Sopot TOPtrendy Festiwal wraca do Opery Leśnej. W programie...

  Sopot TOPtrendy Festiwal wraca do Opery Leśnej. W programie m. in. jubileusze Big Cyc i Hey

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Donatan
  1/16
  przejdź do galerii

  Donatan ©FOT. SYLWIA DABROWA/ POLSKAPRESSE

  Najlepiej sprzedający się artyści roku 2012, czołówka młodych i niezwykleobiecujących wykonawców wyłonionych w konkursie "trendy 2013", a także najlepsze kabarety w Polsce bez cenzury, i cieszące się dużym uznaniem widzów koncerty towarzyszące - tak w skrócie zapowiada się nadchodząca, jedenasta już edycja Sopot TOPtrendy Festiwal, która odbędzie się w tym roku w dniach 7-9 czerwca 2013.
  7 czerwca, w pierwszym dniu Festiwalu, na scenie Opery Leśnej prawdziwa muzyczna uczta - widzowie oraz kilkutysięczna publiczność w Sopocie obejrzą aż 3 wyjątkowe koncerty. Zaczynamy od urodzin zespołu, który na polskiej scenie obecny jest już ćwierć wieku. "Berlin Zachodni", "Makumba", Dres", Świat według Kiepskich", "Rudy się żeni", "Guma", czy "Ballada o smutnym skinie" - te wszystkie utwory grali właśnie oni.
  Swoje 25-lecie na tegorocznym Sopot TOPtrendy Festiwal będzie świętowała grupa BIG CYC. Tak okrągła liczba zobowiązuje, dlatego w koncercie oprócz samych jubilatów sporo gości. Jakich? Wszystkie karty zespół odkryje już w piątek, 7. czerwca, o godz. 20.00. Jak zapowiada Skiba: - W tym dniu "bigcycomania" ogarnie całą Polskę!

  Po koncercie jubileuszowym BIG CYCA niezrównana dziesiątka wykonawców, których płyty osiągnęły w minionym sezonie rekordową sprzedaż. Najpopularniejsi wykonawcy minionego roku zagrają w koncercie TOP - zobaczymy Anię Dąbrowską, Andrzeja Piasecznego (w dwóch projektach), zespół COMA, HEY, BEDNARKA, Marię Peszek, Artura Andrusa, Donatana
  i formację KNŻ (Kazik Na Żywo).

  Na koniec wieczoru olbrzymia niespodzianka i gratka dla fanów dobrego polskiego rocka - na scenie Opery Leśnej wystąpi kultowy zespół HEY, który wspólnie z Telewizją POLSAT postanowił obchodzić swój okrągły jubileusz - 20 lat istnienia. Warto dodać, że to pierwszy w historii grupy taki jubileusz - nigdy wcześniej podobne wydarzenie w przypadku tej formacji nie miało miejsca. Dziś bez wątpienia możemy zaryzykować stwierdzenie, że grupa HEY to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Od 1992r. ich znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej szybko zjednały sobie wierną publiczność. Pierwsza płyta HEY - "Fire" wydana w 1993r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych.

  Spośród wielu nagród, jakie zespół otrzymał, muzycy bardzo cenią sobie "Złotego Bączka", którego otrzymali na Przystanku Woodstock za najlepszy koncert na festiwalu w 2004r. Wyboru dokonali uczestnicy imprezy. Nie można też pominąć faktu, że HEY i Katarzyna Nosowska są najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród "Fryderyk" - na 69 nominacji tej prestiżowej nagrody - zdobyli ich w sumie już 29! Niewątpliwie, istotnym wydarzeniem w historii zespołu był projekt zrealizowany w ramach kultowej już serii koncertów bez prądu - "MTV Unplugged" - we wrześniu 2007r. Na tym wyjątkowym koncercie jubileuszowym, na scenie Opery Leśnej w Sopocie, usłyszymy wybrane największe przeboje HEY. Będą to m.in.: "Moja i twoja nadzieja", "Ja, sowa", "Mimo wszystko" czy "List".

  Drugiego dnia Festiwalu, 8. czerwca, koncert jakiego jeszcze w historii Sopot TOPtrendy Festiwal nie było. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, na polskim rynku muzycznym coraz większa liczba młodych wykonawców przebija się z sukcesami do tzw. mainstreamu, co powoduje wielką muzyczną wymianę pokoleń na rodzimej scenie. Co ciekawe, ci zupełnie nowi, często bardzo zdolni artyści, okazują się być doskonale przygotowanymi do poruszania się w trudnym świecie szołbiznesu.

  Z pewnością najpopularniejszy muzyczny talent show w Polsce - "Tylko muzyka. Must be the music" - też okazuje się kuźnią talentów i ważną trampoliną do sukcesu. Zwycięzcy "Tylko muzyka" nagrywają płyty, ich kalendarze są zapełnione koncertami, biorą udział w prestiżowych festiwalach w kraju i są często obecni w mediach, a co za tym idzie w świadomości milionów Polaków. Dlatego właśnie Telewizja POLSAT zdecydowała się na włączenie do Sopot TOPtrendy Festiwal nowego konkursu. Po raz pierwszy zobaczymy wykonawców, którzy staną do walki w konkursie na "Największy Przebój Roku" - w koncercie usłyszymy młodych artystów, których utwory, w okresie od czerwca 2012 do czerwca 2013, gościły na 1. miejscach list przebojów oraz te, które były najczęściej grane w stacjach radiowych w całej Polsce. "Przebój Roku" wybiorą widzowie w głosowaniu SMS-owym.

  W koncercie wezmą udział, m.in. zwycięzcy "Tylko muzyka. Must be the music" - zespoły Enej i Lemon, finaliści ubiegłorocznego konkursu "trendy" - Loka i Jula, a także Ania Wyszkoni, formacja Pectus, Rafał Brzozowski, Ewelina Lisowska i inni.
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo