SPR Pogoń pewnie ogrywa Ruch

Jakub Lisowski
Adrian Struzik z SPR Pogoni Szczecin.
Adrian Struzik z SPR Pogoni Szczecin. Andrzej Szkocki/Polska Press
Pogoń bez problemu zainkasowała kolejne punkty w ekstraklasie. Wygrała z Ruchem Chorzów, a spotkanie zostało rozstrzygnięte jeszcze przed przerwą.

Podopieczne Adriana Struzika mecz rozpoczęły od niecelnego rzutu i straconej bramki, ale gdy Daria Zawistowska wyrównała na 1:1 to ona i jej koleżanki na dobre się rozkręciły. Z łatwością oszukiwały obronę Ruchu i pewnie trafiały do siatki. Ruch nie miał argumentu, którym powstrzymałby zespół Pogoni.

Różnica bramkowa rosła z każdą minutą i po I połowie Pogoń prowadziła 20:9. W drugiej części trener Struzik miał więc okazję, by dać pograć w większym wymiarze czasowym również zawodniczkom rezerwowym. A ambitny Ruch walczył, by przewaga nie rosła już tak lawinowo.

Pogoń wygrała, ale o zachwytach nie ma mowy. Przeciwnik był za słaby, by określić formę szczecińskiej drużyny.

SPR Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 41:26 (20:9)
Pogoń: Krupa, Wawrzynkiewicz - Bancilon 4, Zawistowska 4, Urbańska 1, Nosek 3, Cebula 5, Królikowska 4, Blazević 1, Płomińska 7, Janas 4, Noga 2, Kochaniak 1, Koprowska 3, Senderkiewicz 3.