Śląsk Wrocław - Polonia Bytom 0:0 (RELACJA, ZDJĘCIA)

Paweł Witkowski
Na drodze piłkarzy Śląska do europejskich pucharów stanęła w sobotę Polonia Bytom. Zespół o dużo mniejszym potencjale, niż Wisła Kraków czy Legia Warszawa, których wrocławianie w tym sezonie już pokonali. Zespół, jak się jednak okazało, którego nie wolno lekceważyć.

Śląsk: Kelemen - Socha, Celeban, Pawelec, Spahić - Łukasiewicz, Elsner - Gancarczyk (80. Szewczuk), Mila (k), Ćwielong (70. Madej) - Sobota (60. Diaz). Trener: Orest Lenczyk.

Polonia: Juszczyk - Hricko, Killar, Żytko, Król - Hanek, Tymiński - Radzewicz ż.k., Barcik (83. Bazik), Jarecki (k) - Vascak (70. Podstawek). Trener: Robert Góralczyk.

Koniec meczu. Obie drużyny chyba są zadowolone z punktu. W drugiej połowie niewiele się działo. Tylko w pierwszych minutach oglądaliśmy dużą liczbę szybkich akcji. Po tym remisie Śląsk awansował na 4 miejsce, a Polonia nad ostatnią w tabeli Cracovią ma już tylko 4 oczka.

92. min - rzut wolny dla Śląska z 25. metra.

90. min - sędzia dolicza 3 minuty.

89. min - żółta kartka dla Tymińskiego.

Oba zespoły grają jakby taki wynik ich zadowalał. Nie atakują większą liczbą zawodników. Na swojej połowie zawsze zostaje 6 graczy.

83. min - Bazik za Barcika.

80. min - Szewczuk zastępuje Gancarczyka.

79. min - rzut wolny dla Polonii. Wybijają obrońcy gospodarzy. Przez chwilę za kolano trzymał się Spahić, dlatego Lenczyk wstrzymał ostatnią zmianę. Kontra Śląska. Diaz przewracany, zdaniem sędziego jednak nie było faulu.

75. min - dośrodkowanie w pole karne bytomian. Przy interwencji Juszczyk poturbował Gancarczyka. Pomocnik poza placem gry.

74. min - kontra przyjezdnych. Kelemen z trudem wybija na róg.

73. min - aut dla Śląska na wysokości pola karnego. W tym sozenie już nie raz gospodarze zaskakiwali rywali z tego stałego fragmentu gry. Jednak nie tym razem.

70. min - zmiana: Madej za Ćwielonga. Polonie też dokonuje korekt. Podstawek za Vascaka. Zatem na boisku kolejny wychowanek WKS-u.

Nudniejsza część meczu. Po obu stronach widzimy dużo strat.

Po meczu kibice Śląska będą zbierać datki na reaktywowaną Pogoń Lwów.

60. min - dobra sytuacja Śląska, ale kończy ją mocno niecelny strzał Soboty. To nie do końca udana piłkarska sobota dla tego piłkarza. Jak się okazuje, było to jego ostatnie zagranie w meczu. Zastępuje go Diaz.

Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu wrocławian, suną akcja za akcją na bramkę dobrze spisującego się dziś Marcina Juszczyka.

51. min - piłka po raz kolejny w polu karnym Polonii. Tym razem Hrićko zatrzymuje Ćwielonga.

50. min - żółta kartka dla Radzewicza.

49. min - kolejna akcja gospodarzy. Mila z 15 metrów, ale broni Juszczyk.

48. min - Sobota chyba zamierza strzelać, traci piłkę, szybka kontra, ale przerywa ją Celeban.

46. min - Świetna okazja Śląska. Ćwielong, piłkę wybija Juszczyk, ta kozłuje blisko bramki, ale nie wpada do niej.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU ŚLĄSK WROCŁAW - POLONIA BYTOM

Koniec pierwszej połowy. Śląsk przeważa, ma więcej sytuacji, ale gola nie potrafi strzelić. Mimo, że brakuje bramek, mecz wcale nie jest nudny. Zawodnicy przeprowadzają szybkie akcje, oglądaliśmy kilka groźnych strzałów. Momentami mecz stoi na wysokim poziomie.

46. min - dośrodkowuje Ćwielong, ale już nie ma zagrożenia.

45. min - sędzia dolicza minutę.

39. min - wymiana piłki między Milą i Łukasiewiczem, ten ostatni uderza, ale nie trafia w bramkę.

37. min - na przebój ruszył Sobota, próbował uderzyć z całych sił, ale uderzenie mu zdecydowanie nie wyszło.

34. min - skrzydłowy przyjezdnych wraca na murawę.

33. min - poza boiskiem opatrywany jest Radzewicz.

32. min - strzał Gancarczyka z prawego narożnika pola karnego. Piłkę z łatwością chwyta Juszczyk, ale w końcu mamy strzał na bramkę!

30. min - przewaga Śląska, ale nie ma strzałów. Przed chwilą Jarecki ruszył prawą stroną z kontrą, ale obrońcy gospodarzy łatwo sobie uporali z tym atakiem.

23. min - rzut wolny dla Śląska z 35 metrów. Ćwielong opatrywany poza boiskiem. Na murawę wraca z bandażem na głowie.

22. min - teraz strzelał Jarecki, ale znów piłka przelatuje nad poprzeczką.

21. min - silnie uderza Tymiński, ale tylko rzut rożny.

19. min - znów zrobiło się głośno, kibice wracają na trybuny. Słyszymy teraz: "piłka nożna dla kibiców".

17. min - rzut wolny dla Śląska z 20 metrów.

13. min - kibice opuścili stadion w formie protestu przeciw zamykaniu stadionów przed publicznością. Spoza trybun słychać najpopularniejszą kibicowską pieśń o PZPN-ie. Do protestu przyłączyli się także fani przyjezdnych.

11. min - prawą stroną ruszyła Polonia. Radzewicz zszedł do środka i uderzył swoją "lepszą" nogą (lewą), ale piłkę łapie Kelemen.

5. min - kapitan gospodarzy tym razem groźnie uderza z rzutu wolnego.

4. min - Mila uderza z 25 metrów, ale nie trafia w bramkę. To była dobra akcja Śląska, piłkarze wymienili ze sobą kilkanaście podań, wszystko się zakończyło mocnym, choć niecelnym strzałem.

3. min - dobra akcja Polonii, Jarecki sam na sam, ale spalony.
Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy na cześć zmarłego przed kilkoma dniami kibica Śląska.

W składzie Polonii dwóch byłych zawodników Śląska: Mateusz Żytko (wychowanek) i Łukasz Tymiński.