Śmierć 1,5-rocznego Adasia w Piotrkowie. Chłopiec zmarł po...

  Śmierć 1,5-rocznego Adasia w Piotrkowie. Chłopiec zmarł po jelitówce?

  Karolina Wojna

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Są wyniki sekcji zwłok 1,5-rocznego chłopca, który zmarł w szpitalu. Przyczyną była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa i wycieńczenie.
  Sławomir Mamrot, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, informuje że przyczyną śmierci dziecka była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa

  Sławomir Mamrot, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, informuje że przyczyną śmierci dziecka była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa na skutek znacznego odwodnienia oraz wyziębienia organizmu, a także poważnych zaburzeń biochemicznych w przebiegu ostrej niewydolności żołądkowo-jelitowej ©Karolina Wojna/archiwum Polska Press

  Jak informuje Sławomir Mamrot, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, przyczyną śmierci dziecka była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa na skutek znacznego odwodnienia oraz wyziębienia organizmu, a także poważnych zaburzeń biochemicznych w przebiegu ostrej niewydolności żołądkowo-jelitowej.

  Zgromadzone przez śledczych materiały, między innymi wyniki sekcji oraz historię choroby chłopczyka, ocenią biegli.

  Chłopczyk z gminy Rozprza zmarł 17 kwietnia.

  Dziecko do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Kopernika w Piotrkowie trafiło w stanie krytycznym. Zmarło mimo dwugodzinnej reanimacji. Wcześniej, jak wynika z materiałów zebranych przez prokuraturę, w tygodniu poprzedzającym zgon, chłopczyk był leczony w miejscowej przychodni podstawowej opieki zdrowotnej.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Śmierć 1,5-rocznego Adasia w Piotrkowie. Prokurator bada dlaczego doszło do tragedii

  Malec cierpiał w ostatnim czasie na biegunki i wymioty - matka dwukrotnie przed śmiercią dziecka (14 i 16 kwietnia) była z nim u lekarza rodzinnego w miejscowej przychodni - informuje prokurator Sławomir Mamrot.

  Wszczęte po zgonie dziecka śledztwo jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Prokuratura bierze pod uwagę wszystkie okoliczności, które mogły przyczynić się do zgonu i na tym etapie postępowania nie wyklucza ani błędu w sztuce lekarskiej, ani zaniedbań w sposobie leczenia czy sprawowaniu opieki nad chłopczykiem.

  Zanim jednak Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie pozna odpowiedzi na stawiane pytania, postępowanie - w oczekiwaniu na opinię biegłych - prawdopodobnie zostanie zawieszone.

  Zobacz też:

  Prokuratura bada, kto odpowiada za śmierć chłopca przygniecionego bramką. Źródło: TVN24/X-news

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo