Sławomir Izdebski z rolniczego OPZZ zarzuca Kukizowi zdradę....

  Sławomir Izdebski z rolniczego OPZZ zarzuca Kukizowi zdradę. Muzyk odpiera zarzuty

  Marcin Dobski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Sławomir Izdebski z rolniczego OPZZ zarzuca Kukizowi zdradę. Muzyk odpiera zarzuty

  ©Fot. Piotr Smoliński

  Przewodniczący Ruchu Społecznego RP Sławomir Izdebski w wywiadzie dla Interia.pl zaatakował Pawła Kukiza, z którym jeszcze do niedawna współpracował. - Poszedł drogą sprzeczną od tej antysystemowej. Przestał odbierać telefony – mówi były działacz Samoobrony. Kukiz zripostował zarzuty na Facebooku.
  Sławomir Izdebski z rolniczego OPZZ zarzuca Kukizowi zdradę. Muzyk odpiera zarzuty

  ©Fot. Piotr Smoliński

  Izdebski, który stał na czele protestów rolniczego OPZZ, zarzucił muzykowi, że przekazał mu poparcie przed wyborami prezydenckimi, a po ich wynikach Kukiz się od niego odciął i nie odbiera telefonów. - Podałem mu rękę, kiedy miał 2 proc. poparcia, przekazaliśmy mu nasze głosy – żali się na łamach Interii lider Ruchu Społecznego RP. Sugeruje również, że listy wyborcze muzyka tworzy polityk Platformy Obywatelskiej, minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

  Kukiz ustosunkował się do zarzutów na portalu społecznościowym. Odpowiedział, że nigdy nie miał w planach tworzenia wspólnych list wyborczych z Izdebskim, któremu zależy tylko na dostaniu się do Sejmu. Jednocześnie zapewnił Izdebskiego, że gdyby tego opcja polityczna miała być alternatywą dla Polskiego Stronnictwa Ludowego i skupi wokół siebie rolników, to Kukiz ją wesprze: „ ja z całych sił pomogę Panu przy ich konsolidacji”.

  „Niech Pan stworzy taką siłę, która uniemożliwi ZSL-owi (jak nazywa Kukiz PSL – red.) przekroczenie progu wyborczego nie myśląc jednocześnie o tym, by za wszelka cenę Pan ze swoimi ludźmi miałby dostać się do Sejmu” - napisał na swoim profilu facebookowym Kukiz.

  Izdebski poinformował, że 23 lipca został zarejestrowany Komitet Wyborców Ruchu Społecznego RP i teraz skoncentruje się na kampanii wyborczej przed wyborami.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak się porozumiewają dwa oszołomy

  Ala (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  którzy chcą rozpieprzyć Polską i rządzić Polakami jak bydłem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo