Spotkanie futerkowej branży

  Spotkanie futerkowej branży

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Toruń, znany już z corocznej organizacji Forum Gospodarczego, znów stanie się miejscem spotkań biznesu. Tym razem do grodu Kopernika zjadą przedstawiciele branży futrzarskiej z całego świata. W dniach 9-10 września odbędzie się tam specjalna konferencja FairFur zorganizowana przez Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych.
  To największe wydarzenie w kraju poświęcone tej branży szczególnie, że Polska znajduje się w gronie światowych liderów wśród hodowców zwierząt futerkowych. Według danych związku hodowców (PZHZF) wartość eksportu skór przekracza rocznie miliard złotych, co stanowi około 4 proc. eksportu produktów pochodzenia zwierzęcego i ok. 7 proc. wartości całego eksportu produktów leśnictwa, rolnictwa i rybactwa. To, że skóry futerkowe są ważnym elementem polskiego eksportu rolnego może też świadczyć fakt, że jest on znacznie większy niż wartość eksportu mięsa wieprzowego do Rosji przed wprowadzeniem embarga.


  - Na Fair Fur prezentować się będą polskie i zagraniczne firmy dostarczające rozwiązania niezbędne dla hodowców zwierząt futerkowych: maszyny i sprzęty fermowe, systemy żywienia i pojenia zwierząt, nowoczesne składniki pasz, usługi weterynaryjne, a także wiele innych - mówi Kamil Chojnicki wiceprezes zarządu związku hodowców.

  W Toruniu spotkają się hodowcy z projektantami i sprzedawcami gotowych futer i podobnych wyrobów. - Łączymy wszystkie ogniwa polskiej branży futrzarskiej – dodaje Chojnicki.
  Konferencja FairFur odbędzie się 9-10 września w Centrum Targowym „Park” w Toruniu, przy ul. Szosa Bydgoska 3.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo