Sparingi. Serbowie niestraszni Śląskowi Wrocław. Strzelili młodzi napastnicy

od 16 lat
Śląsk Wrocław ma za sobą drugi sparing podczas zgrupowania w Słowenii. Tym razem zespół Ivana Djurdjevicia pokonał czwartą siłę ligi serbskiej, FK Radnicki Nisz 3:1. Do siatki trafili m.in. Piotr Samiec-Talar czy Sebastian Bergier.

Jutro rywalem Śląska będzie miejscowe NK Radomlje. Za to w przedostatnim dniu (6 lipca) zgrupowania dojdzie do dwóch meczów kontrolnych; najpierw z węgierskim Zalaegerszegi TE FC, potem ze słoweńską ND Gorica.

Śląsk Wrocław - FK Radnicki Nisz 3:1 (1:0)
gol samobójczy 4', Samiec-Talar 47', Bergier 62' - Mitrović 86'

Śląsk Wrocław:
do 60 minuty: Szromnik - Janasik, Poprawa, Verdasca, Garcia - Samiec-Talar, Schwarz, Olsen, Hyjek - Yeboah (46' Jastrzembski), Exposito.
od 60 minuty: Burta - Konczkowski, Bejger, Gretarsson, Wypart - Quintana, Lewkot, Łyszczarz, Rzuchowski, Jastrzembski, Bergier.

Cztery polskie drużyny rozpoczynają udział w eliminacjach europejskich pucharów. Oby choć jedna przetrwała do fazy grupowej, co w ostatnich latach nie należało wcale do standardu. Po analizie transferów, sparingów i meczów ostatnich kolejek zeszłego sezonu ustaliliśmy optymalne składy.

Optymalne składy Lecha, Rakowa, Pogoni i Lechii na europejsk...