Sparingi: Górnik pokonał serbską młodzieżówkę. Gole Smugi, Ryczkowskiego i Matuszka

AIP
Daniel Smuga otworzył wynik w starciu z serbskimi młodzieżowcami.
Daniel Smuga otworzył wynik w starciu z serbskimi młodzieżowcami. Piotrhukalo
Górnik Zabrze zwyciężył w kolejnym sparingu podczas zgrupowania na Cyprze. Tym razem 3:1 pokonał młodzieżówkę serbskiego FK Cukaricki. Bramki dla podopiecznych Marcina Brosza zdobyli Daniel Smuga, Adam Ryczkowski oraz Szymon Matuszek.

Już bez Szymona Żurkowskiego w składzie Górnik kontynuuje zgrupowanie na Cyprze. Reprezentant Polski do lat 21 przebywa na testach medycznych we włoskiej Fiorentinie. W najbliższym czasie ma podpisać kontrakt z klubem z Serie A, po czym wróci pod skrzydła Marcina Brosza. Urodzony w 1997 roku zawodnik ma na zasadzie kilku miesięcznego wypożyczenia, dokończyć sezon 2018/2019 właśnie w Zabrzu.

Tymczasem pozostali Górnicy walczą o miejsce w składzie. Podobnie jak kilka dni temu, w poniedziałek w ramach sparingu zmierzyli się z młodzieżowcami. Tym razem ich rywalem serbski FK Cukaricki U-21 i ponownie w starciu z młodszymi przeciwnikami, Brosz zdecydował się postawić na drugi garnitur. Od pierwszej minuty na boisko wybiegli więc zawodnicy, którzy jesienią grali mniej lub po prostu zawodzili swoich kibiców. Odstępstwem od tego był występ kapitana Szymona Matuszka. Pomocnik rozegrał pełne 90 minut.

Na zakończenie zdobył także bramkę. To on w 88. minucie ustalił końcowy wynik na 3:1. Wcześniej bramki zdobywali także Daniel Smuga oraz Adam Ryczkowski.

Górnik Zabrze 3:1 FK Cukaricki U-21 (2:0)

1:0 Daniel Smuga (20 min.)
2:0 Adam Ryczkowski (23 min.)