Soundedit 2018. Jubileuszowy festiwal mistrzów dźwięku...

  Soundedit 2018. Jubileuszowy festiwal mistrzów dźwięku sztuką programowania

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Soundedit 2018. Jubileuszowy festiwal mistrzów dźwięku sztuką programowania
  1/23
  przejdź do galerii

  ©krzysztof szymczak

  Nie mamy w Łodzi wielu znaczących wydarzeń muzycznych. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit wypracował sobie mocną pozycją w kraju, a i wykraczającą poza jego granicę.
  Atutem Soundedit jest rozsądne, pomysłowe i podczas każdej edycji wypełnione niespodziankami budowanie programu przedsięwzięcia. To z reguły wykonawcy o bogatym dorobku, niekwestionowanej pozycji w historii muzyki, którą jednak trzeba co jakiś czas przypominać, którzy zarazem w Polsce występują nieczęsto (np. The Opposition przyjechali do naszego kraju po przeszło 25 latach). Co ważne, zestawiani są przy tym w sposób nieprzypadkowy, wykonawcy uzupełniają się brzmieniem, prezentują szeroki zakres twórczości, a każda z edycji festiwalu jest solidną lekcją tego, co w muzyce istotne, a i ciągle do odkrycia.

  Bardziej oczywisty i mniej emocjonujący bywa dobór polskich artystów, choć w tym roku wydarzyła się rzecz wyjątkowa i cenna - przywołanie twórczości i należne uhonorowanie wszechstronnego kompozytora Andrzeja Korzyńskiego.
  To okazja nie tylko do wspomnień, ale i tworzenie okoliczności do powstawania nowych wartości, kolejnych projektów (podobne działania udało się zrealizować na festiwalu z Władysławem Komendarkiem).

  Dorobek dziesięciu już edycji festiwalu Soundedit to bogaty pakiet do negocjacji o przyszłości festiwalu i jego koniecznego rozwoju. Bo tylko wokół udanych przedsięwzięć nastawionych na rozwój, rodzić się będą kolejne cenne działania.

  Człowiek Ze Złotym Uchem

  Festiwal Soundedit wręcza statuetki Człowieka Ze Złotym Uchem. W tym roku nagrody odebrało troje laureatów. Katarzyna Nosowska (jako pierwszą kobieta w historii festiwalu) otrzymała nagrodę w uznaniu za „szczególne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej oraz kunszt słowa”. Statuetkę otrzymał także słynny producent Giorgio Moroder za „całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej”. Ostatnim z nagrodzonych był Andrzej Korzyński. Polskiemu kompozytorowi statuetka została przyznana w uznaniu za „wybitne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”.

  Zobacz też:

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Możdżeń się grzeje

  51 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Możdżeń się grzeje w cieple zapraszanych gwiazd, gwiazdeczek i gwiazdeniek, które ZGODZIŁY SIĘ przyjechać i przyjąć tę obsraną nagrodę.
  To jeden z przypadków, kiedy nagroda bardziej honoruje...rozwiń całość

  Możdżeń się grzeje w cieple zapraszanych gwiazd, gwiazdeczek i gwiazdeniek, które ZGODZIŁY SIĘ przyjechać i przyjąć tę obsraną nagrodę.
  To jeden z przypadków, kiedy nagroda bardziej honoruje wręczającego, niż laureata. I to widać aż do bólu.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo