Śmiertelny wypadek w Dąbrowie Górniczej. Pijanemu sprawcy grozi 12 lat więzienia NOWE FAKTY Zobaczcie zdjęcia

  • Dziennik Zachodni

Bartosz Wojsa

Tragiczny wypadek w Dąbrowie Górniczej. Doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Jak się okazało, sprawcą śmiertelnego wypadku, w którym zginęła kobieta, był kompletnie pijany 35-latek z Sosnowca. Sąd Rejonowy aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Tragiczny wypadek w Dąbrowie Górniczej

W niedzielę, 10 marca, około godz. 14.30 na drodze 790, nieopodal skrzyżowania z ul. Kazdębie w Dąbrowie Górniczej, doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych: renault clio, seata oraz volkswagena golfa. Z ustaleń śledczych wynika, że do zdarzenia doszło w trakcie wyprzedzania, które chciał wykonać kierujący renault 35-letni mieszkaniec Sosnowca.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z WYPADKU

- Już w trakcie tego manewru zahaczył on najpierw o seata, a później zderzył się czołowo z nadjeżdżającym volkswagenem, którym podróżował kierujący 35-letni mężczyzna wraz z 39-letnią żoną, która siedziała na miejscu pasażera - mówi asp. szt. Mariusz Miszczyk z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Niestety, pasażerka volkswagena poniosła śmierć na miejscu. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca zdarzenia, 35-letni mieszkaniec Sosnowca, był kompletnie pijany.

- Miał 3,1 prom. alkoholu - mówi asp. szt. Mariusz Miszczyk.

Jak doszło do wypadku w Dąbrowie Górniczej?

- Kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej - mówi Mariusz Miszczyk, rzecznik policji w Dąbrowie. Mógł go też znieść podmuch wiatru - od soboty w województwie śląskim mocno wiało.

 KMP Dąbrowa Górnicza

Śmiertelny wypadek w Dąbrowie Górniczej. Pijanemu sprawcy gr...

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

20.03.2019, 11:50

Tylko 12 lat za zabicie człowieka... Skandal.... Powinien dostać że 30 lat

19.03.2019, 18:41

A ty wszędzie kur.. jedno i to samo od Szopienic do Kielc i tylko w temacie żeby był Sosnowiec.

17.03.2019, 18:13

Ten gnoj nie dosc ze pijany to nie mial prawa jazdy ktore mu wczesniej zabrano.

16.03.2019, 22:42

Wyjdzie za cztery lata a człowieka już nie ma ...

16.03.2019, 11:49

w sosnowcu na ul Blachnickiego przed wczoraj mlody kierowca zaparkowal samochod na czterech stopniach schodow przy Getin bank. Na moje zapytanie czy taka moda jazdy po schodach jest dozwolona ,otrzymalem odpowiedz ktorej nie powturze.Mlodzi wychodzacy z banku ludzie mieli wielka radoche z ludzkiej glupoty.taki jest to sosnowiec od szopienic do Kielc.

15.03.2019, 06:40

Szmata powinna dostać dożywocie. Współczuję rodzinie sprawcy mieć takie zero w domu....

14.03.2019, 22:31

Dorota balin ze strzemieszyc

14.03.2019, 22:26

Przejeżdżałam tam chwile po wypadku, dalej mam przed oczami twarz sprawcy. Ogromne współczucie dla rodziny tej kobiety. Kiedy niektórzy "ludzie" się nauczą, że po alkoholu to można najwyżej jako pasażer siedzieć!

13.03.2019, 17:33

W Sosnowcu na osiedlach strach przez ulicę przechodzić. Jeżdżą nawet przed szkołą setką może i po setce czujące się bezkarnie i dumnie z telefonem przy uchu. Taki to jest ten Sosnowiec od Szopienic do Kielc.

13.03.2019, 12:30

A może by tak skazanych wykorzystać do sprzątania ulic w miastach?
Brud , syf , śmiecie, butelki, papiery po kebabach w każdym miejscu.... Zakuć w łańcuchy, zaczipować do nadzoru, dać miotły i do roboty.
Przecież płacimy i za sprzątanie i za osadzonych a brud wszędzie.

13.03.2019, 04:51

Jestem przedewazystkim za tym, aby uzdrowić społeczeństwo. Jestem za tym, aby karac bezwzglednie takie przypadki. Nie jestem ani za komuna ani za tym co mamy obecnie. System to ludzie i tak jak najlepszy mozna stworzyc tak i najlepszy mozna zepsuc. Zaczęliśmy zyc w czasach wolnosci i demkokracji, kto pamieta ulice z lat chocby 70/80 to pamieta różnice na kazdym stopniu, brak sprayów na scianach, przeklenstq na ulicy, zataczajacych sie dzieci. Dostalismy wolnosc demokracje a z nia wyzyskujacych i wyzyskiwaczy, sklepy pełne alkoholi za pol darmo. Ludzie sa upodleni do pracy za psie pieniądze i dostaja za to mozliwosc kupna alkoholu za tak samo psie pieniedze. Polityka panstwa sprowadza przeciętnego mieszkańca do picia z powodu zycia. Nic go nie usprawiedliwia, ze tak postapil. Lecz zanim ktokolwiek z was rzuci kamieniem niech pierwszy powie ze jest bez grzechu. Zamiast sie wzajemnie wspierac, usmiechac tworzyc lepsze spoleczenstwo, skaczemy sobie do gardel cieszymy sie z nieszczescia innych, wyzywamy Ślązak, Zaglebiak, kibic, kierowca, rowerzysta, pieszy, jestesmy wzorem cnót zarazem widząc ze wszyscy inni sa zepsuci. Normy spoleczne zostaly chyba diametralnie obniżone, ale być może wladzy od ponad 20 lat kazdej na tym zalezy. Ludzie mają robić i chlac, cpac i płacić podatki, interes rodziny, spoleczenstwa jest najmniej istotny. Wazne aby nam wszystkim ladnie PKB roslo, a ze garstka tylko kozysta to juz inna sprawa. Potem się okazuje, ze pijany kierowca zabija moze wlasnie matke niepelnosprawnego dziecka, moze zone prezesa, polityka, sasiada z naprzeciwka itp. to mniej istotne niz to, ze dzieje sie to juz bardzo często, cene placi kazdy z nas z tego spoleczenstwa jesli nie dotkniety bezposrednio to posrednio i to wydaje mi sie najbardziej smutne.
Ogłupianie spoleczenstwa przez uzaleznienia nie jest niczym nowym i ulatwia zarzadzanie... robiły to mocarstwa, armie, robią to obecnie tez politycy.

13.03.2019, 04:25

99% racji
Kiedys to jeszcze było pomiedzy Sośnica, Szopienicami a Sosnowcem. Od kąd nie tylko mieszkańcom ale i milicji przestalo sie oplacac zapuszczac w rejony Trojkata Bermudzkiego i Gmerasa w Gliwicach, trasę skrócono do Szopienic uznajac ja za bezpieczna i jako koniec....
Taka anegdotka.

12.03.2019, 22:51

siedzi w pierdlu i liże pałki klawiszom!

12.03.2019, 19:30

...

12.03.2019, 19:29

Wiadomo skad byla śmiertelna ofiara wypadku ?

12.03.2019, 19:22

Jak już coś piszesz to wykaż przy tym chociaż minimum inteligencji!!!!Może jeszcze oskarżenie o czary i palenie na stosie wprowadzisz???Palnij się w swój baniak i zastanów czy żyjesz dzisiaj w dzisiejszym świecie czy 50 lat temu!!!To chyba jest istotne!!!W średniowieczu to nawet biskupi w imieniu Boga miłosiernego jako jego przedstawiciele palili ludzi żywcem na stosie!!!Jeszcze 50 lat temu księża i biskupi mówili że to była potrzebna i zasłużona kara.Dzisiaj mówią że to była zbrodnia!!!

12.03.2019, 14:43

przebadajcie go jeszcze raz - moze to pomylka! co 3 - moze kur.. nie!

12.03.2019, 10:48

Znowu o tym nieszczęsnym Sosnowcu.między Szopienicami a Kielcami .Kiedyś kontrolę kierowców sprawdzano przed wypadkiem tak profilaktycznie ,teraz po wypadku ,a w Sosnowcu ježdzi się po hamsku ,z telefonem przy uchu i pieszym po piętach.Albo dziwadła kompletnie zachlane i czujące się bezkarnie.Zabijając niewinne osoby.

12.03.2019, 10:41

Jestem za tym, aby w przypadkach kiedy osoba zabije drugą osobę, a sprawstwo nie budzi cienia wątpliwości, stosować obligatoryjnie karę śmierci. Wiem, że wypadek ze skutkiem śmiertelnym jest niezawiniony. Jednak będąc pijanym, powinien odpowiadać jak zabójstwo z przynajmniej zamiarem ewentualnym, a i takie powinno karać się wyłącznie śmiercią.

12.03.2019, 07:50

hiena

11.03.2019, 20:57

Postawić mu pomnik! W Polsce stawia się pomniki różnym zboczeńcom, pedofilom, bandytom itp. Są celebrowani, składa się im wieńce i kwiaty! To i temu, zachlanemu mordercy za kierownicą
można pomnik postawić i odprawiać gorzkie żale!

11.03.2019, 19:47

Mam propozycję, wprowadźmy prawo: każdy pijany kierowca powodujący śmiertelny wypadek powinien być wieszany na latarni albo na drzewie obok miejsca wypadku, który spowodował. W ten sposób osiągniemy środek eliminujący jednostki nieprzystosowane do życia w społeczeństwie oraz wprowadzimy środek zapobiegawczy w postaci prezentacji potencjalnych skutków takich zdarzeń. OK już mi złość przeszła i wracam do rzeczywistości...

11.03.2019, 12:57

Do kamieniołomów gnoja i zwindykować z niego odszkodowanie

11.03.2019, 08:14

Uprzejmie proszę rodzinę Państwa z Volkswagena o kontakt ze mną mój e-mail: rmajch@wp.pl

11.03.2019, 04:48

I co więzienie i koniec? Co mu to da? Powinno sie karać jak za morderstwo. Powiedzmy sobie szczerze pijany kierowca to potencjalny morderca, A jak zabije na drodze to morderca i to z premedytacja. Ale nie więzienie po co na ścierwo wydawać kasę z naszych podatków. Za jazde po pijaku powinno byc 100 batow razy promil. A za wypadek śmiertelny kara śmierci.