Sprawa długów osady w Czorsztynie przed sądem

  Sprawa długów osady w Czorsztynie przed sądem

  Józef Słowik

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Dzisiaj przed nowotarskim sądem rozpocznie się rozprawa przeciwko Rafałowi P., prezesowi Osady Turystycznej Czorsztyn, która należy do córki zakopiańskiego biznesmena Andrzeja Stocha.
  Rafał P. został oskarżony o to, że przekazał majątek osady jednemu wierzycielowi uniemożliwiając spłatę zobowiązań pozostałym wierzycielom spółki. Wśród nich znalazła się gmina Czorsztyn, której spółka winna jest pieniądze za podatek od nieruchomości.

  Według prokuratury prezes Rafał P. zbył część majątku spółce zakopiańskiego biznesmena Andrzeja Stocha.
  Beata Stępień-Warzecha, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, przypomina, że w sprawie Osady Turystycznej Czorsztyn prowadzonych było już kilka postępowań. Wśród nich to o niezgłoszeniu upadłości spółki. Rafał P. tego nie zrobił, a to umożliwiłoby zaspokojenie roszczeń wierzycieli. Na własną rękę przekazał część majątku osady firmie Andrzeja Stocha. Grozi za to kara grzywny lub ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  - Prezesowi Rafałowi P. postawiono zarzut zaspokojenia roszczeń jednego wierzyciela kosztem innych - wyjaśnia Stępień-Warzecha.
  Wśród poszkodowanych jest m.in. gmina Czorsztyn. Wcześniej w sądzie były prowadzone mediacje, które miały pozwolić gminie uzyskać zaległy od 2006 roku podatek od nieruchomości. Waldemar Wojtaszek, wójt gminy, nie chce zdradzać żadnych szczegółów sprawy. Jak mówi, wszystko powie w sądzie. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o 130 tys. zł.

  « 2

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo