Sparingi: Drugie zwycięstwo. Znicz Pruszków lepszy od czwartoligowca

AIP
Kaja Krasnodębska
Bramki doświadczonych Marcina Smolińskiego oraz Pawła Tarnowskiego dały Zniczowi Pruszków zwycięstwo z IV-ligowym KS Łomianki. Jedynego gola dla gości zdobył Łukasz Stanisławski.

Runda wiosenna w drugoligowych rozgrywkach startuje w pierwszy weekend marca. Dokładna data zaplanowanego na 22. kolejkę rozgrywek domowego starcia Znicza z Pogonią Siedlce nie jest jeszcze znana, ale piłkarze zarówno jednej jak i drugiej ekipy już rozpoczęli doń przygotowania. Gospodarze do treningów wrócili już ponad tydzień temu, a za sobą mają już dwa sparingi z drużynami z niższych lig.

W swoim pierwszym rozgrywanym w 2019 roku meczu pruszkowianie pokonali 2:0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Bramki zdobyli wówczas testowany piłkarz Mazovii Mińsk Mazowiecki Alan Gańko oraz związany z Pruszkowem od lat Patryk Kubicki. W środę ani jeden ani drugi nie poszedł jednak za ciosem. Przeciwko występującemu w IV lidze mazowieckiej grupie północ KS Łomianki gole strzelali bardziej doświadczeni zawodnicy. KS to zespół środka tabeli, już praktycznie bez szans na awans wyżej. Po 16. kolejkach ma 27 punktów co pozwala na szóste miejsce w ligowej tabeli.

W starciu z II-ligowym średniakiem, jakim w tym sezonie jest Znicz był więc skazany na porażkę. Na bocznym boisku w Pruszkowie długo utrzymywał się jednak bezbramkowy remis, później prowadzili goście. Oba trafienia dla gospodarzy padły w drugiej połowie. Najpierw piłkę do siatki przeciwnika wpakował Marcin Smoliński, a dwie minuty później zrobił to Paweł Tarnowski. Defensor ma za sobą bardzo udany początek roku - to on asystował w sobotę Kubickiemu.

Swoje statystyki poprawić będzie mógł już w sobotę. Tym razem na bocznym boisku pruszkowian odwiedzi trzecioligowa Legionovia Legionowo.

Znicz Pruszków - KS Łomianki 2:1 (0:1)
0:1 Łukasz Stanisławski (30 min.)
1:1 Marcin Smoliński (75 min.)
2:1 Paweł Tarnowski (77 min.)

Znicz Pruszków:
I połowa: Piotr Misztal (30. Filip Wysocki) - Marcin Bochenek, Mateusz Długołęcki, Karol Borowiec, Michał Michalak - Jakub Zagórski, Adrian Małachowski (30. Piotr Jóźwiak), Przemysław Kocot, Bartłomiej Faliszewski, Patryk Kubicki - Patryk Czarnowski.
II połowa: Filip Wysocki (60. Jakub Pawełczyk) - Marcin Rackiewicz, Adrian Rybak, Mateusz Domżalski, Kacper Smoleń - Paweł Tarnowski, Aboubacar Condé, Maciej Machalski, Marcin Smoliński, Mikołaj Szymański - Franciszek Ratajczyk.