Śląsk Wrocław - TSV Hartberg 2:1. Śląsk Wrocław znów zwycięski (WIDEO)

Piotr Janas
Piotr Janas
Śląsk Wrocław - TSV Hartberg 2:1
Śląsk Wrocław - TSV Hartberg 2:1 FOT. twitter.com/SlaskWroclawPl
Piłkarze Śląska Wrocław wygrali z TSV Hartberg 2:1 podczas zgrupowania w Turcji. To druga wygrana WKS-u tej zimy. Bramki dla wrocławian zdobywali Marcel Zylla oraz Robert Pich, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Śląsk Wrocław ma za sobą pierwszy mecz kontrolny podczas zgrupowania w Turcji. Rywalem wrocławian była ósma po rundzie jesiennej drużyna austriackiej Bundesligi TSV Hartberg.

Trener Jacek Magiera, podobnie jak podczas pierwszego tegorocznego sparingu z Wartą Poznań (1:0), rozegranego jeszcze przed wylotem nad Bosfor, ponowie wystawił bardzo eksperymentalny skład, stanowiący mieszankę piłkarzy doświadczonych, z tymi dopiero wchodzącymi do pierwszej drużyny czy też składu.

WKS od początku dyktował warunki na boisku i był drużyną zauważalnie lepszą, choć obu zespołom gry nie ułatwiał silnie wiejący wiatr. Na przerwę Śląsk schodził z jednobramkowym prowadzeniem, po tym jak w 29 min składną akcję wrocławian wykończył Marcel Zylla.

Po zmianie stron wynik na 2:0 podwyższył Robert Pich, który pewnie wykorzystał rzut karny. Jedenastka została podyktowana po tym, jak jeden z piłkarzy TSV zablokował ręką strzał Dino Štigleca. Austriacy odpowiedzieli kilka minut później, po tym jak Kacper Radkowski nie przeciął piłki lecącej w pole karne, ta w efekcie wylądowała pod nogami Philippa Sturma, który pokonał Matúša Putnocký'ego.

Następny mecz kontrolny w Antalyi Śląsk rozegra w niedzielę. Rywalem WKS-u będzie azerski Karabach Agdam.

Śląsk Wrocław - TSV Hartberg 2:1 (1:0)
Bramki: Zylla 29, Pich 62 - Sturm 68
Śląsk (I połowa): Putnocký - Michalski, Golla, Wypart - Janasik, Mączyński (30. Hyjek), Łyszczarz, García - Sobota, Zylla, Quintana.
II połowa: Putnocký - Bejger, Radkowski, Verdasca - Iskra, Hyjek (52. Lewkot), Schwarz, Štiglec - Pich, Praszelik - Bergier.
TSV (I połowa): Swete - Farkas, Sonnleitner, Gollner, Kofler - Niemann, Kainz, Erhardt, Lemoine, Aydın - Tadić.
II połowa: Sallinger - Farkas (72. Kofler), Steinweder, Rotter, Klem - Sturm, Horvat, Diarra, Avdijaj, Kröpfl - Lemmerer.