(9’ Dani Ramirez – 77’ Nowak)
    • Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 SPOTKANIE W TOKU
      (25’ Rafael Lopes)
    • Piast Gliwice - Wisła Kraków 2:3
      17’ Świerczok, 83’ Tiago – 11’ Sokołowski (samob.), 24’ Savić, 43’ Starzyński)
    • Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:3
      (70’ Frączczak - 31’ Arsenić, 67’ Ivi Lopez, 77’ Arak)
    • Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1:1
      (7’ Mączyński – 93’ Jankowski)
    • Wisła Płock - Zagłębie Lubin 4:0
      (8’ Tuszyński, 26’ Wolski, 56’ Szwoch, 89’ Uryga)
  • Koniec meczu! Śląsk Wrocław remisuje ze Stalą Mielec, ale przy innych wynikach zostaje na 4. miejscu w tabeli!

• Mateusz Żyro zmienia Aleksandara Kolewa.

• Piłkarze Jacka Magiery mogli odpowiedzieć golem! Strzał Fabiana Piaseckiego zdołał jednak obronić Rafał Strączek!

• Po raz kolejny w tym sezonie Śląsk zostaje ukarany za minimalizm! Mogło być dwubramkowe prowadzenie, gdyby kilkadziesiąt sekund wcześniej Robert Pich wykorzystał dogodną okazję, a uczynił to Maciej Jankowski, który uderzeniem z pola karnego - po zagraniu Mateusza Maka - zapewnia Stali utrzymanie!

• GOL DLA STALI! STRZELCEM MACIEJ JANKOWSKI!!!

• Robert Pich pudłuje! Przestrzelił wolejem, posyłając piłkę pbok bramki!

• Aleksandar Kolew dostaje piłkę od Krystiana Getingera, ale nie dolał tego wykorzystać.

• Cztery minuty doliczone.

• Andreja Prokić upomniany żółtą kartką.

• Fabian Piasecki zmienia Erika Exposito.

• Włodzimierz Gąsior nie chce pozostawić sprawę pozostania w Ekstraklasie losowi, stąd zmiany mocno ofensywne. Czy uda się strzelić bramkę Śląskowi?

• Andreja Prokić zmienia Bożidara Czorbadżijskiego.

• Maciej Jankowski zmienia Macieja Domańskiego.

• Bożidar Czorbadżijski z żółtą kartką.

• Aleksandar Kolew uderza z ostrego kąta, ale czujny Michał Szromnik nie dał się zaskoczyć!

• Jonathan de Amo upomniany żółtą kartką.

• Anemiczny strzał głową Aleksandara Kolewa nie mógł zaskoczyć Michała Szromnika.

• Ależ groźnie było pod bramką wrocławian! Najpierw Michał Szromnik z trudem sparował strzał Mateusza Maka, a po chwili - po rzucie rożnym - ten sam zawodnik minimalnie chybił, posyłając piłkę tuż obok słupka!

• Zupełnie nieudany strzał Roberta Dadoka. Sporo brakowało mu do celu.

• Waldemar Sobota uderza zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.

• Konrad Poprawa zmienia kontuzjowanego Patryka Janasika.

• Patryk Janasik nie podnosi się z murawy. Jacek Magiera będzie zmuszony przeprowadzić zmianę.

• W odpowiedzi strzelał Erik Exposito. Sporo brakowało mu do celu. Hiszpan powinien popracować nad skutecznością, jeżeli chce grać w europejskich pucharach...

• Gospodarze radzą sobie bez problemu z dośrodkowaniem Macieja Domańskiego.

• Mielczanie od razu rzucili się do ataku. I wywalczyli rzut rożny.

• Druga połowa rozpoczęta!

• ... a za Mateusza Matrasa wchodzi Petteri Forsell.

• Dwie zmiany w Stali: Mateusz Mak za Łukasza Zjawińskiego...

• Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:3
      17’ Świerczok – 11’ Sokołowski (samob.), 24’ Savić, 43’ Starzyński)
    • Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:1
      (31’ Arsenić)
    • Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1:0
      (7’ Mączyński)
    • Wisła Płock - Zagłębie Lubin 2:0
      (8’ Tuszyński, 26’ Wolski)
  • Koniec pierwszej połowy. Śląsk prowadzi ze Stlą po bramce Krzysztofa Mączyńskiego.

• To powinien być gol dla Stali! Aleksandar Kolew z kilku metrów przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Kto zajmie 4. miejsce w lidze? Najdalej tego jest Piast, który przegrywa z Wisłą Kraków 1:3

• Erik Exposito na razie nie może się "wstrzelić". Kolejna jego próba wysoko nad poprzeczką po dośrodkowaniu Dino Stigleca.

• Seria rzutów rożnych gości nie przynosi powodzenia. Najpierw niecelnie uderzył Marcin Flis, a po "poprawce" wrocławianie wybijają z własnego pola karnego.

• Szymon Lewkot blokuje strzał Grzegorza Tomasiewicza. Stal ma jednak rzut rożny.

• Kolejna bardzo dobra interwencja bramkarza Śląska. Tym razem łapie piłkę po centrze Macieja Domańskiego.

• Wydaje się, że obaj będą za moment zdolni do gry.

• Michał Szromnik łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony Grzegorza Tomasiewicza. Bramkarz Śląska uprzedził Aleksandara Kolewa, ale obaj zderzyli się. Sztaby medyczne obu drużyn są już na murawie.

• Po bramce Rafaela Lopesa Legia prowadzi z Podbeskidziem. Przy takim wyniku Stal pozostaje w Ekstraklasie, a "Górale" w przyszłym sezonie zagrają w 1. lidze.

MULTIRELACJA LIVE Z 30. KOLEJKI EKSTRAKLASY

• Krzysztof Mączyński chciał ponownym uderzeniem zza pola karnego pokonać Rafała Strączka. Tym razem jego próba okazała się anemiczna i nie sprawiła problemu bramkarzowi Stali.

• Michał Szromnik nie dał się zaskoczyć po uderzeniu Mateusza Matrasa z pola karnego.

• Tymczasem w Gliwicach Piast, za sprawą niezawodnego Jakuba Świerczoka, wyrównuje z Wisłą Kraków (gol Konrada Gruszkowskiego). Taki wynik niewiele zmienia - to piłkarze Jacka Magiery są na 4. miejscu w tabeli.

• Na indywidualną akcję zdecydował się Waldemar Sobota. Uderza z dystansu obok bramki Rafała Strączka.

• Środkiem próbował teraz ruszyć Aleksandar Kolew. Sędzia dopatrzył się jednak jego przewinienia na Marku Tamasie.

• Dino Stiglec tym razem w roli "zamykającego" akcję. Po dośrodkowaniu Waldemara Soboty uderzył głową nad poprzeczką.

• Do tej pory padła co najmniej jedna bramka na wszystkich boiskach poza Cracovii, Legii i Pogoni. Zatem obecnie 4. miejsce w lidze zajmuje Śląsk Wrocław

• Mateusz Matras upomniany żółtą kartką.

• Po dośrodkowaniu Dino Stigleca z lewej strony Grzegorz Tomasiewicz wybił piłkę przed pole karne, skąd kapitan Śląska popisał się kapitalnym uderzeniem! Rafał Strączek był bezradny!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI!!!

• Przerwa w grze. Po starciu z Mateuszem Matrasem urazu nabawił się Patryk Janasik. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Erik Exposito nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Szymona Lewkota z lewej strony.

• Tomasz Kwiatkowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• "Jedenastki" Śląska i Stali wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej spotkanie w Mielcu zakończyło się wynikiem 0:0. Dzisiaj remis (lub oczywiście wygrana) zagwarantuje beniaminkowi utrzymanie.

• Rezerwowi Śląska: Matus Putnocky - Mariusz Pawelec, Konrad Poprawa, Matthieu Scalet, Rafał Makowski, Adrian Łyszczarz, Bartłomiej Pawłowski, Sebastian Berger, Fabian Piasecki.

Rezerwowi Stali: Damian Primel - Petteri Forsell, Albin Granlund, Mateusz Żyro, Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić, Mateusz Mak, Kacper Sadłocha, Maciej Jankowski.

• Witamy i zapraszamy na ostatnią relację NA ŻYWO w tym sezonie Ekstraklasy. Za 20 minut rozpocznie się walka o puchary i... pozostanie w lidze!