• Konrad Matuszewski - 3, (Kajetan Szmyt - 4)
    • Miłosz Szczepański - 3, (Maciej Żurawski - 3)
    • Miguel Luis - 3, Wiktor Pleśnierowicz - 2)
    • Enis Destan - 4, (Milan Corryn - 4)
  • Śląsk Wrocław częściej utrzymywał się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Warta przeprowadziła trzy akcje i zdobyła dwie bramki. Wrocławianie zdecydowanie muszą poprawić skuteczność, by myśleć o spokojnej wiośnie.

• Koniec meczu we Wrocławiu. Warta Poznań wygrywa ze Śląskiem 2:0!

• Kajetan Szmyt wpadł w pole karne Śląska, dograł do Milana Corryna, a ten precyzyjnym strzałem głową prawdopodobnie ustalił wynik meczu na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Milan Corryn podwyższył na 2:0!!!

• Świetne prostopadłe podanie w pole karne Śląska do Jana Grzesika, ale ten przegrał pojedynek z Michałem Szromnikiem!

• Gospodarze próbują coraz bardziej naciskać. Piłka zagrana w kierunku Erika Exposito, ale ten nie zdołał oddać strzału.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• Erik Exposito pokusił się o strzał z dystansu, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Dennis Jastrzembski wpadł z impetem w pole karne Warty, ale w decydującym momencie stracił piłkę.

• Adrian Lis ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

• Adrian Łyszczarz spróbował swoich sił strzałem z dystansu, ale skutecznie interweniował Adrian Lis.

• Śląsk utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Gospodarze nie potrafią rozbić obrony rywali.

• Ostatnia zmiana w Warcie Poznań. Kamil Kościelny zastąpił Niilo Maenpę.

• Natomiast Adrian Łyszczarz pojawił się w miejsce Karola Borysa.

• Dwie kolejne zmiany w Śląsku Wrocław. Cayetano Quintana zmienił Johna Yeboaha

• Michał Kopczyński zdołał oddać strzał na bramkę Śląska, ale spokojnie interweniował Michał Szromnik.

• W zespole Warty Poznań Wiktor Pleśnierowicz zmienił Miguela Luisa.

• Erik Exposito uderzył z rzutu wolnego minimalnie nad bramką rywali.

• Petr Schwarz został sfaulowany pod polem karnym gości i będzie okazja dla Śląska na zagrożenie bramki rywali.

• Druga zmiana w tym meczu w szeregach Śląska Wrocław. Dennis Jastrzembski zmienił Nahuela Leivę.

• Po analizie VAR arbiter odwołuje decyzje o rzucie karnym!

• Rzut karny dla Śląska Wrocław po faulu Jana Grzesika na Johnie Yeboahu!

• Natomiast Kajetan Szmyt zastąpił Konrada Matuszewskiego.

• Milan Corryn pojawił się w miejsce Enisa Destana

• Trzy zmiany w Warcie Poznań. Maciej Żurawski zmienił Miłosza Szczepańskiego

• Kolejna oskrzydlająca akcja gospodarzy, ale łatwo zatrzymana przez rywali.

• Dużo gry w środku pola na początku drugiej części spotkania. Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią przekuć tego na sytuacje bramkowe.

• VIctor Garcia popędził lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, tam piłka trafiła do Erika Exposito, który technicznym strzałem uderzył wprost w bramkarza.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu.

• W przerwie jedna zmiana w szeregach Śląska Wrocław. Petr Schwarz zmienił Diogo Verdascę.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu we Wrocławiu. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej odsłony rywalizacji zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania we Wrocławiu. Do przerwy Warta Poznań prowadzi ze Śląskiem 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Warty.

• Erik Exposito dostał piłkę w polu karnym Warty, snajper gospodarzy oddał strzał, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Enis Destan lekko ucierpiał po starciu w polu karnym Śląska.

• Wrzutka w pole karne gości trafiło do Victora Garcii, ale arbiter dopatrzył się spalonego zawodnika Śląska.

• John Yeboah wpadł z impetem w pole karne Warty, ale fatalnie zagrał do partnera i gospodarze stracili kolejną szansę na bramkę wyrównującą.

• Karol Borys dośrodkował w "szesnastkę" gości, ale ponownie bez zagrożenia.

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne Warty zakończyło się faulem jednego z graczy gospodarzy.

• Mateusz Kupczak został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska w pole karne Warty do piłki dopadł Martin Konczkowski, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę gości.

• Warta Poznań próbuje dłużej utrzymać się przy piłce, ale ma duże problemy z przedostaniem się na połowę rywali.

• Nahuel Leiva zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka powędrowała daleko od bramki gości.

• Martin Konczkowski popędził prawą stroną boiska, ale został łatwo zatrzymany przez jednego z rywali.

• Diogo Verdasca ostro interweniował w środku pola, ale arbiter nie zdecydował się pokazać kartki graczowi Śląska.

• Kolejna akcja Warty prawą stroną boiska, ale tym razem obrońcy gospodarzy zdołali wybić wrzutkę.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska fatalny błąd popełnił Michał Szromnik, któremu wypadła piłka z rąk, dopadł do niej Enis Destan i wpakował ją do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Enis Destan trafia do bramki Śląska i goście obejmują prowadzenie!!!

• Kolejne zagranie w okolice pola karnego Warty, ale arbiter dopatrzył się faulu jednego z graczy gospodarzy.

• Próba dośrodkowania w pole Warty, ale obrońcy gości skutecznie wybili piłkę.

• Gospodarze wciąż nie oddają piłki rywalom, jednak na razie niewiele wynika z rozgrywania piłki w środku pola.

• Śląsk Wrocław przez dłuższą chwilę rozgrywał piłkę, ale niedokładnie prostopadłe podanie spowodowało stratę.

• Rozpoczynamy ostatni mecz 11. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu we Wrocławiu. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Śląska Wrocław:

• Tak prezentuje się skład Warty Poznań na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie pojedynek Śląska Wrocław z Wartą poznań zakończył się remisem 2:2. Dla gospodarzy bramki zdobywali Robert Pich i Erik Exposito, natomiast dla Warty trafiali Jan Grzesik i Mateusz Czyżycki. Na wiosnę w Grodzisku Wielkopolskim to Warta okazała się lepsza wygrywając 2:1 po golach Adama Zrelaka i Konrada Matuszewskiego.

• Natomiast Warta Poznań plasuje się o trzy pozycje niżej od swojego dzisiejszego rywala i ma o dwa "oczka" mniej. Warta przed przerwą reprezentacyjną przegrała derby Poznania z Lechem 0:1, a wcześniej zanotowała dwa remisy z Zagłębiem Lubin i Lechią Gdańsk.

• Śląsk Wrocław przed swoim spotkaniem zajmuje trzynaste miejsce w lidze z dorobkiem również trzynastu punktów. Wrocławianie przed dwoma tygodniami zremisowali na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:1. Dzisiaj Śląsk wydaje się być faworytem spotkania, ale Warta bardzo potrzebuje punktów i na pewno nie odda tego meczu bez walki.

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław na własnym stadionie zmierzy się z Wartą Poznań. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.