18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Spółdzielnia wymieni piony, rozprute ściany lokator naprawi sam. Na własny koszt

Redakcja
Piękną kuchnię fachowcy ze spółdzielni zamienią w rumowisko. I tak zostawią.
Piękną kuchnię fachowcy ze spółdzielni zamienią w rumowisko. I tak zostawią. AGNIESZKA LUCZAKOWSKA
Na ul. Wiartel 8 (Warszawa Mokotów) trwa wymiana pionu wodociągowego. Rury podlegające remontowi biegną w ścianie kuchni i łazienki mieszkania. - Spółdzielnia przy wymianie rur rozkuje mi całą łazienkę i nie zamierza pokryć kosztów naprawy - alarmuje nas zaniepokojona czytelniczka.

- W moim bloku wymieniane mają być rury pionu wodociągowego. Zarówno na ścianie w kuchni, jak i łazience, w której biegną rury, mam ułożone kafelki. Teraz, jak się dowiaduję, przy ewentualnym ich kuciu spółdzielnia nie zapewni mi ich naprawy. Mam zrobić to sama, na własny koszt - informuje lokatorka mieszkania na ul. Wiartel 8.

Cały materiał przeczytasz w serwisie:Warszawa NaszeMiasto.pl

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
GRANIWID SIKORSKI

Strona Społeczna Okrągłego Stołu Kraków – Sierpień 2012 r.
Mieszkaniowego w Krakowie
KRAKOWSKIE
STOWARZYSZENIE CZŁONKÓW
SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS 0000250494
Forum w Obronie Godności
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS 0000346811

A P E L
Obywatele a szczególnie Spółdzielcy, przeciwstawcie się polityce Państwa zmierzającej do likwidacji spółdzielni mieszkaniowych i grabieży ich majątku. Organizujcie się! Piszcie listy, apele! Zwracajcie się do władz państwowych i samorządowych do posłów, radnych, członków i władz Spółdzielni Mieszkaniowych! Organizujcie pikiety, przekonujcie sąsiadów i znajomych. Spółdzielnie Mieszkaniowe są potrzebne i nie mogą zginąć! Nie pozwólcie aby do tego doszło!
W Sejmie procedowana jest obecnie nowelizacja ustawy „O Spółdzielniach Mieszkaniowych”.
Proponowane zmiany zmierzają w oczywisty sposób do likwidacji Spółdzielczości Mieszkaniowej jako takiej. Mają ją zastąpić „wspólnoty mieszkaniowe” ze wszystkimi negatywnymi dla jej członków skutkami. Spowoduje to wzrost opłat mieszkaniowych i w konsekwencji przekazywanie zarządu tymi wspólnotami przypadkowym osobom czy firmom. Wraz z tymi zmianami bowiem w Ministerstwie Sprawiedliwości planuje się odejście od obowiązku posiadania kwalifikacji zarządzania zasobem mieszkaniowym. Potężne zagrożenia stają także przed ogrodami działkowymi, na których przejęcie liczą deweloperzy. Mało tego proponowane i rozpatrywane jest przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej stopniowa likwidacja dopłat dodatków mieszkaniowych dla właścicieli mieszkań, a także rozpatrywana jest sama zmiana funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych, idąca także w kierunku ułatwienia eksmisji właścicieli ze swych mieszkań. Jednocześnie w oczywisty sposób widać upadek polityki socjalnej, zarówno prowadzonej przez Państwo, jak i realizowane przez władze samorządowe.
Za przyzwoleniem władz deweloperzy przejmują tereny nie licząc się z interesem społecznym, jak np. w przypadku zabudowy „Młynówki”.
Jak w latach dziewięćdziesiątych zakłady pracy, tak obecnie przejmowane są mieszkania, infrastruktura komunalna i spółdzielcza. Służyć ma temu także rozpatrywany projekt wprowadzenia podatku katastralnego, lub znacznego wzrostu podatku od nieruchomości.
Władze państwowe i samorządy w praktyce dążą do tego aby jedyną formę budownictwa mieszkaniowego była działalność deweloperów. Temu celowi podporządkowane jest ich polityka. Jest to polityka antynarodowa i antyspołeczna.
To wszystko dzieje się przy bierności zagrożonego tą polityką społeczeństwa. Trzeba się temu przeciwstawić, gdyż jutro już może być na to za późno!
W tej sytuacji trzeba liczyć przede wszystkim na siebie. Jak sobie pomożesz sam, pomogą ci też i inni. Nie bądź bierny, gdyż pogarszająca się sytuacja dosięgnie i ciebie.
Czy tego chcesz i z tym się godzisz ?
W obliczu zagrożenia stańmy murem i nie dajmy zginąć Spółdzielniom Mieszkaniowym.
Walka o spółdzielczość dziś to racja stanu.
Taka jest prawda i ona musi zwyciężyć !
STOWARZYSZENIE BÓG HONOR OJCZYZNA
GRZEGORZ PIOTEREK
KRAKOWSKIE
STOWARZYSZENIE CZŁONKÓW
SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH
GRANIWID SIKORSKI

d
długo_pis

a gazeta stoleczna zamiast biadolic niech podaruje magazyn fachowcow!

Dodaj ogłoszenie