Sparing: GKS Katowice - Piast Gliwice ZDJĘCIA, WYNIK Cztery gole przy Bukowej. Pierwszoligowiec postawił się ekipie z PKO Ekstraklasy

Tomasz Kuczyński
14.10.2023 r. Sparing: GKS Katowice - Piast Gliwice.
14.10.2023 r. Sparing: GKS Katowice - Piast Gliwice. Lucyna Nenow
W sobotę 14 października 2023 roku GKS Katowice zremisował z Piastem Gliwice 2:2. GieKSa prowadziła już 2:0, ale goście odrobili straty. Sparing rozegrano na stadionie przy ulicy Bukowej. Zobacz ZDJĘCIA!

Pierwszoligowy GKS Katowice i ekstraklasowy Piast Gliwice w ramach przerwy reprezentacyjnej spotkały się w meczu sparingowym. GieKSa po 11 kolejkach rozgrywek Fortuna 1. Ligi jest 11. w tabeli. Gliwiczanie w PKO Ekstraklasie są na 10. miejscu. Zawodnik i wychowanek Piasta Patryk Dziczek zadebiutował w reprezentacji Polski w czwartkowym spotkaniu na Wyspach Owczych, wychodząc w podstawowym składzie. W niedzielę ma szansę zagrać na PGE Narodowym w Warszawie przeciw Mołdawii.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA ze sparingu GKS Katowice - Piast Gliwice, 14.10.2023 r.

W Piaście zagrał Tihomir Kostadinov, który długo leczył kontuzję. Macedończyk wszedł na boisko w 72. minucie. Obie bramki dla GieKSy zdobył Sebastian Bergier i było 2:0. Gola kontaktowego z półwoleja strzelił Damian Kądzior, a wynik ustalił Miguel Munoz.

Sparing: GKS Katowice - Piast Gliwice 2:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Sebastian Bergier (67), 2:0 Sebastian Bergier (70), 2:1 Damian Kądzior (79), Miguel Munoz (82)

GKS: I połowa: Przemysław Pęksa - Dawid Brzozowski, Aleksander Komor, Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Janiszewski, Marcin Wasielewski - Adrian Błąd, Oskar Repka, Shun Shibata, Christian Aleman - Mateusz Mak.
II połowa: Patryk Szczuka - Kacper Pietrzyk, Bartosz Jaroszek, zawodnik testowany, Grzegorz Rogala, Adrian Danek - Mateusz Marzec, Shun Shibata, Rafał Figiel, Jakub Arak - Sebastian Bergier.

Piast: Karol Szymański - Tomasz Mokwa, Miguel Munoz, Jakub Czerwiński (46. Grzegorz Tomasiewicz), Jakub Holubek - Damian Kądzior, Tomas Huk, Filip Karbowy, Miłosz Szczepański (72. Tihomir Kostadinov), Serhij Krykun (46. Oskar Leśniak) - Jorge Felix (46. Michael Ameyaw).