswagenem będzie lepiej zarządzany dzięki HPE.

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
Zaktualizowano 
materiały prasowe
Porsche Holding Salzburg wybrał HPE, który pomoże dokonać cyfrowej transformacji 30 tys. pracowników oraz globalnej sieci dealerów samochodowych.

Porsche Holding Salzburg (PHS) wybiera HPE jako dostawcę infrastruktury komponowalnej w modelu as a service, które będą stanowić fundament cyfrowej transformacji dla 30 tys. pracowników oraz globalnej sieci dealerów samochodowych.

Dzięki temu Porsche Informatik będzie bardziej elastycznoy, może zmniejszyć koszty i ograniczyć złożoność. Możliwe staje się dostarczanie usług w modelu chmurowym, który jest lepiej dopasowany do potrzeb społeczności pracowników, dealerów i klientów firmy.

Porsche Holding jest austriacką firma, która zajmuje się sprzedażą samochodów marki Porsche oraz marek należących do Volkswagena, jak również usługami finansowymi.

W HPE Synergy wbudowana jest technologia HPE OneView. Umożliwia ona Porsche Informatik łączenie serwerów, pamięci i sieci w wiele platform infrastrukturalnych zarządzanych z poziomu jednego interfejsu. Z kolei Global Dashboard, pulpit zarządzania HPE OneView, konsoliduje i upraszcza infrastrukturę hybrydową do jednego, intuicyjnego widoku całego środowiska chmurowego.

Porsche Informatik wymaga efektywności operacyjnej od infrastruktury hybrydowej. Dzięki temu może zapewnić narzędzia cyfrowe dla ok. 30 tys. pracowników PHS i globalnej sieci dealerów samochodowych. Firma stawia na nowe technologie motoryzacyjne i włącza się w trendy związane z e-mobilnością. Dla Porsche Informatik oznaczało to ogromne wyzwania, które wynikają z ograniczonych zasobów i opóźnień w opracowywaniu, testowaniu i dystrybucji aplikacji do dealerów PHS.

Peter Friedwagner, dyrektor ds. Infrastruktury i Wspólnych Platform w Porsche Informatik zwraca uwagę na zmiany jakie zachodzą w przemyśle motoryzacyjnym i zachowanie konkurencyjności wymaga elastyczności oraz szybkości działania. Czas opracowywania nowych technologii i wprowadzania ich na rynek jest coraz krótszy, a cyfryzacja postępuje - powiedział.

HPE zapewnia Porsche Informatik elastyczność w konsumowaniu mocy obliczeniowej chmury hybrydowej jako usługi, zapewniając jednocześnie wysoki stopień automatyzacji w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami bezpieczeństwa – dodał Friedwagner.

W przemyśle motoryzacyjnym zachodzą zmiany, które przyczynią się do pojawienia się nowych liderów. Zostaną nimi firmy rozumiejące trendy oraz projektujące i dostarczające innowacje – mówi Phil Davis, prezes Hybrid IT w HPE. HPE jest dumne, że odgrywa kluczową rolę pomagając PHS w prowadzeniu transformacji, od wsparcia dla pracowników i dealerów, po sposób obsługi klientów. Unikalna oferta usługowa oraz infrastruktura komponowalna HPE tworzą solidną platformę, dzięki której PHS będzie sterować biznesem mając na celu osiągnięcie jeszcze większych sukcesów – pokreślił Davis.

Od 11 listopada Polacy będą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie