reklama

Sportowcy, z których będziemy dumni - polska kadra na Rio

Sportowy24.pl
Na igrzyskach w Rio polscy sportowcy wystartują w 23 dyscyplinach Piotr Smoliński
Sympatycy sportu niecierpliwie odliczają dni do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich. W Rio reprezentować nas będzie 243 zawodników, którzy o medale powalczą w 23 dyscyplinach. Oto biało-czerwona kadra na Rio!

W Rio reprezentować nas będzie 243 sportowców. Polska kadra była większa jedynie na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Przed ośmioma laty w Chinach wystartowało 263 polskich zawodników. Igrzyska w Rio będą czwartymi z rzędu, w których polska reprezentacja będzie liczyła więcej niż 200 sportowców.

Do samolotów lecących do Rio nie było łatwo się dostać. We wszystkich dyscyplinach, z wyjątkiem pływania i lekkiej atletyki, ustalono kryteria międzynarodowe. - Te normy były nawet ostrzejsze niż międzynarodowe - przyznaje Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Cały sztab będzie liczył aż 444 osoby. W wszystkich zawodach wystąpią 103 kobiety i 140 mężczyzn, pomagać im będzie - między innymi - 101 trenerów, 16 lekarzy, 32 fizjoterapeutów, pięciu mechaników, po dwóch sparingpartnerów i psychologów. Do Brazylii poleci 17 prezesów polskich związków sportowych i 11 członków misji olimpijskiej.

Biało-Czerwoni wysyłają do Rio dwie reprezentacje w sportach zespołowych - siatkarzy i piłkarzy ręcznych. - Gry zespołowe to nasze „oczko w głowie”. To wokół dużych reprezentacji zawsze kręci się pozytywna atmosfera imprezy, każdy im kibicuje. Musimy na nich liczyć - zauważa Adam Krzesiński, sekretarz generalny PKOl, medalista olimpijski w szermierce z Barcelony (1992 r.) i Atlanty (1996).

Kadra Polski na Igrzyska w Rio de Janeiro:

Badminton:

Adam Cwalina (SKB Suwałki)
Adrian Dziółko (UKS Hubal Białystok)
Robert Mateusiak (UKS Hubal Białystok)
Przemysław Wacha (LKS Technik Głubczyce)
Nadieżda Zięba (UKS Hubal Białystok)

Boks:

Tomasz Jabłoński (KS Sako Gdańsk)
Igor Jakubowski (KS Zagłębie Konin)

Gimnastyka sportowa:

Katarzyna Jurkowska-Kowalska (TS Wisła Kraków)

Jeździectwo:

Paweł Spisak (JKS Dako-Galant Skibno)

Judo:

Katarzyna Kłys (KS Polonia Rybnik)
Arleta Podolak (GKS Czarni Bytom)
Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
Maciej Sarnacki (TS Gwardia Olsztyn)

Kajakarstwo górskie:

Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz)
Maciej Okręglak (Start Nowy Sącz)
Natalia Pacierpnik (KKK Kraków)
Marcin Pochwała (KKK Kraków)
Piotr Szczepański (KKK Kraków)

Kajakarstwo klasyczne:

Edyta Dzieniszewska-Kierkla (Sparta Augustów)
Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz)
Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)
Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz)
Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań)
Paweł Kaczmarek (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)
Tomasz Kaczor (Warta Poznań)
Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)
Michał Kudła (KS Posnania)

Kolarstwo szosowe:

Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini)
Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv Women Cycling Team)
Anna Plichta (BTC City Ljubljana)
Maciej Bodnar (Tinkoff)
Michał Gołaś (Team Sky)
Michał Kwiatkowski (Team Sky)
Rafał Majka (Tinkoff)

Kolarstwo torowe:

Edyta Jasińska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)
Justyna Kaczkowska (IUKKS Imielin Team Corratec)
Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)
Natalia Rutkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)
Małgorzata Wojtyra (Planet X Bo-Go Szczecin)
Krzysztof Maksel (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)
Rafał Sarnecki (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)
Damian Zieliński (GK Piaasasta Szczecin)
Rezerwowi:

Kamil Kuczyński (GK Piast Szczecin)
Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans)

MTB:

Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volskwagen Samochody Użytkowe)
Maja Włoszczowska (Kross Racing Team)

Lekkoatletyka:

Emilia Ankiewicz (AZS AWF Warszawa)
Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki)
Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec)
Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz)
Sylwester Bednarek (RKS Łódź)
Adrian Błocki (AZS AWF Katowice)
Artur Brzozowski (AZS AWF Katowice)
Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno)
Paulina Buziak (LKS Stal Mielec)
Angelika Cichocka (SKLA Sopot)
Damian Czykier (KS Podlasie Białystok)
Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok)
Patryk Dobek (SKLA Sopot)
Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice)
Sofia Ennaoui (MKL Szczecin)
Paweł Fajdek (Agros Zamość)
Rafał Fedaczyński (AZS UMCS Lublin)
Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań)
Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław)
Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań)
Łukasz Grzeszczuk (Warszawianka)
Paulina Guba (OKS Start Otwock)
Michał Haratyk (AZS AWF Kraków)
Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki)
Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin)
Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań)
Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków)
Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa)
Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot)
Karolina Kołeczek (UKS Trójka Sandomierz)
Klaudia Konopko (UKS 19 Bojary Białystok)
Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań)
Matylda Kowal (CWKS Resovia Rzeszów)
Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek)
Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz)
Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)
Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)
Marcin Krukowski (Warszawianka)
Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław)
Adam Kszczot (RKS Łódź)
Iwona Lewandowska (LKS Vectra Włocławek)
Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok)
Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław)
Piotr Lisek (OSOT Szczecin)
Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa)
Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław)
Łukasz Nowak (OŚ AZS Poznań)
Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok)
Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)
Michał Pietrzak (AZS ASWF Katowice)
Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław)
Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa)
Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)
Katarzyna Sokólska (UKS 19 Bojary Białystok)
Monika Stefanowicz (WKS Grunwald Poznań)
Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory)
Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań)
Agnieszka Szwarnóg (AZS AWF Kraków)
Justyna Święty (AZS AWF Katowice)
Wojciech Theiner (AZS KU Politechniki Opolskiej Opole)
Karolina Tymińska (SKLA Sopot)
Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki)
Danuta Urbanik (KKS Victoria Stalowa Wola)
Paweł Wiesiołek (Warszawianka)
Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa)
Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań)
Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)
Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów)

Łucznictwo:

Karolina Lipiarska-Pałka (ULKS Grot Zabierzów)

Pięciobój nowoczesny:

Anna Maliszewska (UKS Żoliborz Warszawa)
Oktawia Nowacka (Stowarzyszenie Pięciobój Polski-CWKS Legia Warszawa)
Szymon Staśkiewicz (Zielonogórski KS Drzonków)

Pływanie:

Katarzyna Baranowska (AZS AWFiS Gdańsk)
Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice)
Anna Dowgiert (WKS Śląsk Wrocław)
Paweł Juraszek (Dziewiątka Dzierżoniów)
Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa)
Kacper Klich (WKS Śląsk Wrocław)
Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa)
Kacper Majchrzak (Warta Poznań)
Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice)
Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin)
Marcin Stolarski (UKS Żoliborz Warszawa
Diana Sokołowska (AZS AWFiS Gdańsk)
Jan Świtkowski (UKS Skarpa Lublin)
Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław)
Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź)
Paweł Werner (MKS Juvenia Wrocław)
Katarzyna Wilk (AZS AWF Katowice)
Wojciech Wojdak (UKP Unia Oświęcim)
Filip Wypych (AZS UŁ PŁ Łódź)
Filip Zaborowski (MKP Szczecin)
Joanna Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn)

Podnoszenie ciężarów:

Bartłomiej Bonk (Budowlani Opole)
Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole)
Adrian Zieliński (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Tomasz Zieliński (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Patrycja Piechowiak (LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl)

Piłka ręczna:
bramkarze: Sławomir Szmal (KS Vive Tauron Kielce), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy)
w polu: Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Mateusz Jachlewski, Mateusz Kus (wszyscy Vive Tauron Kielce), Adam Wiśniewski, Michał Daszek (obaj SPR Wisła Płock SA), Bartosz Jurecki (SPR Chrobry Głogów), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Łukasz Gierak (TuS N-Lubbecke, Niemcy), Michał Szyba (Kadetten Schaffhausen, Szwajcaria), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania)
rezerwowy: Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce)

Siatkówka:
Przyjmujący: Bartosz Bednorz (PGE Skra Bełchatów), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Michał Kubiak (Panasonic Panthers)
Środkowi: Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów)
Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)
Atakujący: Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (JT Thunders)
Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Siatkówka plażowa:

Monika Brzostek (AZS UMCS TPS Lublin)
Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin)
Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź)
Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik)
Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza)
Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia)

Strzelectwo:

Sylwia Bogacka (ZKS Gwardia Zielona Góra)
Klaudia Breś (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Piotr Daniluk (Flota Gdynia)
Aleksandra Jarmolińska (CWKS Legia Warszawa)
Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź)

Szermierka:

Hanna Łyczbińska (AZS UAM Poznań)
Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań)
Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa)
Rezerwowa:
Marta Puda (TMS Sosnowiec)

Taekwondo:

Piotr Paziński (AZS AWF Warszawa)
Karol Robak (OŚ AZS Poznań)

Tenis:

Agnieszka Radwańska (WKT Mera Warszawa)
Jerzy Janowicz (MKT Łódź)
Łukasz Kubot (KKT Wrocław)
Marcin Matkowski (SKT Szczecin)
Paula Kania (Górnik Bytom)
Magda Linette (Grunwald Poznań)
Klaudia Jans-Ignacik

Tenis stołowy:

Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew)
Qian Li (KTS Tarnobrzeg)
Natalia Partyka (KTS Tarnobrzeg)
Jakub Dyjas (KST Energa-Manekin Toruń)
Daniel Górak (Bogoria Grodzisk Wielkopolski)
Zengyi Wang (PKS Kolping Jarosław)
Rezerwowi:
Kinga Stefańska (KTSTarnobrzeg)
Patryk Zatówka (ASTS Olimpia Unia Grudziądz)

Triathlon:

Agnieszka Jerzyk (64-STO Leszno)

Wioślarstwo:

Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)
Marcin Brzeziński (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)
Wiktor Chabel (Posnania Poznań)
Monika Ciaciuch (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)
Weronika Deresz (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Joanna Dorociak (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
Magdalena Fularczyk-Kozłowska (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)
Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk)
Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)
Joana Leszczyńska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Natalia Madaj (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)
Artur Mikołajczewski (KW Gopło Kruszwica)
Dariusz Radosz (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)
Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa)
Anna Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)
Maria Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
Rezerwowi:
Sylwia Lewandowska (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)
Dawid Grabowski (Posnania Poznań)

Zapasy:

Katarzyna Krawczyk (MKS Cement Gryf Chełm)
Iwona Matkowska (WKS Grunwald Poznań)
Monika Michalik (WKS Grunwald Poznań)
Agnieszka Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań)
Radosław Baran (WKS Grunwald Poznań)
Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn)
Zbigniew Baranowski (AKS Białogard)
Magomiedmurad Gadżijew (AKS Białogard)

Żeglarstwo:

Małgorzata Białecka (Sopocki Klub Żeglarski)
Irmina Mrózek-Gliszczyńska (Chojnicki Klub Żeglarski)
Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk)
Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk)
Łukasz Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk)
Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin)
Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń Szczecin)

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Materiał oryginalny: Sportowcy, z których będziemy dumni - polska kadra na Rio - Sportowy24

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie