Sprzedawali zakazany lek. Zarobili przynajmniej pół miliona...

  Sprzedawali zakazany lek. Zarobili przynajmniej pół miliona złotych

  EW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sprzedawali zakazany lek. Zarobili przynajmniej pół miliona złotych

  ©Polska Press/zdjęcie ilustracyjne

  Zatrzymano grupę zajmującą się wprowadzaniem na polski rynek zakazanego leku, który w składzie miał amfetaminę. Specyfik kupiło przynajmniej 5 tys. osób z całego kraju. Zyski przestępców policja oszacowała na pół miliona złotych.
  Sprzedawali zakazany lek. Zarobili przynajmniej pół miliona złotych

  ©Polska Press/zdjęcie ilustracyjne

  Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i policjanci z Komendy Miejskiej w Wałbrzychu zatrzymali trzy osoby podejrzewane o wprowadzenie na rynek nielegalnego leku.

  - Jak ustalili policjanci 34-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 34 i 54 lat za pośrednictwem różnych internetowych serwisów ogłoszeniowych wprowadzali do obrotu lek, którego użytkowanie na terenie Polski jest zabronione z uwagi na zawartość amfetaminy - relacjonuje asp. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

  Proceder trwał przynajmniej od marca, a towar trafił co najmniej do 5 tysięcy osób na terenie całego kraju. - Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 6800 tabletek, sfałszowane recepty, telefony wraz z kartami, kilkadziesiąt kart płatniczych do kont, na które wpływały zyski z procederu, 40 tys. zł w gotówce, komputery i samochód marki BMW, w którym numer nadwozia został przerobiony - mówi asp. Wojciech Jabłoński. Szacuje się, że od marca zyski przestępców wyniosły nie mniej niż pół miliona złotych.

  Obecnie funkcjonariusze z Wałbrzycha nadal zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności, próbując dotrzeć do osób, które kupiły ten lek. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo