SPR Pogoń słabsza od Startu. Zadecydowała końcówka

Jakub Lisowski
Drużyna SPR Pogoń Szczecin podczas narady z trenerem Adrianem Struzikiem.
Drużyna SPR Pogoń Szczecin podczas narady z trenerem Adrianem Struzikiem. Wojciech Kozlowski Facebook
Szczypiornistki Pogoni Szczecin doznały drugiej porażki z rzędu w ekstraklasie. Tym razem lepszy był Start Elbląg.

W środę Pogoń przegrała w Gdyni z Vistalem, dziś ze Startem. Vistal to mistrz Polski, elblążanki zdobyły wiosną brązowe medale m.in. dzięki ważnej wygranej w Szczecinie w grupie mistrzowskiej.

Oba mecze były podobne. Zespoły prezentowały podobny potencjał, a decydujące były końcówki spotkań. W Gdyni w 56. minucie był remis 20:20, a skończyło się porażką Pogoni 22:23. W Szczecinie ostatni remis (22:22) był w 55. minucie. Ostatni fragment lepiej rozegrały przyjezdne, które zdobyły dwie bramki. Pogoń nie potrafiła zdobyć bramki. Ale miała z tym problem przez całą drugą połowę, w której trafiła do bramki Startu tylko pięć razy.

Pogoń Szczecin - Start Elbląg 22:24 (17:15)
Pogoń: Krupa, Wawrzynkowska - Blazević 5, Królikowska 5, Nosek 4, Marcikova 2, Gadzina 2, Bancilon 2, Noga 1, Zawistowska 1, Cebula, Janas, Koprowska, Kochaniak.