Służby mundurowe i pracownicy MSW otrzymają ok. 390 mln zł...

  Służby mundurowe i pracownicy MSW otrzymają ok. 390 mln zł na podwyżki

  Marcin Dobski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  We wtorek minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska poinformowała, że od stycznia 2016 roku rząd przeznaczy ok. 390 mln zł na podwyżki. Dostaną je pracownicy służb mundurowych podległych resortowi oraz pracownicy cywilni MSW.
  - Na wzrost wynagrodzeń dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych przeznaczona zostanie kwota ok. 390 mln. zł – poinformowała szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

  Minister Piotrowska poinformowała, że kwota ta przełoży się na wzrost wynagrodzenia o ok. 4 proc. dla funkcjonariuszy i ok. 6 proc. dla pracowników cywilnych. - Zgodnie z sugestiami związków zawodowych wszystkich służb podległych MSW, podczas Forum Dialogu Społecznego, nie będą to podwyżki przyznawane równo na każdy etat – zaznaczyła szefowa MSW.

  Wspomniana kwota zostanie podzielona na wszystkie służby, następnie komendanci dokonają podziału pieniędzy. Wyższe pensje przełożą się na wzrost nagród rocznych, a także zwiększenie funduszu nagród uznaniowych i zapomóg.

  Resort w ten sposób motywuje i zachęca funkcjonariuszy do dłuższego pozostawiania w służbie. Od 2015 roku przyznano wyższe dodatki za wysługę lat strażakom, policjantom, strażnikom granicznym i funkcjonariuszom Biura Ochrony Rządu.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo