Śmiertelny wypadek w Różycy pod Koluszkami. Samochód wjechał...

  Śmiertelny wypadek w Różycy pod Koluszkami. Samochód wjechał pod pociąg [ZDJĘCIA, FILM]

  Agnieszka Jędrzejczak, Jarosław Kosmatka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Śmiertelny wypadek w Różycy pod Koluszkami. Samochód wjechał pod pociąg [ZDJĘCIA, FILM]
  1/36

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jarosław Kosmatka

  Pociąg Intercity relacji Wrocław - Olsztyn wjechał w dwa samochody na przejeździe kolejowym. Wypadek miał miejsce w sobotę tuż przed stacją kolejową Żakowice. Zginął 32-latek. Jego 32-letnia żona zmarła w wyniku odniesionych w nocy z poniedziałku na wtorek. Ranna została ich 3-letnia córeczka.
  Było kilka minut po godzinie 17, gdy dróżniczka na przejeździe kolejowym na pograniczu Żakowic i Różycy pod Koluszkami odebrała telefon. Była to standardowa informacja o nadjeżdżających pociągach. Zawsze kobieta po takim telefonie, niemal natychmiast opuszczała zapory.

  - To jedna z najlepszych w naszym regionie dróżniczek - mówi anonimowo jeden z pracowników kolei.

  Kobieta przez telefon prawdopodobnie usłyszała, że będą przejeżdżać przez przejazd dwa pociągi. Z relacji świadków wynika też, że razem z dróżniczką w pomieszczeniu były jeszcze dwie inne kobiety. 48-letnia dróżniczka zamknęła zapory.

  Po obu stronach przejazdu zaczęły ustawiać się samochody. - To chwila kiedy zawsze kierowcy się strasznie niecierpliwią. Niejednokrotnie pracownicy kolei słyszą nawet wulgarne obelgi, że za wcześnie zamknęli szlabany - mówi jeden z funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei.

  Od strony Koluszek pierwsza przed przejazdem stała skoda prowadzona przez 47-letniego mężczyznę. - Byliśmy na chrzcinach i postanowiliśmy odprowadzić jeden samochód do domu. Kolega jechał tuż za mną, by mnie przywieźć z powrotem na uroczystość - opowiada mężczyzna.

  Z drugiej strony torów pierwsza przed zaporą stała mazda 323. Za jej kierownicą siedziała 32-letnia kobieta. W samochodzie był jeszcze jej 32-letni mąż. Z tyłu w specjalnym foteliku siedziała ich 3-letnia córeczka.

  Po chwili od zamknięcia przejazdu po jednym z torów przejechała prawdopodobnie lokomotywa manewrowa. Po kilku minutach torem numer jeden przejechał w stronę Łodzi pociąg Intercity. Jechał torem bliższym kierowcy skody.

  Gdy pociąg zjechał z przejazdu, dróżniczka podniosła szlabany. Kierowcy ruszyli. Pierwszy na przejazd skodą wjechał 47-latek. Samochód był już na środku przejazdu, gdy z przeciwka mazdą ruszyła kobieta. W tym momencie drugim torem nadjechał od strony Łodzi pociąg Intercity relacji Wrocław - Olsztyn...

  Kierowca skody cudem uniknął śmierci. Pociąg pospieszny uderzył w tył jego auta i zepchnął je z przejazdu.

  - Gdy otworzyły się szlabany, wjechałem na przejazd. O tym, że jechał pociąg i zostałem uderzony, zorientowałem się dopiero, gdy odrzuciło samochód - powiedział nam kierowca skody.

  CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo