Śląsk z lotu ptaka: Cudowne zdjęcia Roberta Neumanna z drona...

  Śląsk z lotu ptaka: Cudowne zdjęcia Roberta Neumanna z drona zachwycają miłośników fotografii ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  MAKI/mat prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląsk z lotu ptaka
  Katowice. Silesia Business Center.
  1/16

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Robert Neumann

  Te zdjęcia Śląska są wprost zachwycające! Miłośnicy fotografii gratulują autorowi. Zdjęcia Śląsku z lotu ptaka podbijają internet i stają się sławne w Polsce. Zdjęcia z drona wykonane nocą i za dnia fascynują. Zobaczcie, jak wyglądają Katowice, Gliwice, Bytom i inne śląskie miasta nocą, gdy widać, jak są oświetlone. Wystawa fotografii wykonanych z perspektywy lotu ptaka: piękne krajobrazy i imponująca architektura wykonanych z drona. „Śląsk z lotu ptaka” można oglądać w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  Śląsk z lotu ptaka  ZOBACZCIE ZDJĘCIA ROBERTA NEUMANNA
  Zobacz galerię  W Bytomiu rozpoczęła się wystawa fotografii wykonanych z perspektywy lotu ptaka. Ich tematem jest Śląsk: jego piękne krajobrazy i imponująca architektura. Wszystkie zostały wykonane z drona. Wystawę Roberta Neumanna „Śląsk z lotu ptaka” można oglądać w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom od 4 grudnia. We wtorek, 11 grudnia, odbyło się tam spotkanie z autorem fotografii.

  Zdjęcia Roberta Neumanna prezentują przyrodę, budowle i obiekty przemysłowe. Autor uwiecznił z dronów m.in.: plac Sikorskiego i kościół Świętej Trójcy w Bytomiu, imponująco oświetlony w Dniu Wszystkich Świętych cmentarz w Gliwicach, hutę i Spodek w Katowicach, wiadukt kolejowy z przejeżdżającym pociągiem w Wiśle Głębcach, szyb Annę i cerkiew w Sosnowcu.

  Na szczególną uwagę zasługują kadry z lotniska w Pyrzowicach, prezentujące samoloty oczekujące na płycie, nową wieżę kontroli lotów i oświetlony pas startowy.  - Miłość do latania samolotem spowodowała, że kupiłem drona. Tak się zaczęła moja przygoda ze zdjęciami lotniczymi. Czerpię prawdziwą przyjemność z tej pracy – mówi Robert Neumann, na co dzień inżynier budownictwa w branży energetycznej, prywatnie – amator kolarstwa górskiego i podróżowania.

  Robert Neumann urodził się w Gliwicach. Na studia wyjechał do Glasgow. Pomiędzy Polską a Szkocją podróżował samolotem. To właśnie wtedy zakochał się w lotnictwie. Chciał nawet zostać pilotem. Wspomina, że już w dzieciństwie marzył o pokazywaniu świata z góry. Pierwszego drona kupił w 2015 roku.

  Dziś ma już trzy. Jeździ po całej Polsce, ale najczęściej fotografuje na Śląsku, pokazując swój ukochany region z innej perspektywy.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA ROBERTA NEUMANNA
  Zobacz galerię


  – Zawsze szukam pomysłu na stworzenie ciekawego kadru. Nigdy się nie ograniczam. Fotografuję krajobrazy, architekturę, wyścigi kolarskie, mecze piłkarskie, pielgrzymki i koncerty. Niekiedy także aparatem bezlusterkowym – przyznaje autor zdjęć prezentowanych na wystawie w Agorze Bytom.

  Śląsk z lotu ptaka” – wystawa zdjęć Roberta Neumanna potrwa do 4 lutego 2019. Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom 3. Wstęp wolny.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Arnold Schwarzenegger w Katowicach  Uczestnicy COP24 w Katowicach próbują mówić po śląsku i polsku
  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powiino być ślaskie z lotu ptaka

  Boikot (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  bo niektórych zdjęciach to na pewno nie jest Śląsk

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żenada

  Anonim (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Serio już nie macie o czym pisać i robicie artykuł o zdjęciach z drona które są niedość że nieciekawe i nudne to jeszcze zwyczajne jak by pstrykał zdjęcie gdzie popadnie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Studium brzydoty.

  arek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 12

  Te ładniejsze zdjęcia, np. z pociągiem, nie są robione na Śląsku. Jedyne góry na Śląsku to hałdy.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Śląsk

  Drops (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  To były Beskidy śląskie debilu, nie porównuj naszego Śląska do twojego Podkarpacia czy skąd ty tam jesteś

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oberślązacy

  felek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

  Kolejny przykład oderwania się polskojęzycznego brukowca od rzeczywistości i wiedzy. W DZ wszystko się ze Górnym Śląskiem kojarzy. Zapewne gowno w wojewodztwie śląskim jest też śląskie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Śląsk z lotu ptaka?

  :) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Tak, Śląsk! szczególnie Sosnowiec i Pyrzowice!:) :) :) :)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Walka z wiatrakami

  :-) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

  My to wiemy, ale to walka z wiatrakami. Problem tkwi w tym, że podział terytorialny nie odzwierciedla podziału historycznego. Tak jest w wielu krajach, np. w Niemczech. Wtedy woj. śląskie (bardziej...rozwiń całość

  My to wiemy, ale to walka z wiatrakami. Problem tkwi w tym, że podział terytorialny nie odzwierciedla podziału historycznego. Tak jest w wielu krajach, np. w Niemczech. Wtedy woj. śląskie (bardziej górnośląskie) obejmowałoby tylko tereny Górnego Śląska. Wtedy Sosnowiec byłby w woj. małopolskim a sztuczny twór - woj. opolskie trafiłoby do woj. górnośląskiego i dolnośląskiego, bo nie ma czegoś takiego, jak Opolszczyzna. W większości to Górny Śląsk, a nawet jego kolebka (byłe Księstwo Raciborsko-Opolskie). zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Już Ci przaja

  Bercik Oberschlesien (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Już Ci przaja!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo