Słynny łotewski skeletonista Dukurs zakończył karierę

opl/PAP
CHINE NOUVELLE/SIPA
Łotysz Martins Dukurs, legenda skeletonu, zakończył karierę sportową. Zdobył sześć tytułów mistrza świata, 12-krotnie triumfował w mistrzostwach Europy i 11 razy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale nie odniósł zwycięstwa w igrzyskach olimpijskich.

"Doznałem bolesnych porażek, błyskotliwych zwycięstw, wielkiej pasji do tego sportu. Tego uczucia, które stało się uzależnieniem, nie da się pozbyć i już wiem, że będzie mi brakować startów w zawodach" - napisał 38-letni Dukurs w mediach społecznościowych.

Pochodzący z Rygi skeletonista był nazywany "Michaelem Schumacherem lodowej rynny". Wygrał 61 zawodów Pucharu Świata, po raz ostatni w styczniu bieżącego roku w Sankt Moritz.

Brakowało mu tylko zwycięstwa w igrzyskach olimpijskich. W 2010 roku w Vancouver i w 2014 w Soczi zdobył srebrne medale. Cztery lata później w Pjongczangu był tuż za podium, a w lutym w Pekinie zajął dopiero siódme miejsce.

Najbliżej triumfu był w Vancouver, gdzie do złotego medalu olimpijskiego zabrakło mu tylko 0,07 sekundy.