Spot przeciwko dopalaczom "hitem" internetu. Nowa kampania...

  Spot przeciwko dopalaczom "hitem" internetu. Nowa kampania GIS wzbudza jedynie zażenowanie [VIDEO]

  PRE, mm (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Spot przeciwko dopalaczom "hitem" internetu. Nowa kampania GIS wzbudza jedynie zażenowanie [VIDEO]

  ©Fot. GIS

  SPOT GIS PRZECIWKO DOPALACZOM | Dopalacze, ich sprzedaż i rosnąca popularność wśród młodzieży to problem, z którym służby i instytucje próbują sobie radzić wszelkimi dostępnymi sposobami. Główny Inspektorat Sanitarny wypuścił do sieci film, który... wzbudza zażenowanie.
  Spot przeciwko dopalaczom "hitem" internetu. Nowa kampania GIS wzbudza jedynie zażenowanie [VIDEO]

  ©Fot. GIS

  Toksykolog: To nie są dopalacze, ale groźne narkotyki  Źródło: AIP/x-news


  Dopalacze zbierają kolejne ofiary, a sposobów na rozwiązanie problemu wciąż brak. Z niebezpiecznymi substancjami chce walczyć GIS.
  Dlatego do sieci wypuścił film, którego dwójka młodych bohaterów dzielnie odpiera nagabywanie dealera. Poza dobrymi chęciami trudno jednak doszukać się w działaniu GIS-u mocniejszych stron. Amatorska produkcja budzi skojarzenia z filmikami z początku lat dwutysięcznych, czy też kiepskimi paradokumentalnymi serialami, które w ostatnich latach podbijają telewizję.

  MOCARZ, KOSIOR, CHERRY KOKOLINO... | CZARNA LISTA DOPALACZY


  Pewnym zaskoczeniem mogą być też nawiązania do kontrowersyjnych wypowiedzi polityków PO ("oddalam to pytanie" ministra Zembali, "taki mamy klimat" Elżbiety Bieńkowskiej), o których rządząca partia zapewne chciałaby jak najszybciej zapomnieć.

  "Oddalam to pytanie" | Minister Zembala tłumaczy się z kontrowersyjnej wypowiedzi  Źródło: TVN24/x-news


  Internauci nie zostawili na autorach suchej nitki. Krytykują słaba grę aktorską, widoczne mikrofony, kiepski montaż. "Mam nadzieję, że ten filmik powstał na jakiś amatorski konkurs w gimbazie", "Większej chały dawno nie widziałem, co to miało być? spot dla pięciolatków? Nie róbcie sobie jaj z ludzi" piszą internauci. Zobaczcie i oceńcie sami.

  Spot GIS przeciwko dopalaczom
  DOPALACZE - TELEFONY ALARMOWE


  Główny inspektorat Sanitarny uruchomił telefony alarmowe, pod którymi można uzyskać pomoc i poradę w walce z dopalaczami: 800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

  DOPALACZ "MOCARZ" JEST PRODUKOWANY W PABIANICACH? ŁÓDZKA CELEBRYTKA PROMUJE ZABÓJCZE ŚRODKI [VIDEO]


  116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz. Tylko w 2014 roku specjaliści przeprowadzili 3205 rozmów dotyczących dopalaczy.

  800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl. W 2014 roku 61 rozmów dotyczyło problemów z dopalaczami.

  DOPALACZE NIOSĄ ŚMIERĆ. ZMARŁ MĘŻCZYZNA, KTÓRY ZAŻYWAŁ DOPALACZE [VIDEO]


  800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia. 112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dopalacze, spoty

  wiarus333 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Było ich już wiele, rzekomo dobrych. Nikt nie zauważył. Teraz rzekomo są złe i wszyscy o nich trąbią. To znaczy - są dobre. Chwała twórcom. Niewątpliwie zaś najmocniej je krytykują narkomani.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Może Szczerski miał rację

  obcy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Ci ludzie są chyba z obcej planety. Totalnie nie rozumieją w jakich czasach żyją i z kim mają do czynienia. Lekceważyć przeciwnika, to bład.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jaki poziom społeczeństwa...

  oddalam wszelkie pytania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  takie filmiki. może karki łykną i się przestraszą? :) na "stock zimnyleszek" pokazać. oklaskami przywitają premierę - prawie murowane.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutywa

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Egzekutywa obradowała. Problem rozwiązany.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wsa

  dsa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Prawdziwi czy Przebierancy ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zagadkowa scena

  135 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Radiowóz już stoi pod trzepakiem z włączonym kogutem, a policjanci dopiero nadchodzą z poza kadru. Pytanie: Gdzie byli policjanci i czemu zostawili samochód?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kto i za czyje pieniądze kręci te filmiki reklamowe?

  ..... i kamieni kupa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Czy najważniejsze urzędy poza zlecaniem kretyńskich filmów reklamowych już nic nie potrafią zrobić dla tego teoretycznego państwa?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  III RP ma już 2.000.000 bezużytecznych biurw których głównym celem jest głosowanie

  rząd.się.wyżywi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  I co z tego, że III RP zadłużona jest na od 1 do 3 bilionów złotych. Przecież lepiej się rządzi krajem przy pomocy płatnych reklam niż poprzez stworzenie racjonalnego prawa.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pytanie

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Powinno by zadane pytanie: Dlaczego młodzież chce mieć odjazd od realu? Reszta jest milczeniem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cd. powalającego scenariusza

  jołki połki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  ...Pewnie pójdzie siedzieć... i drzwi aresztu zamykają się za dilerem z hukiem. Nazajutrz drzwi aresztu otwierają się oczywiście z hukiem i pojawia się w nich diler, który kwituje całe to...rozwiń całość

  ...Pewnie pójdzie siedzieć... i drzwi aresztu zamykają się za dilerem z hukiem. Nazajutrz drzwi aresztu otwierają się oczywiście z hukiem i pojawia się w nich diler, który kwituje całe to zamieszanie z triumfalnym uśmiechem na twarzy: "Państwo istnieje tylko teoretycznie, ch..., d... i kamieni kupa" ..."sorry taki mamy klimat..."zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo