Sparingi: Legionovia przerwała serię Znicza. Podopieczni Sasala lepsi od drugoligowca

AIP
Dariusz Zjawiński okazał się autorem honorowego trafienia Znicza. To już drugi gol napastnika w 2019 roku. Kaja Krasnodębska
Zwycięstwem Legionovii 3:1 zakończył się sobotni sparing zespołu Marcina Sasala z występującym poziom wyżej Zniczem. To pierwsza porażka pruszkowian w 2019 roku, honorową bramkę dla nich zdobył Dariusz Zjawiński.

Pierwotnie sparing dwóch mazowieckich ekip miał odbyć się na bocznym boisku stadionu w Pruszkowie o 12. Warunki pogodowe zmusiły jednak organizatorów do zmiany planów i spotkanie przeniesiono do Legionowa. Pierwszy gwizdek rozbrzmiał dwie godziny wcześniej.

Tak wcześnie pruszkowianie w 2019 roku jeszcze nie grali, jednak nie mogło to wpłynąć na ich postawę. Przyczyn pierwszej porażki podczas aktualnego okresu przygotowawczego należy upatrywać gdzie indziej. W ubiegłą sobotę pokonali Świt Nowy Dwór Mazowiecki, w środę okazali się lepsi od KS-u Łomianki. Prowadzonej przez Marcina Sasala Legionovii już nie podołali. Jedynego gola dla pruszkowian strzelił Dariusz Zjawiński. Dla niego to drugie trafienie w tym tygodniu. Kolejną już bramkę zdobył Piotr Krawczyk. Oprócz niego z gola cieszył się także Jakub Karabin. Ten ostatni, podobnie jak testowany zawodnik, w drugiej połowie pokonał Piotra Misztala.

Doświadczony golkiper Znicza dwukrotnie wyciągał więc piłkę z siatki. Raz zmuszony był to zrobić testowany bramkarz Wisły Płock Bartłomiej Gradecki. 19-latek jest w zespole z Lotto Ekstraklasy numerem cztery, więc właśnie w Pruszkowie szuka nowych możliwości. Od ponad tygodnia przebywa na testach. Znacznie krócej z zespołem Andrzeja Prawdy pracuje Kacper Piętka. Obrońca Fenixu Siennica dopiero dołączył do drużyny. W drugiej połowie zanotował nieoficjalny debiut.

Legionovia Legionowo - Znicz Pruszków 3:1 (1:1)
0:1 Dariusz Zjawiński (22 min.)
1:1 Piotr Krawczyk (31 min.)
2:1 zawodnik testowany (81 min.)
3:1 Jakub Karabin (86 min.)

Znicz Pruszków:
I połowa: Bartłomiej Gradecki - Marcin Bochenek, zawodnik testowany, Przemysław Dwórzyński, Kacper Smoleń - Paweł Tarnowski, Maciej Machalski, Mateusz Długołęcki, Marcin Smoliński, Arkadiusz Pyrka - Dariusz Zjawiński.
II połowa: Piotr Misztal - Marcin Rackiewicz, Adrian Rybak, Kacper Piętka, Michał Michalak - Patryk Kubicki, Przemysław Kocot, Aboubacar Conde, Bartłomiej Faliszewski, Mikołaj Szymański - Tomasz Chałas.