MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Smutny koniec sezonu dla badmintonistów AZS AGH Kraków. Spadek po 33 latach…

Bartosz Karcz
Takiej serii nie miał żaden klub w Polsce. 33 lata nieprzerwanie grali badmintoniści AZS AGH Kraków w ekstralidze. Seria została jednak przerwana, bo krakowski klub opuszcza szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej.

O spadku ostatecznie przesądziła porażka z AZS UM Łódź 0:7. To było jednostronne spotkanie, a najbliżej choćby jednego punktu w nim był był damski debel w składzie Julia Pławecka i Olha Tychorskaja. Krakowianki wygrały pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych musiały uznać wyższość rywalek.

- W I lidze do której spadniemy, występuje dużo mocnych zespołów, więc wiemy, że też będą przed nami ciekawe wyzwania - powiedział kierownik drużyny AZS AGH Tomasz Urbanik.

Dodajmy, że swój ostatni mecz w ekstralidze badmintoniści AZS AGH rozegrają 20 maja w Białymstoku z Hubalem.